Aktif Karbon Filtre Nedir?

Aktif Karbon Filtre Nedir?

Aktif Karbon Filtre Nedir?

Aktif Karbon Filtre, günümüzde önemli bir yapıda olan, su arıtma sisteminde büyük rol üstlenen kuvvetli bir parçadır. Aktif karbon filtreler, suyun içinde bulunan renk, tat, koku ve kötü bir halde bulunan zararlı gazları arıtan bununla birlikte organik olan maddeleri arıtması, en önemlisi ise klor giderimin de kullanılan su arıtma cihazının temel filtrelerinden birisidir.

 

Aktif Karbon Filtre Kloru Temizler Mi ?

Aktif Karbon Filtre Kloru Temizler Mi ?

Aktif Karbon Filtre Kloru Temizler Mi ?

Aktif Karbon Filtre,  filtreleme yaparken karbon kalitesini bilmek çok önemlidir. Karbondan süzülen maddeler doğru bir şekilde geçmezse insan sağlığını büyük oranda etkiler. Aktif karbon pasif karbona dönüşürse iyi bir verim alınamaz. Klor oranı yüksek olur bu sebeple arıtma işlemi zorlaşır. Su arıtma servisinden önemli bilgileri alıp filtrelerin ömrünü öğrenmek gerekir. Değiştirme zamanı gelince mutlaka değiştiriniz.

 

Klor maddesi suya karışınca suyun tadı değişir. Suyu temizlemek yani arıtmak gerekir. Aktif karbon filtre bunun için vardır. Kloru arıttıktan sonra güvenle suyu tüketebilirsiniz. Aktif karbon filtre klorlu suyu temizler. İnsan sağlığına fayda sağlayan aktif karbon filtre, insan sağlığını korur. Temiz su uzun yaşam demektir. Su hayattır ve vücudun 4 de 3′ ü sudur. Sağlıklı yaşam isteyenler bu filtreyi tercih eder.

 

Aktif Karbon Filtre Kloru Arıtmazsa Ne Olur?

Aktif Karbon Filtre Kloru Arıtmazsa Ne Olur?

Aktif Karbon Filtre Kloru Arıtmazsa Ne Olur?

Aktif Karbon filtre kloru arıtmazsa insan sağlığına zarar verir. Uzun süre suyun klorla karışması cilt hastalıklarına neden olmaktadır. Bunlar sivilce, akne gibi şeylere sebebiyet oluşturur. Ayrıca klorlu su içince solunum yolu rahatsızlığı ve astım hastalıklarına yol açmaktadır. Mide bulantısı ve kusma gibi rahatsızlıklara vesile olmaktadır. Erkeklerde daha çok hormon bozuklukluğu görülmektedir.

 

Akciğer rahatsızlığı olan birinin hastalığını artmasına sebebiyet olur. Cildi tahriş eder ve egzama oluşturur. Saç döküntüsü meydana gelebilir. Saçların beyazlanmasına yol açar. Vücutta zamanla kanserojen maddeler meydana gelir. Aktif Karbon Filtre, kloru atırmazsa böyle kötü sebebiyetlere yol açabilir. Bunu engellemek için Su arıtma servisini arayarak filtrenizi değiştirebilirsiniz.

 

Su arıtma servisine filtre değişimi yaparken klorlu suyun bir kaba boşaltılırken farkını görürsünüz. Bazı anonim veya limited şirketler, diğer kimyasallar ve iyon filtrelerinde dahil olmak üzere klora alternatifler geliştirmiştir. Bunlardan bazıları kaliteli alternatiflerdir, fakat klorun sağladığı temizliğe, oksidasyon gücüne bir çok ürün sahip değildir. Aktif Karbon Filtre oksidasyon gücüne sahip bir üründür.

Call Now ButtonServis İçin Arayın!