İzmir Aliağa B Hayrettin Paşa Su Arıtma Servisi

Günümüzde suların kirlilik oranlarının git gide artmasından dolayı insanlar dağa temiz suya nasıl ulaşabilirim düşünmeye başlamışlardır. Genel olarak su arıtma cihazlarına yönelmişlerdir. İnsanlar temiz su için tercih ettikleri su arıtma cihazları hakkında kafalarında sorular oluşmaya başlamıştır. Bizlerde Aliağa B Hayrettin paşa su arıtma servisi olarak bu soruları çözüme ulaştırmaktayız.

Aliağa B Hayrettin Paşa Su Arıtma Servisi

Aliağa B Hayrettin paşa su arıtma servisi olarak Su arıtma cihazları hakkında sizleri bilgilendirmekteyiz. Su arıtma cihazı alacak olan bireylere en uygun su arıtma cihazını önermekteyiz. Su arıtma cihazlarında oluşa bilecek bütün sorunları tüm marka ve modellerde çözmekteyiz. Aynı zamanda su arıtma cihazları için yedek parça temin etmekteyiz

Aliağa B.Hayrettin Paşa Su Arıtma Servisi

Su Arıtma Cihazı Ne İşe Yarar

Su arıtma cihazları suyun içinde bulun ve suyu kirleten maddeleri Sudan ayırmak için tasarlanmıştır. Su arıtma cihazları suyun içinde bulunan arsenik, kadmiyum, krom, selenyum, kurşun, cıva, nitrat florür gibi maddelerin dozu fazla kaçtığında su sağlık sorunları oluşturmaktadır.

Bu maddeler aynı zamanda suyun tadını, kokusunu ve rengini de bozmaktadır. Suyun içinde bulunan maddeler uzun vadede insanlar üzerinde ki etkileri şunlardır böbrek rahatsızlıkları, kas kontrolü sorunları ve kanser gibi hastalıklar suyun uzun vadede etkileridir. Su arıtma cihazları bu riskleri en aza indirmek için suyun içinde bulunan maddeleri filtreler sayesinde ayırmaktadır.

Suyun içindeki kimyasalları ve kirletici maddeleri tamamen temizleyen filtre membran filtredir. Bu filtre oldukça küçük gözenekleri sayesinde suyun içinde bulunan tüm maddelere yakalamaktadır.

Membran filtre aynı zamanda suyun içinde bulunan mikro organizmaları da yakalamaktadır bu sayede de mikro organizmaların insanları hasta etmesini engeller. Su arıtma cihazları aynı zamanda suyun mineral seviyesini de düzenleyerek tüketiciye en sağlıklı suyu sunar.

Su Arıtma Cihazı Bakımı Nasıl Olmalıdır

Su arıtma cihazı bakımı hem cihaz hemvde tüketici açısından oldukça önemlidir. Su arıtma cihazının bakımı aksatıldığı vakit arıtılmış suyun kalitesi düşer. Bunun nedeniyse uzun süre aynı filtrelerin kullanılmasıdır. Kullanım ömrü bitmiş olan filtreler suyu düzgün bir biçimde arıtamaz.

İzmir Aliağa B.Hayrettin Paşa Su Arıtma Servisi su arıtma cihazı

Ömrü bitmiş filtreler suyun içinde kimyasalların kalmasına neden olur bu yüzden de tüketicileri olumsuz etkiler. Filtre değişimi düzenli olarak yapılmalıdır ve belli bir zaman aralığında olmalıdır. Filtre değişim zaman aralıkları şu şekildedir.

Ön üçlü filtre yılda 1 kere. tam takım filtre değişimi ise 3 yılda birdir ön üçlüye ek olarak membran filtre ve alkali filtrede değişmektedir. Filtre değişim gibi teknik servis gerektiren olaylarda Aliağa B Hayrettin Paşa su arıtma servisi olarak yanınızdayız.

Call Now ButtonServis İçin Arayın!