İzmir Aliağa Su Arıtma Servisi

Aliağa Su Arıtma Servisi

Günümüzde sularda artan kirlilik oranı sizlerin sağlığını gün geçtikçe tehtit etmektedir. Bu durumu önlemek için su arıtma cihazları üretildi. Su arıtma cihazlarında en son gelinen nokta ise ters ozmos sistemidir. Bu sistem suyun içerisinde bulunan ağır metaller gibi zararlı maddeleri sudan ayrıştırır ve saf su elde eder.

Aliağa su arıtma servisi, filtre değişimi, yedek parça değişimi, cihazların bakımı ve teknik servis gibi işleri cihazların servis ücretini kaliteli bir şekilde sizlerin hizmetinize sunmaktayız. Aliağa su arıtma servisi olarak güvenilir servis ile İzmir’in tüm ilçelerine servis hizmeti vermekteyiz.

Su Arıtma Cihazının Özellikleri

Su arıtma cihazları kısaca şebekenizden gelen ve içerisinde klor gibi zararlı maddeleri barındıran suyu, içerisinde bulunan filtreler sayesinde arıtıp sizlere sunmaya yarar.

Aliağa Su Arıtma Cihazları

Su arıtma cihazlarının iki farklı kullanım alanı mevcuttur. Bunlardan biri sanayilerde ve kullanılan endüstriyel su arıtma sistemleri bir diğeri ise evlerde veya ofislerde kullanılan evsel su arıtma cihazlarıdır.

Filtrelerin Özellikleri

Su arıtma cihazlarının içerisinde 5 adet filtre bulunur. Bu durum cihazdan cihaza göre değişiklik gösterir. İlk filtre sediment filtredir. Sediment filtrenin görevi suyun içerisinde yer alan tortu, kum ve çamur gibi maddelerden arındırmasıdır.

Bu filtrenin kullanım ömrü ise 6 ila 12 ay arasındadır. Granül karbon ve blok karbon filtrelerin görevleri ise suyun içerisinde yer alan eriğik gazlarını, zararlı kimyasalları, kloru ve organik maddelerden arındırmasıdır. Ayrıca bu filtreler suyun rengini ve kokusunuda dengelemektedir. Bu filtrelerin ortalama kullanım ömrü 4 ila 6 ay arasındadır.

Filtrelerin Özellikleri

Bir diğer filtre ise en önemli filtrelerden biri olan membran filtredir. Membran filtre ters ozmos sistemi kullanarak suyun içerisinde bulunan tuzu, kimyasal maddeleri, minerallerin %20 sini ve ağır metalleri sudan ayrıştırır. Membran filtrenin kullanım ömrü ise 2 yıldır.

Post karbon filtrenin görevi ise suya hindistan cevizi tozu takviyesi yapıp suyun tadını ve suyun pH derecesini yükseltmesidir. Post karbon filtrenin kullanım ömrü ise 1 yıldır.

Aliağa Su Arıtma Servisi

Su arıtma cihazlarına tüketicinin isteğine göre sonradan takılan filtreler bulunmaktadır. Bu filtreler biocera filtre (alkali filtre), reçine filtre ve detox filtredir.

Bu filtrelerden detox filtre post karbon filtre ile değiştirilir. Bu filtrenin görevi suyun oksijen miktarını arttırır. Detox filtrenin faydaları ise şu şekildedir; yorucu bir günün ardındından daha çabuk toparlanmanızı sağlar,vücuddaki metabolizmayı hızlandırır ve daha hızlı kilo vermenizi sağlar. Detox filtrenin kullanım ömrü ise bulunmamaktadır.

Biocera filtre (Alkali filtre) ise post karbon filtre ile yer değişip suyun pH seviyesini 9.5 a kadar çıkarabiliyor. Biocera filtrenin kullanım ömrü ise 1 ila 1.5 yıl arasında değişiklik göstermektedir.

Su yumuşatma sistemlerinde kullanılan bu filtre suyu yumuşatarak tüketiciye en temiz hali ile sunmaya yarıyor. Bu filtrenin kullanım ömrü ise 5 ila 10 yıl arasındadır. Filtrelerin kullanım ömürleri tükendiğinde Aliağa su arıtma servisi ile iletişime geçebilir ve filtre değişim talebinde bulunabilirsiniz.

Call Now ButtonServis İçin Arayın!