Arıtılmış Suyun İnsan Sağlığına Faydaları

Günümüzde temiz suya ulaşma cabasında olan insanların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. İnsanların bük çoğunluğu temiz su olarak arıtılmış suları tercih etmişlerdir. Peki temiz su olarak sayılan arıtılmış su temiz midir. Yada insan sağlığına etkileri nelerdir.

Arıtılmış sular insan sağlığına zararlımı yoksa faydalı mıdır. Su arıtma cihazlarının suyun içindeki faydalı mineralleri yok eder mi. Aslında su arıtma cihazları suyun içindeki zararlı maddeleri tutar ve suyun içine sağlık için oldukça faydalı mineraller katar. Su arıtma cihazını suya kattığı mineraller insan sağlığına nasıl katkı sağlar.

Su arıtma cihazına giren sular ilk başta içindeki sağlığa zararlı maddelerden arındırılır. Zararlı maddelerden arındırılan su içindeki kazlardan da arındırılmış olur. Suyun içindeki en ufak yabancı partikül kalmayana kadar arındırılır. Su tamamen saf hale geldiğinde ise içine insan sağlığı için faydalı mineraller verilir. sonuç olarak su tamamen insan sağlığına faydalı bir biçime gelmiş olur.

Arıtılmış Suyun Faydaları

Arıtılmış suyun içindeki mineraller sayesine insan sağlığına destek olur. Aynı zamanda böbreklerde oluşa bilecek sağlık sorunlarını önlemeye yardımçı olmaktadır. Kanser gibi oluşa bilecek ciddi sağlık sorunlarını da engellemekte destek olmaktadır ve suda kum ve çakıl gibi maddelerin de olmaması oksijen seviyesini artırmaya yardımcı olmaktadır.

Arıtılmış Su

Aynı zamanda suyun PH değerinin de ideal seviyede olmasından dolayı kan akışını da düzenlemektedir. arıtılmış suların faydaları sayılamayacak kadar çok tur.

Peki ya damacana sular faydalı mıdır. Damacanalar genel olarak 50 kez kullanılmaktadır. tüketiciden toplanan damacanalar yenikten yıkanıp tüketiciye yenikten sunulmaktadır. Damacanalar yıkanırken içine çeşitli kimyasallar girmektedir. Bu kimyasallar durulanırken tamamen temizlenmeye bilir ve bundan dolayı tüketiciye deterjanlı su tüketme ihtimali vardır.

Damacana sular aynı zamanda uzun süre kapalı alanda tutulmasından dolayı içinde bakteriler oluşa bilir bundan dolayı insan sağlığını olumsuz yönde etkileye bilir ve tüketicileri hasta edebilir. Damacanalar aynı zamanda gün ışığı gördüğü zaman yosun tutar buda içinde bakteriler olduğunu göstermektedir.

Arıtılmış Su

Aynı zamanda damacana su üreten fabrikalarda üretimi yapılırken suyun havayla temas etmesinden dolayı suyun içine havadaki mikroplar da girmiş olur. Suyun içine mikrop girmesi insan vücuduna da mikrop girmesi demektir. damacana suyun toksin olma ihtimali vardır. Çünkü damacananın içine su pompalanırken su buharlaşır.

Buharlı ortamlar Plastikten kaynaklanan toksinlerin en sevdiği ortamlar arasındadır. Damacanaların içinde toksin olma ihtimali, içinde bakteri olma ihtimali ve içinde deterjan olma ihtimalinden dolayı yeteri kadar sağlıklı olmamaktadır. Su arıtma cihazı tarafından üretilen su ise bu tehditlerin hiçbiri bulmadığı için tehdit içermemektedir.

Call Now ButtonServis İçin Arayın!