İzmir Balçova Çetin Emeç Mahallesi Su Arıtma Servisi

Hayatımızın önemli bir parçası olan suyun içerisinde göz ile görülemeyecek kapar küçük zararlı maddeler vardır. Balçova Çetin Emeç Mahallesi Su Arıtma Servisi olarak sizler için önemli olan suyun içerisinde bulunan bu maddeleri sudan ayrıştırarak suyu sizlere en temiz şekilde sunmaya çalışıyoruz.

Neden Su Arıtma Cihazı Alınmalıdır?

Su arıtma cihazı almak için birçok neden bulunur. Örneğin bu nedenlerden biri bütçe dostu olması ve temiz suya en hızlı şekilde ulaştırabilmesidir. Birçok kişi su arıtma cihazı yerine hazır suları almayı tercih ediyor. Bunun en büyük sebeplerinden biri hazır suların su arıtma cihazlarına göre daha ucuz olduklarını düşünmeleridir.

Oysaki standart bir ailenin 1 yıllık tüketeceği hazır suyun fiyatı su arıtma cihazlarının fiyatlarını geçmektedir. Bizler için suyun önemi oldukça fazladır. Vücudumuzun içerisinde buluna tüm organların hatta hücrelerin bile suya ihtiyacı vardır. Eğer sizlerin tükettiği su içerisinde kimyasal madde barındıran bir su ise bu durum sizlerin ciddi hastalıklara yakalanmanıza sebep olacaktır.

Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Her su arıtma cihazı suyu temiz bir şekilde arıtamayabilir. Bunun sebebi ise cihazın içerisinde bulunan filtrelerin kalitesidir.

Bu sebepten dolayı su arıtma cihazı almadan önce birkaç hususa dikkat etmeniz gerekmektedir. Örneğin bu hususlardan biri satın almış olduğunuz cihazın içerisindeki filtrelerin sayısı, filtrelerin özellikleri ve cihazı aşama sayısıdır. ,

Standart bir su arıtma cihazı 5 filtre 5 aşamadan oluşmaktadır. Bu filtreler standart olarak sediment, granül karbon (aktif karbon), blok karbon, membran ve post karbon filtredir. Kaliteli bir su arıtma cihazı ise 6 filtre 12 aşamadan oluşmaktadır. Cihazın aşama sayısı 12’yi geçtikten sonra suda bakteri meydana gelir.

Bu sebepten dolayı ideal aşama sayısı 12’dir. Bu cihazın filtresi ise standart filtreler ve ek olarak post karbon filtresinde önce gelmek suretiyle tüketicinin isteğine göre biocera (alkali filtre), detox filtre ve reçine filtredir. Bu filtrelerin kendilerine özgü farklı kullanım ömrü ve faklı özellikleri bulunmaktadır.

Balçova Çetin Emeç Mahallesi Su Arıtma Servisi

Cihazınızın içerisinde bulunan filtrelerin kullanım ömrü geldiğinde İzmir arıtma servisimize bağlı Balçova Çetin Emeç Mahallesi Su Arıtma Servisimiz ile iletişime geçip filtre değişim talebinde bulunabilirsiniz. Balçova Çetin Emeç Mahallesi Su Arıtma Servisi olarak daima sizlerin sağlığını düşünerek hareket etmekteyiz. Servislerimizde sizlere en kaliteli filtreleri sunmaktayız.

Filtrelerin kullanım ömrü dolduktan sonra cihazın ürettiği su kalitesinde düşüş meydana gelebilir. Bu nedenle aksatmadan filtre değişimi yapılması gerekir. Bunun yanında uzun süre değiştirilmeyen filtrelerin için de bakteri oluşumu meydana gelebilmektedir.

Filtrelerin Kullanım Ömürleri

Evsel su arıtma cihazlarında belirli filtreler kullanılmaktadır. Bu filtreler sırasıyla sediment, granül karbon, blok karbon, membran ve son olarak ise tatlandırıcı (post karbon) filtredir. Her filtrenin görevi farklıdır ve kullanım süreleri de değişiklik gösterebilmektedir.

Ön üçlü filtre denilen sediment, granül karbon ve blok karbon filtrelerin yaklaşık kullanım ömrü 6 ay ila 12 ay arasında değişmektedir. Ön üçlü filtre sudaki büyük boyutlu maddeleri, çeşitli kimyasalları ve eriyik gazları ortadan kaldırır. Arıtma sisteminde kullanılmalarının bir diğer önemli amacı membran filtrenin çalışma yükünü azaltmaktır. Böylece membranın kullanım ömründe de artış olur.

Membran filtre ise su arıtma cihazlarındaki ana filtredir. Bu filtre sudaki maddeleri %99 oranında ayırır. Membran sayesinde suda sağlığa zararlı herhangi bir madde kalmaz.

Böylece temiz su elde edilir. Membran filtre temiz su yanında atık su da üretmektedir. Atık su ise membranın atık su kanalından dışarıya atılır.

Membrandan membrana göre atılan atık suyun miktarı değişir. Membran filtrenin yaklaşık ömrü 1,5 veya 2 yıldır.

Su arıtma sistemlerindeki son filtre ise post karbon yani tatlandırıcı filtredir. Membran filtreden çıkan suyun tadı saf hale yaklaştığı için biraz acı olur. Bunu önlemek için tatlandırıcı filtre kullanılır.

Ham maddesi hindistan cevizi kabuğundan üretilen bu filtre, suyun acılığını alır ve içimi hoş hale getirir. Post karbon filtrenin kullanım ömrü ise 2 yıldır.

Standart arıtma cihazlarında bulunmayan bir başka filtre ise mineral filtredir. Membrandan çıkan su saflığa yakın olduğu için içeriğindeki mineral miktarı olması gereken düzeyin altındadır. Mineral filtre, suya mineral takviyesi yaparak sudaki bu mineral eksikliğini giderir.

Kaliteli bir filtre ise olması gereken miktardan daha fazla suya takviye yapabilir. Mineral filtrenin de kullanım ömrü yaklaşık olarak 4 yıla kadar uzayabilmektedir.

İzmir su arıtma cihazı servisimiz ile ömrü bitmiş tüm filtrelerinizin değişimini kaliteli ürünlerle sağlıyoruz. Balçova su arıtma servisi hizmetimiz ile de siz müşterilerimiz için balçova bölgesinde servis imkanı sunuyoruz. Arıtma cihazındaki diğer yedek parçalar için de hizmet vermekteyiz.

Endüstriyel su arıtma sistemleri ve su yumuşatma sistemleri alanındaki tecrübeyle İzmir`de teknik servis hizmeti sunmak için çalışıyoruz. İzmir su arıtma servisi ile güvenilir ve sağlıklı bir şekilde cihazınızın parçalarının değişimini gerçekleştirebilirsiniz.

Call Now ButtonServis İçin Arayın!