İzmir Su Arıtma Servisi

İzmir Su Arıtma Servisi Hidrotek Water Su Arıtma Servisi olarak tüm marka modellere hizmet vermekteyiz, Aşağıdaki görselde gördüğünüz tün su arıtma cihazları ve fazlasına Düya’nın en iyi filtrelerinden biri olan Hidrotek filtreleri ile hizmet vermekteyiz. Tüm marka model filtre değişim ücretleri için, Aynı Gün Hizmet veren servisimizden siz de hizmet alabilirsiniz.

Urla Torasan Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Torasan Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Torasan Mahallesi Su Arıtma Servisi alanında deneyimli ve tecrübeli teknik ekibiyle hizmetinizdedir. Su arıtma cihazlarında çeşitli arızalar meydana geldiğinde veya bakım – onarım gibi işlemler yaptırmak isterseniz İzmir arıtma servisimize bağlı olan Urla su arıtma servisimizle iletişime geçerek servis kaydı açtırabilirsiniz. Urla Filtre Bakımı ve Değişimi Su arıtma cihazının suyu arıtabilmesini sağlayan filtrelerin belli … Devamını oku…

Urla Çamlıçay Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Çamlıçay Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Çamlıçay Mahallesi su arıtma servisi deneyimli teknik servis ekibi ile daima hizmetinizdedir. Su arıtma cihazınızın bakım zamanı geldiğinde İzmir arıtma servisimize bağlı olan ekibimizle iletişime geçerek teknik destek alabilirsiniz. Su arıtma cihazında oluşabilen arızalar için de servisimizi arayabilirsiniz. Urla Su Arıtma Cihazı Bakımı Urla su arıtma servisi olarak cihazınızın bakım işlemlerini en iyi şekilde … Devamını oku…

Su Kirliliği

Su kirliliği eski zamanlardan beri en korkulan konudur. Çünkü biz canlılar yaşamlarımızı su olmadan sürdüremeyiz. Kirli sularda içilmesi çok tehlikelidir ve çeşitli hastalıklara sebep olmaktadır. Ancak yaşadığımız çağda bu sorun çok fazla büyümeye başladı artan sanayiler ve bilinçsiz kurulan fabrikalar nehir yataklarını gölleri kullanılamaz tatlı su kaynakları haline getirmiştir. Bu kirliliğin artması nedeniyle su özelliğini … Devamını oku…

Urla Nohutalan Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Nohutalan Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Nohutalan Mahallesi su arıtma servisi olarak su arıtma cihazlarınızın her türlü bakım ve onarım işlemlerini gerçekleştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Urla`da bulunan su arıtma cihazlarına yönelik 7/24 hizmet vermekteyiz. İzmir arıtma servisimize bağlı olan Urla su arıtma servisi ile müşteri memnuniyetine daima önem vermekteyiz. Urla Su Arıtma Cihazı Bakımı ve Onarımı Su arıtma cihazlarına … Devamını oku…

Urla Kadıovacık Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Kadıovacık Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Kadıovacık Mahallesi su arıtma servisi olarak daima teknik destek hizmetimiz bulunmaktadır. Servisimiz su arıtma cihazınızın ihtiyacını belirleyerek gerekli olan bakım ve onarım işlemlerini gerçekleştirir. Bu sayede cihazınızı ilk aldığınız günkü gibi kullanabilirsiniz. Urla Su Arıtma Bakımı Su arıtma cihazları düzenli olarak bakım gerektiren ürünlerdir. Bakımları yapılmayan cihazlar su kalitesini olumsuz etkiler. Bu durumda sağlığınızın … Devamını oku…

Urla İskele Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla İskele Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla İskele Mahallesi su arıtma servisi 7/24 hizmetinizdedir. Her türlü su arıtma cihazı bakım ve onarımı yapılmaktadır. Herhangi bir marka su arıtma cihazınız varsa eğer bakım ve onarım için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Su arıtma cihazınızın bakımları aksatmadan yaptırmanızı tavsiye ederiz. Urla Su Arıtma Cihazı Bakımı Su arıtma cihazı bakımları su kalitesi ve sağlık için kesinlikle … Devamını oku…

Urla Özbek Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Özbek Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Özbek Mahallesi su arıtma servisi ile su arıtma cihazınızın rutin bakımını yaptırabilirsiniz. Su arıtma cihazı bakıma muhtaç bir üründür. Bakımları yapılmayan su arıtma cihazları suyun kalitesini düşürür. Suyun tadı bozulur ve kötü kokabilir. Ayrıca bakımı ihmal edilen su arıtma cihazları sağlık için bazı riskler oluşturabilir. Sağlığınıza karşı oluşabilecek riskleri ortadan kaldırmak için su arıtma … Devamını oku…

Urla Uzunkuyu Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla bölgesindeki su arıtma cihazlarınızın bakımı için bizi tercih edebilirsiniz. İzmir`in her ilçesine servis hizmeti vermekteyiz. Urla ilçesinde de İzmir arıtma servisi olarak tam zamanlı hizmet vermekteyiz.

Servisimiz cihazınıza yönelik en iyi bakımı uygular. Cihazınızın ihtiyacı belirlenip uygun bir servis planı oluşturulur.

Urla Su Arıtma Cihazı Bakımı

Su arıtma cihazları düzenli olarak bakıma ihtiyaç duyan ürünlerdir. Bakım zamanı gelen cihazlar çeşitli sıkıntılar çıkarabilir. Oluşan bu sıkıntıları gidermek için bir teknik servise ihtiyaç duyabilirsiniz. Urla su arıtma servisimiz su arıtma cihazınızın iyi bir analizini yaparak bir çalışma planı uygular.

Öncelikle filtre değişimi olmak üzere pek çok arıza durumunda da servisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Su arıtma cihazları düzenli periyotlarla bakıma tabi tutulmalıdır. Bakım zamanı ihmal edilen arıtma cihazları suyun kalitesini bozar. İlk kullanıldığı zamanki gibi kaliteli ve sağlıklı su vermez.

Bakımı yapılmayan su arıtma cihazları sağlığı da olumsuz etkileyebilmektedir. Bunun önüne geçmek için bakımlarının ihmal edilmeden yaptırılması gerekir. Bakım ve onarım işlemleri yapılan cihazlar eski çalışma düzenine geri döner. Böylece kullanıcı tekrar kaliteli ve sağlıklı su içebilir.

İzmir Urla su arıtma servisimiz ile ürününüzün bakımlarını eksiksiz bir şekilde yaptırabilirsiniz. Servis ekibimiz size en iyi hizmeti vermek için çalışmaktadır. Herhangi bir su kaçağı, arıza ve parça değişimi gibi su arıtma cihazı bakım – onarım konularında servisimizi arayabilirisiniz.

İzmir su arıtma cihazı parça değişimlerinde kullandığımız parçalar en kaliteli ve sağlıklı malzemelerden üretilmiştir. Kullandığımız Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylı parçalarla su arıtma cihazlarınızı daha kaliteli ve sağlıklı hale getiriyoruz.

Su arıtma cihazları haricinde su yumuşatma sistemleri için de servis hizmetimiz bulunmaktadır. Su yumuşatma cihazları suda kireç oluşumuna sebep olan magnezyum ve kalsiyum iyonlarını sodyum iyonları ile değiştirir. Böylece suyun kireci giderilir ve yumuşatılmış olur. Bu işlem özel bir reçine yardımıyla gerçekleştirilir.

Su yumuşatma reçinesi sudaki kalsiyum ve magnezyum iyonlarını tutar ve yerine sodyum iyonlarını ilave eder. Zamanla reçine biriken kalsiyum ve magnezyum iyonları ile doyuma ulaşır. Bu durumda suyu sağlıklı bir şekilde yumuşatamaz.

Bu nedenle su yumuşatma cihazlarında reçine yıkama işlemi uygulanır. Reçine tuzlu su ile yıkanarak yeniden rejenere edilir. Tuzlu su ile yıkanan reçine, tekrar tam kapasiteye ulaşır.

Tekar tekrar yıkanarak kullanılabilen su yumuşatma reçinelerinin elbette belli bir kullanım ömrü vardır. Kullanım süresi dolan reçinelerin değişimi de oldukça önemli bir konudur.

Urla Filtre Değişimi

Urla su arıtma servisi olarak filtre değişimine gereken önemi vermekteyiz. Çünkü su arıtma cihazı filtreleri cihazın en önemli parçalarıdır. Su arıtma cihazı filtre değişimi de bu nedenle büyük önem kazanır. Su kalitesini belirleyen elemanlar olan filtrelerin belirli bir kullanım ömrü vardır.

İzmir su arıtma servisimizi arayarak filtre değişimi için İzmir balçova ve Urla bölgeleri de dahil olmak üzere pek çok bölgede teknik destek hizmeti alabilirsiniz. Filtre değişimi ters ozmos su arıtma sistemlerinde çok önemli bir konudur. Değişim zamanı gelen filtreler hangi marka su arıtma cihazı olduğu fark etmeksizin teknik servisimiz tarafından değiştirilmektedir.

Filtre değişimleri ihmal edilen su arıtma cihazları sudaki maddeleri gerektiği kadar arıtamaz. Bunun sonucunda şebeke suyunun zararlı etkilerinden sağlığınız etkilenebilir. Ayrıca özellikle aktif karbon filtre değiştirilmediği takdirde bakteri oluşumu meydana getirebilir. Bu tarz durumlara yakalanmamak için mutlaka filtre değişimlerinizi yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Her filtrenin özelliği ve görevinin farklı olmasından dolayı kullanım ömürleri de farklı olmaktadır. Bundan dolayı duruma göre filtre değişimi yapılır. Ön üçlü filtrenin kullanım ömrü yaklaşık olarak 6 ila 12 ay arasında değişir. Membran filtrenin ve post karbon filtrenin kullanım ömrü ise 1,5 ila 2 yıl arasında değişiklik gösterir.

Kullanım süreleri biten filtreleri erteletmeden değiştirmenizde büyük fayda var. Urla filtre değişimi için teknik servis hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Filtrelerin yanında çeşitli yedek parçaların teminini de istediğiniz üzere gerçekleştiriyoruz.

Urla Su Arıtma Cihazı Tamiri

Su arıtma cihazı montajı yapıldıktan sonra bir takım arıza sorunları meydana gelebilir. Bu sorunlar sıhhi tesisattan da kaynaklanabilir ya da direkt olarak su arıtma cihazından da kaynaklanabilir. Başta su kaçağı olmak üzere çeşitli arıza problemleri meydana gelebilir.

Genelde montaj yapıldıktan sonra su arıtma cihazlarında kaçak meydana gelebiliyor. Bu durumda evi maalesef su basabiliyor. Su kaçağı sorununu engellemek için arıtma cihazlarında kaçak sensörleri kullanılabilmektedir. Kaçak sensörü basit bir mekanizma yardımıyla kaçağı olan cihazın suyunu keser. Böylece su basma olayları engellenmiş olur.

Kaçak sensörü herhangi bir kaçak anında açıldığı için cihazdan su geçemez. Musluktan da su gelmeyeceği için bir servise başvurmalısınız. İzmir arıtma servisi olarak su arıtma cihazlarınızdaki her türlü arıza sorunlarını gideriyoruz.

Pompalı arıtma cihaz su arıtma cihazlarıyla ilgili diyafram pompa arızaları için de teknik servisimizden yararlanabilirsiniz. Genelde pompalı su arıtma cihazlarında pompadan kaynaklı çeşitli arızalar meydana gelebilmektedir. Bu arızaların çözümü için deneyimli servis ekibimiz daima hizmetinizdedir.

Urla Güvendik Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla güvendik mahallesi su arıtma servisi ile cihazınız için en iyi bakımı yaptırabilirsiniz. İzmir arıtma servisi hizmetlerimizden yararlanarak su arıtma cihazınızın kullanım ömrünü uzatabilirsiniz. Su arıtma cihazları düzenli bakım ihtiyacı olan ürünler oldukları için bu konu ihmal edilmemelidir.

Urla Su Arıtma Cihazı Bakımı

Urla su arıtma servisi olarak cihazınız için gereken en iyi bakım işlemlerini uyguluyoruz. Servisimiz izmir su arıtma servisinin bünyesinde bulunmaktadır. İzmir Urla bölgesindeki mahalleler için su arıtma cihazı servisimiz bulunmaktadır.

İzmir su arıtma cihazı servisimiz cihazınız için en iyi bakım – onarım işlemlerini uygulamak için çalışmaktadır. Daima müşteri memnuniyetine önem verdiğimizden dolayı işimizi en iyi şekilde yapmaktayız. Su arıtma cihazlarınız için yedek parça teminini gerçekleştirmekteyiz.

Su arıtma cihazı bakımında önemli olan belli unsurlar vardır. Bunlar su arıtma cihazı parça değişimi ve arıza onarımı gibi konulardır.

Su arıtma cihazlarında parça değişimi gerektiren en önemli parçalar filtrelerdir. Filtreler belli bir kullanım ömrü bulunmakta olan parçalardır. Kullanılmaya başlandıktan sonra zamanla kullanım ömürlerinin sonuna gelirler. Ömrü tükenen filtreler görevlerini sağlıklı bir şekilde yerine getiremezler. Bunun sonucunda suyun kalitesinde bozulma olur.

Su kalitesinin bozulması yanında birkaç olumsuz durum daha oluşabilir. Bunlardan birisi de karbon içerikli filtrelerde bakteri oluşumu meydana gelebilir. Özellikle granül aktif karbon (GAC) filtre büyük bir yüzey alanına sahip olduğu için bakteri üremesi için elverişlidir. Elbette zamanında değişimi yapılan filtrelerde bu tür durumlar oluşmaz. Ayrıca değişimi yapılan filtrelerin yapısında sağlığa zararlı bir maddenin bulunmamasına dikkat etmek gerekir.

Filtrelerin kendi aralarında kullanım ömürleri değişebilmektedir. Ön üçlü filtrenin yaklaşık ömrü 6 ila 12 ay arasında değişiklik göstermektedir. Su arıtma cihazınızın ana filtresi olan membran filtrenin kullanım ömrü ise 1,5 ve 2 yıl arasında değişir. Son olarak post karbon yani tatlandırıcı filtre ise ortalama olarak 2 yıl yeterli düzeyde çalışmaktadır.

Urla Filtre Değişimi

Su arıtma cihazı bakımının önemli bir kısmını filtre değişimi oluşturur. Filtrelerin ömrü dolduğunda değişimlerini sağlığınız için yaptırmalısınız. Aksi takdirde suyu arıtarak sağlıklı hale getiren su arıtma cihazı, suyu iyi bir şekilde arıtamaz ve bakteri oluşumuna neden olabilerek sağlığınızı bozabilir. Bu nedenle filtrelerin kullanım süresi bittiğinde bir su arıtma cihazı servisine başvurabilirsiniz. Servis kaydınız açıldıktan sonra servis ekipleri cihazınızdaki filtrelerin durumuna göre bir değişim işlemi gerçekleştirir.

Duruma göre cihazınızın ön üçlü filtreleri ya da tam takım filtreleri değişir. Ön üçlü filtre sediment, granül karbon ve blok karbon filtrelerden oluşur. Tam takım ise ön üçlü filtrenin yanında membranı ve post karbon filtreyi de içerir.

Standart su arıtma cihazları 5 filtre 5 aşamadan oluşur. Yani sadece ön üçlü filtre, membran filtre ve post karbon filtreyi barındırır. Tam takım değiştirildiğinde standart bir su arıtma cihazının bünyesindeki tüm filtreler değişmiş olur.

Hangi marka su arıtma cihazı olduğu fark etmeden tüm cihazların filtre değişimini Urla su arıtma servisi olarak gerçekleştirmekteyiz. Su arıtma servisi ekibimiz

Ters ozmos su arıtma sistemlerindeki en önemli elemanlar filtreler olduğu için bu konu üzerine mümkün olduğunca dikkat etmek gereklidir. Teknik servisimizin kullanmış olduğu filtreler kaliteli ve sağlıklı malzemelerden üretilmiştir. Gerekli sertifikalara sahip olan ürünlerimiz ile her zaman hizmetinizdeyiz.

Urla Su Arıtma Tankı Değişimi

Su arıtma cihazlarındaki filtrelerden sonra bir diğer önemli parça ise depodur. Arıtılmış suyun depolandığı yer olduğu için su arıtma cihazı tankları bakımı ve değişimi yapılması gereken parçalardan biridir. Filtrelere göre ömürleri daha fazladır. Yaklaşık olarak 5 yıl sonra değişimlerinin yapılması gerekir.

Su arıtma cihazı alırken tankının çelik tank olmasına dikkat etmenizi öneriyoruz. Plastik tanklar hem hijyenik olmamaktadır hem de yüksek basınç altında şiddetli bir şekilde patlamaktadır. Bu durum plastik tankları gerçekten çok tehlikeli yapmaktadır.

Ayrıca hijyenik olmadığından dolayı bakteri oluşumuna da neden olabilmektedir. Bu durumda sağlık için büyük risk barındırır. Dolayısı ile kesinlikle plastik tank kullanılmamalıdır. Aldığınız cihazın çelik tankı olduğundan emin olunuz. Çelik tankların da kullanım süresi dolduğunda değişiminin yapılması gereklidir. İzmir su arıtma servisi olarak tankların değişimini de gerçekleştirmekteyiz.

Urla Endüstriyel Su Arıtma Bakımı

İş yerlerinizdeki su arıtma cihazları ve endüstriyel su arıtma sistemlerine yönelik teknik servis hizmeti vermekteyiz. İzmir Balçova ve İzmir Urla dahil olmak üzere İzmir`in genelinde su arıtma servisi hizmeti müşterilerimize sunuyoruz. Yüksek kapasiteli arıtma cihazları olmak üzere olmak üzere her türlü arıtma sistemi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca su yumuşatma sistemleri için teknik servis ekibimiz bakım ve onarım hizmeti sağlamaktadır. Suyun sertliğini büyük oranda düşüren bu cihazlar düzenli olarak bakım istemektedir. Reçineleri sayesinde suyu yumuşatan bu cihazlar reçinelerini tekrar tekrar kullanabilirler ancak bu reçinenin de belli bir kullanım ömrü bulunmaktadır.

Servisimiz kullanım süresi dolan reçineleri değiştirip yenisi ile takviye eder. Böylece su yumuşatma cihazı sağlıklı bir şekilde çalışmaya başlar. Değişimin yanında su yumuşatma sistemlerinde oluşabilen çeşitli arızalar konusunda da servisimize başvurabilirsiniz.

Hazır Suların İnsan Sağlığına Etkileri?

Su insana doğrudan etkisi vardır. Su insanlar için oldukça önemlidir. Vücudumuz düzenli çalışabilmesi için gereken mineraller gereklidir. Bu mineraller ise doğal kaynak sularında yeterli miktarda bulunmaktadır. Eğer ki sağlıksız veya minerali az su içerseniz vücudunuz için tehlikeli olabilir.

Hazır Sular Nasıl Oluşur?

Market reyonlarındaki sular aslında bir arıtma suyudur. Doğal kaynak suyunu endüstriyel bir arıtmadan geçirmektedirler. Damacana veya pet şişe sularına direkt olarak kaynaktan çıktığı gibi şişelenemez. Çünkü şişelenirse çok fazla zaman geçmeden su yosunlaşır ve içilemeyecek hale gelir. Bu nedenle hazır suları kaynaktan çıkarıp endüstriyel bir arıtmadan geçip şişelenmektedir.

Hazır Sular

Hazır Suların Sağlığa Zararları?

Türkiye’de bir çok aile su ihtiyacını karşılamak için damacana suyu sipariş ediyor. Damacananın içerisinde suya salınım yapma ihtimali olan BPA veya BHPF maddeleri olmasının yanı sıra bu damacanalar sağlığınıza zarar verebilecek olan bakterilerin üremesi için ideal bir ortam olabilir.

Profesörlerin araştırmasına göre; su şişelerinin içindeki bakteri kolonilerin, şişeyi açtıktan sonra büyük bir oranda arttığı söylenmektedir. İnsan sağlığına zararlı olan bakteriler soğuk ortamlardansa oda sıcaklığında daha fazla yükselmektedir.

Hazır Sular

Plastik olan şişelerde bulunan en büyük tehlike ise plastiğin kendisidir. Yapılan araştırmalar sonucu, bir çok şişelerin içinde mikroplastik parçacıkların tespit edildiğini ortaya koymuşlardır. Bu partiküller suların paketlenme işlemi içerisinde suya karıştığı düşünülmektedir. Aslında düşük bir ihtimal bile olsa plastik ambalajlı suları içmek, plastik tükettiğimiz anlamına gelmektedir.

Ters Ozmos Suyu ile Hazır Suların Farkları?

Ters Ozmos sistemi yani su arıtma cihazının suları ile hazır suların arasında bir kaç fark vardır. Fakat ikisinin bir ortak yönü bulunmaktadır. Bu iki suda arıtma işleminden geçmektedir. Su arıtma cihazının filtreleri ve hazır sularının üretildiği endüstriyel arıtmadır. Bu nedenle iki işlemden çıkan su sağlıklıdır. Fakat işlemden sonraki durumlar insan sağlığına zarar vermektedir.

Su arıtma cihazından çıkan su anlık olarak temizlendiği için hiçbir bakteriye ve güneş ışınlarına maruz kalmadığı için sağlıklıdır. Hazır sular endüstriyel arıtmadan geçtikten sonra şişelenip günlerce hatta aylarca depolarda, marketlere gönderilmeyi bekliyorlar. Bu süreç içerisinde güneş ile temas eden plastik suya karışmaktadır.

Doğal mineralli su olarak tüketilen çeşitli hazır su markalarının ürünlerine göre ters ozmos sistemler uzun vadede çok ekonomiktir. Su markası ne olursa fark etmeksizin hepsi belli bir arıtma işleminden geçerek müşteriye ulaşmaktadır.

Su Arıtma Cihazları Neden Kullanılmalıdır?

Gerek şebeke suyunun içinde gerek de damacana ve pet şişe sularının içeriğinde zararlı maddeler bulunabilmektedir. Ancak damacana ve pet şişe sular arıtılmış su olduklarından dolayı bu risk şebeke sularında çok daha fazladır. Damacanalarda ve pet şişelerin yapısında ise bahsettiğimiz gibi sağlığa zararlı kanserojen maddeler bulunabilmektedir. Bu kanserojen maddeler de özellikle güneş ışığında zaman içinde suya karışabilmektedir.

Bundan dolayı evlerde ve işyerlerinde su arıtma cihazı kullanmanızda büyük fayda vardır. Su arıtma cihazları şebeke suyunu büyük oranda arıtarak sağlığa yararlı su haline getirir. Böylece hem şebeke suyunun zararlı etkilerinden hem de damacana gibi hazır suların zararlarından sağlığınızı korursunuz.

Tabi ki su arıtma cihazı alırken kaliteli ve sağlığa herhangi bir zararı bulunmayan ürünleri tercih etmek gerekir. Su arıtma cihazı alırken iyi bir araştırma ve inceleme yapmalısınız. Sağlıklı ve kaliteli arıtma cihazını bulmak için bu çok önemli bir unsurdur. Su arıtma cihazları alanında maalesef piyasada birçok kalitesiz ve sağlıksız ürün bulunmaktadır.

Bu nedenle su arıtma cihazı alırken son derece bilinçli ve dikkatli olmanızda fayda var. Hayat için en gerekli olan maddelerden birisi olan suyu arıtan bir ürün olduğu için alırken bu konuya önem verilmelidir.

Su arıtma cihazı almak bütçeniz için de çok iyi olacaktır. Kullanılan damacana sular ekonomik olarak bütçeyi büyük ölçüde zorlamaktadır. Su arıtma cihazı aldığınızda uzun vadede bütçenizi rahatlatmış olursunuz. Yani ekonomik olarak da bir su arıtma cihazı almak oldukça faydalıdır.

Evsel arıtma cihazları normal bir aile için yüksek arıtma kapasitesine sahiptir. Günlük olarak bir damacanadaki sudan çok daha fazla su üretirler. Böylece size ve ailenize ürettiği su miktarı rahatlıkla yeter. Su arıtma cihazı almanız konusunda en önemli sebeplerden birisi de budur. Tabi ki kaliteli ve gerekli sertifikalara sahip sağlıklı bir su arıtma cihazı tercih etmeniz şartıyla.

Su arıtma cihazlarının en önemli elemanları tahmin edeceğiniz üzere filtrelerdir. Filtreler, suyun içindeki yabancı ve zararlı maddeleri süzerek sudan ayırırlar. Böylece şebeke suyu sağlıklı hale gelerek tüketilmeye hazır olur. Su arıtma cihazlarında sırasıyla ön üçlü filtre, membran filtre ve post karbon (tatlandırıcı) filtre bulunmaktadır.

Membran filtre cihazın en önemli filtresidir. Membran filtreye arıtma cihazının kalbidir diyebiliriz. Evsel arıtma sistemlerinin çalışma prensibi olan ters ozmos yöntemi membran filtrede meydana gelir. Ters ozmos, suyun çok yoğun ortamdan az yoğun ortama geçişidir. Ters ozmosun düzgün bir şekilde oluşabilmesi için suyun basınçlı olması gerekir.

Bundan dolayı basıncın yeterli olmadığı bölgelerde cihazlarda pompa kullanılır. Diyafram pompa alçak su basıncını yükselterek membran filtreden suyun geçmesini sağlar. Membran filtreden suyun geçebilmesi için basıncın en az 4 bar değerinde olması gerekir.

Basıncın yeterli olduğu bina ve bölgelerde ihtiyaç duyulan su basıncı zaten cihazı çalıştırmayı sağlar. Aksi durumlarda bir diyafram pompa arıtma sistemine entegre edilir.

Membran filtre katmanlardan oluşur. Bu katmanların üzerinde mikron düzeyde gözenekler vardır. Bu gözenekler sadece su moleküllerini ve küçük mineral moleküllerinin geçişine izin verir. Yani membran filtre yarı geçirgen özellik gösterir.

Membran filtre de temiz ve arıtılmış su üretilirken aynı zamanda atık su da üretilir. Atık suyun içinde membrandan geçemeyen maddeler bulunmaktadır. Bu su membranın atık su kanalından sistem dışına gönderilir. Genellikle membran filtrelerde atık su miktarı temiz su miktarından fazla olmaktadır.

Atık su oranını membrandaki GPD değeri belirler. GPD değeri membranın arıtma kapasitesini belirler. Piyasada fazla sayıda bulunan 75 GPD ve 80 GPD değerindeki membranlar 1 litre temiz suya karşılık 3 ya da 4 litre atık su atmaktadırlar.

100 GPD membranlar ise 1 litre temiz suya karşılık 1 litre atık su atarlar. Atık su miktarını belirleyen bir diğer faktör de arıtılacak suyun sertlik oranıdır. Suyun sertliğine göre uygun membranlı bir su arıtma cihazı almakta fayda vardır.

Su Arıtma Cihazı Bakımı

Su arıtma cihazları konusunda bir diğer önemli detay ise rutin bakımdır. Cihazlar zaman içerisinde kullanım ömürlerinin sonuna yaklaştıklarından dolayı düzenli bir şekilde bakım gerektirirler. İzmir arıtma servisi olarak ürünlerin bakımını ve onarımını en iyi şekilde gerçekleştirmekteyiz.

İzmir su arıtma cihazı servisimizle iletişime geçerek su arıtma sistemleri için servis talebinde bulunabilirsiniz. Deneyimli servis ekibimizle cihazınızın filtre değişimini ve yedek parça teminini sağlamaktayız. İzmir su arıtma servisi ilçe merkezlerine de teknik destek hizmeti sağlayabilmektedir.

Su arıtma cihazı filtre değişimi oldukça önemli bir konudur. Filtre değişimi yapılmayan arıtma cihazlarının ürettiği suyun kalitesi ve ph değerleri düşer. Filtre değiştirildikten sonra cihaz eski çalışma performansına geri döner. İş yerlerinizde içme suyu ihtiyacını karşılamak için kullandığınız cihazlar için de hizmet vermekteyiz. Arıtmanızın filtrelerini değiştirerek su ph dengesini koruyunuz.

Su arıtma cihazı bakımı özellikle filtre yönünden gerçekten önemlidir. Filtreler pil gibidir kullanımla beraber zaman içerisinde ömürleri tükenirler. Bu durumda su kalitesi bozulur ve suyun tadı kötüleşir. Her filtrenin belli bir kullanım ömrü vardır. Bu kullanım ömrünün sonuna geldiklerinde iyi bir teknik destek servisi ile iletişime geçerek sorunu çözebilirsiniz. İzmir arıtma servisi olarak her türlü filtre değişimi ve bakım onarım işlemleri için hizmetinizdeyiz.