Buca Belenbaşı Mahallesi Su Arıtma Servisi

Buca Belenbaşı Mahallesi Su Arıtma Servisi ile su arıtma cihazınızın her türlü bakım-onarım ve filtre değişim işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Su arıtma cihazları düzenli olarak bakım veya onarım isteyen ürünler olduklarından dolayı bu konuya dikkat etmenizi ayrıca tavsiye ederiz.

Buca Su Arıtma Cihazı Bakımı-Onarımı

Su arıtma cihazları kullanılmaya başlandıktan sonra belli bir kullanım ömrüne kadar kaliteli ve sağlıklı su üretirler. Filtrelerin kullanım ömrü, üretilen suyun kalitesi bakımından çok önemlidir. Su arıtma sistemini oluşturan elemanlar içerisinde filtrelerin önemi büyüktür.

Kullanım ömrü tükenen filtreler su arıtma cihazının çalışmasını engeller ve üretilen suyun kalitesini düşürür. Böyle bir durumda sağlığınız da olumsuz etkilenebilir. Bu nedenle filtrelerin değişimi oldukça önemlidir. Su arıtma cihazlarında her bir filtrenin kendine özgü özellikleri bulunur. Ayrıca filtrelerin kullanım ömürleri de değişiklik göstermektedir.

Standart su arıtma cihazlarında ön üçlü, membran ve post karbon yani tatlandırıcı filtreler su arıtma sistemini oluşturur. Ön üçlü filtreleri de sediment, granül karbon ve blok karbon filtreler oluşturmaktadır. Ön üçlü filtrelerin kullanım ömrü ise 6-12 ay arasında değişiklik gösterir.

Membran filtre, su arıtma cihazının ana filtresidir. Suyun asıl arıtılma işlemi membran filtrede gerçekleşir. Membran filtre suyu %99 oranında arıtır. Böylece suda bulunan çeşitli kimyasal maddeler elimine edilir. Bir su arıtma cihazının sağlıklı çalışabilmesi için membran filtrenin durumunu iyi olması gerekir. Bu nedenle membran filtre değişimine ayrıca dikkat edilmelidir. Membranın yaklaşık olarak kullanım ömrü ise 1-2 yıl aralığında değişmektedir.

Son olarak post karbon filtre ise membran filtreden çıkan suyun tadını düzenler ve tüketilmeye hazır hale gelir. Post karbon filtre veya tatlandırıcı filtre hindistan cevizi ham maddesi ile üretilir. Bu sayede suyu tatlandırır. Post karbon filtrenin kullanım ömrü de yaklaşık olarak 1-2 yıl aralığında değişmektedir.

İzmir arıtma servisimiz ile Buca su arıtma servisimiz filtre değişimi işlemleri için de siz müşterilerimizin hizmetindedir. Ayrıca su arıtma cihazı montajı için su arıtma servisimizi arayabilirsiniz. Teknik ekibimiz su arıtma cihazınızın montajını en iyi şekilde gerçekleştirir. Su arıtma cihazlarında meydana gelen herhangi bir su kaçağı ve arıza durumunda da Buca su arıtma servisimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Call Now ButtonServis İçin Arayın!