Buca İnönü Mahallesi Su Arıtma Servisi

Buca İnönü Mahallesi Su Arıtma Servisi ,su arıtma cihazlarınız için kaliteli servis hizmeti vermektedir. Su arıtma cihazı bakımı sizin ve ailenizin sağlığı açısından çok önemlidir. Bu nedenle iyi bir servisten yardım alarak su arıtma cihazınızın filtre değişimi gibi bakımlarını yaptırabilirsiniz.

Buca Su Arıtma Servisi

Su arıtma cihazları düzenli aralıklarla bakım gerektiren ürünlerdir. Kullanıcılar genellikle arıtma suyun tadının ve kalitesinin bozulmasıyla bakım zamanının geldiğini anlamaktadır. Bakım zamanı gelen cihazlar kaliteli su üretmemeye başlarlar. Bunun sonucunda sağlığınız olumsuz etkilenebilir.

Böyle bir durumdan mümkün olduğunca uzak kalmak ve sağlığınızı korumak için ürünün rutin bakımlarını yaptırmanız çok önemlidir. İzmir arıtma servisimiz ile Buca su arıtma servisimiz sizin için su arıtma cihazı bakımlarını gerçekleştirmektedir.

Buca Filtre Değişim Hizmetleri

Filtre değişimi, su arıtma cihazı bakımı konusunda oldukça önemli bir unsurdur. Su arıtma cihazı bakımında genellikle filtre değişimi yapılmaktadır. Filtrelerin belli bir kullanım süresi bulunduğundan dolayı bu süre aşıldığında cihaz, tam performans ile çalışamaz.

Su arıtma cihazının filtre değişimleri gerçekleştirildikten sonra ürün, ilk alındığı zamanki gibi kaliteli su üretecektir. Standart arıtma cihazlarında 5 filtre ve 5 aşama bulunmaktadır. Bu 5 filtreyi sırasıyla sediment, granül karbon, blok karbon, membran ve post karbon filtreler oluşturmaktadır.

Sediment, granül karbon ve blok karbon filtreler ön üçlü filtreyi oluşturmaktadır. Bu filtreler suyun içeriğindeki büyük partiküllü maddeleri ve çeşitli kimyasal maddeleri arındırarak suyu membran filtreye hazırlar. Ön üçlü filtrelerin kullanım ömrü 6 ila 12 ay arasında değişmektedir.

Ön üçlü filtreden sonra membran filtre bulunur. Membran filtre, su arıtma cihazının ana filtresidir. Membran sayesinde sudaki zararlı maddelerin %99`u temizlenir. Bu özelliği sayesinde membran filtre su arıtma cihazının en önemli filtresi haline gelmektedir.

En son aşamada bulunan filtre ise post karbon filtredir. Suyun tadını düzenleyerek tüketilmeye hazır duruma getirir. Post karbon filtreye tatlandırıcı da denilmektedir.

Membran ve post karbon filtrenin kullanım ömrü ise 1-2 yıl aralığında değişim göstermektedir. Temel olarak suyun kalitesini membran filtre belirlediğinden dolayı bu filtrelerin değişimi büyük önem kazanmaktadır. Filtrelerin ömrünü etkileyen şebeke suyundaki kirlilik de filtrelerin kullanım ömrünü kısaltabilmektedir.

Call Now ButtonServis İçin Arayın!