İzmir Balçova Onur Mahallesi Su Arıtma Servisi

İzmir arıtma servisi olarak Balçova Onur Mahallesi`nde hizmet verebilmekteyiz. İzmir`in pek çok bölgesinde hizmet vermekte olan servisimiz Balçova Onur Mahallesi`nde faaliyetlerine başlamıştır ve devam etmektedir.

Neden Su Arıtma Cihazına Bakım Yapılmalıdır?

Şebeke suyunun içeriğindeki zararlı maddelerden etkilenmemek için ve damacana sulardan kurtulmak için daha kolay ve etkili bir yöntem olan su arıtma cihazlarına kullanıcılar yönelmektedir. Su arıtma cihazları kullanıcıya ev ortamında veya kendi iş yerinde şebeke suyundan temiz ve sağlıklı su elde edebilme imkanı sunar.

Elbette bu konforun ve kolaylığın yanında getirdiği bir takım yapılması gerekenler vardır. Bu yapılması gerekenlere genel olarak su arıtma cihazı bakımı diyebiliriz. Su arıtma cihazı bakımları mutlaka aksatılmaması gereken unsurlardır. Çünkü su arıtma cihazları düzenli olarak bakım gerektiren eşyalardır.

Bakımı yapılmayan su arıtma cihazı suyu kalitesini olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle arıtma cihazının bakımlarını yaptırmak sağlık açısından da önemli bir konudur. Her gün sağlıklı ve temiz su üreten bu cihazlar, bakımları yapılmadığı zaman suyu düzgün arıtamaz ve suyun tadının bozulmasına, bulanık olmasına neden olabilir.

Genelde kullanıcılar bu tarz sorunlar meydana geldiği zaman su arıtma cihazının bakım zamanı geldiğini anlayabilir. İzmir arıtma servisimizin bünyesinde bulunan Balçova su arıtma servisi ile arıtma cihazınızın bakımını en iyi şeklide yaptırabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazı Bakımı Nasıl Yapılır?

Su arıtma cihazlarının bakımı için yapılan bir kaç işlem bulunmaktadır. Bu işlemlerden en önemlisi ve sıklıkla yapılanı filtre değişimidir. Filtreler, su arıtma sistemindeki en önemli elemanlardır. Suyun arıtılmasını ve temizlenmesini sağlayan filtreler düzenli olarak yenileri ile değiştirilmelidir.

Standart ters ozmos su arıtma cihazlarında belli filtreler bulunmaktadır. Standart su arıtmalarda 5 adet filtre bulunmaktadır. Bu 5 filtre sayesinde suyun 5 aşamadan geçtiğini de söyleyebiliriz. Standart olmayan su arıtma cihazlarında bir filtrede birden çok aşama olabilmektedir.

Standart su arıtma cihazlarında bulunan filtreler her ters ozmos su arıtma cihazında vardır. Bu filtreler suyun içeriğindeki maddeleri süzer ve sudan ayırır. En sonunda kullanıcıya temiz ve sağlıkı su ulaşır. Her filtrenin üretim amacına göre belli bir görevi vardır. Cihazdaki her filtrenin yaklaşık olarak belirlenmiş bir kullanım ömrü bulunmaktadır.

Kullanım süresi veya ömrünün sonuna gelen filtreler teknik servis desteği alarak değiştirilmesi gerekir. Bu işlem su arıtma cihazları için oldukça önemlidir. Bir diğer önemli konu ise cihazın deposudur. Arıtılmış suyun saklandığı yer olması bakımından su arıtma cihazı tankları da önemli bir parçadır.

Arıtma cihazının deposu da belli bir kullanım ömrüne sahiptir. Filtrelere göre kullanım ömrü çok daha fazla olan depoların uzun bir kullanımdan sonra değiştirilmeleri tavsiye edilmektedir.

Filtre ve tank değişimi dışında su arıtma cihazlarında su kaçağı gibi bir takım arızalar oluşabilmektedir. Bir teknik servise başvurarak cihazdaki arızaların onarılmasını sağlayabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi

Su arıtma cihazlarının standart olarak 5 tanedir. Bu filtreler sırasıyla sediment, granül aktif karbon, blok karbon, membran ve post karbon filtredir. Her filtrenin sistemde belli bir görevi vardır. Sağlıklı bir şekilde çalışmayan herhangi bir filtre sistemdeki işleyişin bozulmasına neden olabilir. Su arıtma cihazı servisimizden yardım alarak süresi dolan filtrelerinizi değiştirebilirsiniz.

Su arıtma cihazındaki suyun giriş yaptığı ilk filtre sediment filtredir. Sediment filtrenin diğer adı 5 mikron filtredir. Sudaki büyük partikülleri ve tozları tutar. Cihazın işleyişi bakımından önemli bir filtredir.

İkinci sırada granül karbon filtre vardır. Granül aktif karbon filtre büyük yüzey alanına sahip olduğu için sudaki çeşitli zararlı maddeleri yüksek kapasiteyle tutabilir. Çeşitli kimyasalların da geçişine izin vermez.

Üçüncü sırada blok karbon filtre vardır. Bu filtre de ilk iki filtreye yardımcı olarak suyu arıtır ve membran filtreye hazırlar. Sediment, granül aktif karbon ve blok karbon filtreye genel olarak ön üçlü filtre denir. Ön üçlü filtrenin arıtma sistemindeki başlıca amacı membran filtreye yardımcı olmaktır.

Dördüncü sıradaki membran filtreye ters ozmos su arıtma cihazının merkezi yani ana filtresi denilebilir. Ters ozmos kullanılarak yapılan arıtma işlemi bu kısımda gerçekleşir. Katmanlardan oluşan membran filtre, her katmanının üzerinde gözenekler barındırır.

Basınçlı suyu bu gözeneklerinden geçirerek arıtır. Membran gözeneklerinden sadece su molekülleri ve bazı küçük boyutlu mineraller geçebilmektedir. Bu sayede sudaki zararlı maddeler atık su ile beraber sistem dışına atılır.

Cihazdaki son filtre ise post karbon filtredir. Post karbon filtrenin diğer adı ise tatlandırıcı filtredir. Membrandan çıkan su, içindeki maddelerin neredeyse hepsinden kurtulur. Bu durumda su, saf hale gelir. Böylece su temizdir fakat tadı acıdır. Suyun acılığını giderilmesi ve içimi hoş hale gelmesi için post karbon yani tatlandırıcı filtre kullanılır.

İzmir su arıtma cihazı servisi olarak tüm bu filtreler filtre değişiminde yenilenir ve cihazın düzgün bir şekilde çalışması sağlanır. İzmir su arıtma servisi olarak siz mişterilerimize en iyi servis hizmeti sunmak için çalışmaktayız.

Endüstriyel su arıtma ve su yumuşatma cihazları için de teknik servis desteğimiz bulunmaktadır. Cihazların ihtiyacına yönelik yedek parça temini sağlanmaktadır. Bu alandaki tecrübeyle izmir su arıtma servis hizmetlerimizi müşterilerimize ulaştırıyoruz.

Cihazınızın herhangi bir marka su arıtma olduğu fark etmeksizin servis hizmetimizi gerçekleştirmekteyiz.

Call Now ButtonServis İçin Arayın!