İzmir Balçova Su Arıtma Servisi

Balçova su arıtma servisimiz ile bakım yapılması gereken arıtma cihazına sahip müşterilerimizin hizmetindeyiz. Su arıtma cihazı bakımı çok önemli bir unsurdur. Bakımı yapılmayan cihazlar hem suyun kalitesini bozar hem de filtrelerinin kullanım süresi geçtiğinden dolayı bakteri oluşumu da gözlenebilir. Bu nedenle bu konuya ayrıca dikkat etmek lazım.

Balçova Su Arıtma Servisi

İzmir Balçova Su Arıtma Servisi hizmetimizle siz müşterilerimizin ihtiyacı doğrultusunda cihazınızın bakımını gerçekleştiriyoruz. Bakımları yapılan su arıtma cihazı ilk alındığı gündeki gibi iyi bir performansla çalışır. Bundan dolayı cihazınızın bakımlarını ihmal etmemelisiniz. Bakımı ihmal edilen cihazlar suyu gerektiği kadar arıtamaz ve bunun sonucunda sağlıksız su içersiniz.

Balçova Su Arıtma Servisi

Su Arıtma Bakımı Ne Zaman Yapılır?

Arıtma cihazlarındaki bütün parçaların kullanım süresi dolduktan sonra değiştirilmeleri gerekir. Sağlığımızı büyük oranda etkileyen suyu üreten bu cihazların bakımı oldukça önem kazanmaktadır. Öncelikle filtrelerin belirli olan kullanım süreleri takip edilmelidir. Böylece cihazınızın ne zaman bakıma ihtiyaç duyduğunu anlayabilirsiniz.

Su kalitesini ölçerek cihazınızın bakıma ihtiyaç duyup duymadığını da anlayabilirsiniz. Suyun kalitesini ölçmek için kullanabileceğiniz yollardan birisi de TDS ölçümüdür. Bir TDS cihazı sayesinde ölçümü yapabilirsiniz. Suyun sertlik seviyesini ölçen bu cihaz suyunuzun kalitesini ölçtüğünde yüksek çıkan değere göre cihazın bakım gerektirdiğini anlayabilirsiniz.

Su arıtma cihazları suyun TDS değerini düşürür fakat kullanım süresi dolduktan sonra yavaş yavaş TDS değeri artmaya başlar. En sonunda bakımı yapılan cihaz, tekrar eski çalışmasına geri döner.

Su Arıtma Cihazı Bakımı Nasıl Yapılır?

Balçova Su Arıtma Servisi hizmetimiz ile cihazınızın için en uygun bakım işlemlerini gerçekleştiriyoruz. Su arıtma cihazları için belli başlı bakım aşamaları vardır. Öncelikle dikkat edilmesi gereken husus filtrelerdir. Hem suyu arıttıkları için en önemli elemanlardır hem de kullanım süreleri diğer parçalara göre çabuk biter.

Balçova Su Arıtma Servisi

Ön üçlü filtreler kullanım ömürleri en çabuk biten filtrelerdir. Bu nedenle ilk olarak değiştirilen filtreler bunlardır. Daha sonrasında su arıtma cihazlarının en önemli filtresi olan membran filtreler 1-2 yıllık kullanım ömrüne sahiptirler. Elbette bu süreye filtrenin kalitesi büyük oranda etki eder. Diğer etken eden unsur ise arıttığı suyun kirlilik durumudur. Suyun asıl olarak arıtıldığı filtre olduğu için bakımı çok önemlidir.

Ön filtre değişimi yapıldıktan sonra daha sonraki bakımda membran filtre değişimi sağlanır. Geriye kalan post karbon ve cihazda varsa eğer mineral filtrelerin kullanım ömürleri yüksektir çok sık değişim yapmayı gerektirmez. Diğer önemli parça ise depodur. Depoların kullanım süreleri oldukça yüksektir ancak gerektiği zaman bakımı ve değişimi yapılmazsa su kalitesini olumsuz etkiler.

Call Now ButtonServis İçin Arayın!