İzmir Bornova Su Arıtma Servisi

Her Geçen gün artan su kıtlığı ve su kirliliği nedeniyle insanların suya olan ihtiyacı artmaktadır. Temiz suya ulaşmak günlük hayatta oldukça maliyetli olmaya başlamaktadır. Temiz suya ulaşmak maliyetli olduğu kadar bulmakta zordur.

Günümüzde temiz suya ulaşmak için kafa yoran kişiler genel olarak Arıtma cihazlarına yönelmektedir. İnsanların genel olarak su arıtma cihazlarına yönelmesinin temel nedeni suyun içindeki maddeleri eş zamanlı olarak arındırmasıdır.

Suyu eş zamanlı olarak arındırması suyun bir yerde uzun süre depolanıp içinde bakteri oluşmasını engellemektedir. Aynı zamanda tehlikeli mikro organizmaları arındırmasının yanında suyun içine mineral katmaktadır. Suyun içindeki mineralleri düzenlenmesinden dolayı insan sağlığını olumlu yönde etkilemektedir.

Bornova Su Arıtma Servisi

Arıtılmış suların hem sağlıklı olması hem de insanları riske atacak hiçbir maddenin bulunmamasından dolayı arıtılmış sulara yönelmekteler. Arıtma cihazlarının Faydalı olmasının temel nedeni filtrelerdir. Su arıtma cihazlarında filtreler temel işi yapan birimdir filtrelerin ve içindeki diğer parçaların düzenli olarak bakımı yapılması gerekmektedir.

Bornova Su Arıtma Servisi

Bornova Su Arıtma Servisi olarak sizlerin sağlığını düşünerek hareket ediyoruz ve sizlerin sağlıklı suya en hızlı şekilde ulaşabilmeniz için elimizden geleni yapıyoruz. Bornova Su Arıtma Servisi cihazınızın tüm yedek parçalarını değişim hizmetini sizlere sunmaktadır.

Filtreler Ne İşe Yarar

Su arıtma cihazının içinde bulunmakta olan filtreler suyun içindeki en ufak maddeye kadar yakalamaktadır. Suyun içinde bulunan kireç, sülfür, granül, klor, hidrojen gibi maddeleri de yakalamaktadır.

Bu maddelerin yanı sıra suyun içinde bulunan bakterileri de engellemektedir: bu bakteriler ve maddelerin insan vücuduna girmesi ve vücutta birikmesi uzun vadede insan sağlığına ciddi zararları dokunmaktadır.

Uzun süre insan vücudunda biriken maddeler ve bakteriler ciddi sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. sağlık sorunlarının başında böbrek hastalıkları ve kanser gibi hastalıklar gelmektedir. Bu hastalıklardan konmakta su arıtma cihazlarının büyük katkısı bulunmaktadır.

Bornova Su Arıtma Servisi

Çünkü sediment, blok karbon, aktif karbon ve membran filtreler suyun içindeki sağlığa zararlı olabilecek tüm maddeleri yakalamaktadır. Filtreler kısaca suyun içindeki maddeleri sudan ayırmaktadır.

Filtre Değişimi Neden Yapılır

Su filtrelerin içinden geçerken aynı zamanda suyun içindeki maddelerde filtrelerin içinden geçer. Filtrelerin içinden geçen kimyasallar ve maddeler filtreleri deforme eder. Aynı zamanda atık suyu atılırken atık suda filtreleri deforme etmektedir.

Deforme olmuş filtrelerin belli bir süre sonra değiştirilmesi gerekmektedir. Filtre değişimleri her yıl yapılması gereken bir bakımdır. Bornova su arıtma servisi olarak sizler için cihazlarınızın filtre değişimini ve sorunlarını itina ile yapmaktayız.

Call Now ButtonServis İçin Arayın!