İzmir Kiraz Su Arıtma Servisi

Günümüzde tükettiğimiz suyun önemi oldukça artmaktadır. Bununla birlikte tükettiğimiz suyun temiz olması da bizlerin sağlığı açısından büyük bir önem taşıyor. Su arıtma cihazlarında arıtılan suların hem sağlığımıza hem de bütçemize birçok faydası bulunmaktadır.

Kiraz Su Arıtma Servisi

Kiraz su arıtma servisi olarak sizlerin sağlığını göze alarak kaliteli ve güvenilir hizmet sunup servislerimizde en kaliteli cihazları ve filtreleri kullanmaktayız.

Kiraz su arıtma servisi su arıtma cihazı filtre değişimi, yedek parça değişimi, tank değişimi, cihazların bakımı ve bunun gibi işleri en kaliteli ve güvenilir bir şekilde sizlerin hizmetine sunmaktadır.

Su Arıtma Cihazı Kullanım Alanı

Su arıtma cihazlarının iki farklı kullanım alanı bulunmaktadır. Bunlardan biri evlerde ve ofislerde kullanılan genellikle küçük depo kapasitesi gerektiren evsel su arıtma cihazlarıdır. Evsel su arıtma cihazları ise kendi aralarında iki çeşide ayrılmaktadır.

kiraz su arıtma servisi

Bunlar tezgah altı su arıtma cihazları ve tezgah üstü su arıtma cihazlarıdır. Genel olarak en çok kullanılan ve tavsiye edilen tezgah altı su arıtma cihazlarıdır. Bunun sebebi ise tezgah üstüne göre mutfak da daha az yer kaplıyor olmasıdır.

Bir diğeri ise fabrikalarda ve sanayilerde kullanılan endüstriyel su arıtma sistemleridir. Endüstriyel su arıtma cihazları genelde hazır suların üretiminde ve ilaçların üretiminde gibi işlerde kullanılıyor.

Filtrelerin Özellikleri

Normal bir su arıtma cihazının içerisinde 5 adet filtre bulunur. Bu filtreler cihazın kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Bir cihazın içerisine en fazla 6 adet filtre koyulabilir. Standart cihazın içerisinde bulunan 5 filtre ise sırasıyla, sediment, granül aktif karbon, blok karbon, membran ve post karbondur.

kiraz su arıtma servisi

Bu filtrelerin kendilerine özgü farklı özellikleri ve kullanım ömürleri bulunmaktadır. Örneğin arıtma cihazının ilk filtresi olan sediment filtrenin özelliği suyun içerisinde bulunan tortu, kum, çamur ve toprak gibi gözle görülebilen partikülleri sudan ayrıştırmasıdır.

Blok karbon ve granül karbon filtrenin özeliği ise suyun içerisinde yer alan kimyasal maddelerin bir kısmın, kloru, eriyik gazlarının ve bazı organik gazları sudan ayırmasıdır.

Membran filtrenin özelliği ise ters ozmos sistemini kullanarak suyun içerisinde bulunan tüm kimyasal maddelerden arındırmasıdır. En son filtre olan post karbon filtrenin özelliği ise suya hindistan cevizi tozu takviyesi yapıp suyun tadını dengeleyip pH derecesini yükseltmesidir.

Filtrelerin kullanım ömürleri tükendiğinde Kiraz su arıtma servisimiz ile iletişime geçip filtre değişimi talebinde bulunabilirsiniz. İzmir su arıtma servisi olarak daima yanınızdayız.

Call Now ButtonServis İçin Arayın!