İzmir Menemen Su Arıtma Servisi

Su arıtma cihazı aldıktan sonra bakımlarını ihmal etmemek gerekir. Cihazların sağlıklı bir şekilde çalışmaya devam etmesi için filtre değişimi olmak üzere gerekli olan işlemlerin uygulanması su kalitesi açısından çok önemlidir.

Menemen Su Arıtma Servisi

Menemen Su Arıtma Servisi

Menemen su arıtma servisi olarak siz müşterilerimize en iyi hizmeti ulaştırmak için çalışıyoruz. Menemen su arıtma servisi filtre değişimi, su arıtma cihazı bakımı, parça değişimi ve tank değişimi gibi işleri en kaliteli şekilde sunmaktayız.

Su Arıtma Cihazı Bakımı Nasıl Yapılır?

Su arıtma cihazı parçaları kullanım ömrü dolduktan sonra bir takım bakıma ihtiyaç duyar. Bu parçalar arasından özellikle filtreler kullanım ömürleri dolduktan sonra değiştirilmesi gerekir. Değişimi yapılmayan filtreler içme suyunun tadını bozar ve bakteri üremesi oluşursa insan sağlığını tehdit edebilir.

Bir diğer konu ise su arıtma cihazı tankları veya depolarıdır. Eğer kaliteli bir depo ise kullanım ömrü oldukça fazladır. Ancak kaliteli de olsa süresini tamamlamış olan depolar da suyun tadını bozabilmekte.

Ayrıca plastik depolar ise hastalık saçmaktadır. Plastik malzemeden üretildiklerinden dolayı kolayca bakteri oluşmasına neden olabilirler. Üstelik sadece bakteri konusunda risk oluşturmakla kalmazlar. Bunun yanında yüksek basınca karşı da dayanıksızdırlar. Herhangi bir anda yüksek basınca maruz kaldıklarında tehlikeli bir şekilde patlayabilirler.

Dolayısı ile su arıtma tankı alırken hem sağlık hem de güvenlik açısından plastik yerine kaliteli metal tankları tercih etmelisiniz. Metal tankın da süresi dolduktan sonra değiştirilmesi önemlidir.

Su arıtma cihazlarında temelde 5 filtre bulunmaktadır. Bu filtreler sediment, aktif karbon granül, blok karbon, membran ve post karbon (tatlandırıcı) filtredir. Sediment, granül karbon ve blok karbon ön üçlü filtreyi oluşturur. Suyu ilk arıtan filtreler bunlardır.

Menemen Su Arıtma Servisi

Daha sonrasında membran filtreye sıra gelir. Membran filtre cihazdaki en değerli filtredir. Suyun tam anlamıyla arıtılması bu filtre de gerçekleşir. Membran sahip olduğu küçük gözenekli yapısıyla suyun içindeki en küçük maddeye kadar temizler.

Membran dan çıkan su saf hale yaklaştığı için acıdır. Suyun tadını düzenlemek amacıyla post karbon filtre kullanılır. Böylece suyun tadı hoş hale gelir ve içimi kolay olur.

Post karbonun diğer ismi ise tatlandırıcı filtredir. Menemen su arıtma servisi en kaliteli filtreleri kullanarak sizlerin kaliteli suya daha kolay bir şekilde ulaşmanızı sağlar.

Su arıtma cihazlarının düzgün bir şekilde çalışabilmesi için bakımlarını aksatmadan yaptırmak gereklidir. Menemen su arıtma servisi olarak Menemen`deki müşterilerimize en iyi hizmeti sunmak için çalışıyoruz.

Call Now ButtonServis İçin Arayın!