İzmir Tire Su Arıtma Servisi

Sularımızda artan kirlilik her geçen gün bizlerin sağlığını tehdit etmeye devam ediyor. Şebekeden gelen suyu tükettiğiniz zaman vücutta baş dönmesi, mide bulantısı, böbrek hastalıkları ve buna benzer bazı hastalıklar meydana gelir. Bu duruma karşı su arıtma cihazları geliştirildi.

Her su arıtma cihazı suyu aynı kalitede arıtamaz. Bunun sebebi cihazın içerisinde bulunan filtrelerin sayısı, filtrelerin özellikleri ve cihazın kaç aşamadan oluştuğudur.

Su arıtma cihazı alırken dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Bunlardan bir cihazın tüm parçalarının Dünya Sağlık Örgütü ve Dünya Su Derneği tarafından onaylı olması gerekmektedir.

Tire Su Arıtma Servisi

Tire su arıtma servisi olarak sizlerin en kaliteli ve en temiz suya hızlı bir şekilde ulaşabilmeniz için sizlere en kaliteli özelliklere sahip filtreleri kullanarak sağlıklı suya ulaşabilmenizi sağlıyoruz.

Tire Su Arıtma Servisi

Tire su arıtma servisi filtre değişimi, yedek parça değişimi, cihazların bakımını ve tank değişimi gibi işleri sizlerin hizmetine güvenilir servis hizmeti ile sunmaktayız.

Su Arıtma Cihazı Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir

Bir çok kişi su arıtma cihazı alırken kalitesini göz önünde bulundurması gerekirken bütçesini göz önünde bulunduruyor. Oysaki bütçeden önce cihazın kalitesi göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Aynı şekilde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise cihazın kaç aşamadan oluşuğudur.

Standart bir su arıtma cihazı 5 filtreden olup 5 aşamadan oluşmaktadır. İdeal bir su arıtma cihazı ise 6 filtreden olup 10 oluşmaktadır. Su arıtma cihazlarında aşama sayısı 10’u geçtiğinde suyun içerisinde bakteriler oluşur ve bunun sonucunda suyun tadı bozulur.

Kısacası ideal bir su arıtma cihazı 6 filtreden oluşup 10 aşamalı olmalıdır. Cihazın aşaması olduğu gibi filtrelerinde özellikleri de bulunmaktadır. Örneğin su arıtma cihazının kalbi olan membran filtrenin GPD özelliği bulunmaktadır.

GPD membran filtrenin ürettiği suyun galon miktarını belirten bir birimdir. Normal bir su arıtma cihazlarında GPD miktarı 75-80 ve 100 dür. GPD oranı arttıkça suyun atık su atma oranı azalır ve suyu daha kaliteli arıtır. Bu yüzden su arıtma cihazı alırken hem bütçenize uygun hem de kaliteli bir su arıtma cihazı almanız gerekir.

Cihazların bakım süreleri de bulunmaktadır. Eğer cihazın bakım süresi aksatılmaz ise cihazın ömrü uzar eğer aksatılır ise cihazınızın ömrü kısalır ve temiz bir su üretmez. Cihazınızın bakım süresi geldiğinde Tire su arıtma servisimiz ile iletişime geçip cihazınızın bakımı talebinde bulunabilirsiniz.

Call Now ButtonServis İçin Arayın!