Membran Filtre Ne İşe Yarar

Membran filtre su arıtma cihazlarının en önemli filtresi olmakta ve suyu en önemli aşamadan geçmesini sağlayan filtre olmaktadır. membran filtre 3 çeşide ayrılmakta ve suyun en küçük kirletici ve zararlı molekülleri detaylı olarak yakalayan filtre olmaktadır. Suyun yaşam için önemli olması ve günümüzde şebeke suyunun kirli olma ihtimali yüksek. Bu sebeple su arıtma cihazları günümüzde önemli bir yer almaktadır.

Su Arıtma Cihazı Nasıl Çalışır

Su arıtma cihazın belli bir çalışma prensibi bulunmaktadır. İlk olarak şebekeden gelen ve içerisinde yüksek miktarda kimyasal madde barındıran su borular yardımı ile ilk filtre olan sediment filtreden geçer.

Sediment filtre su arıtma cihazının ilk filtresi olup oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu filtre suyun içerisinde bulunan tortuyu, çamuru, toprağı ve buna benzer göz ile görülebilen küçük partikülleri sudan ayrıştırır. Bu işlem bittikten sonra ikinçi aşama olan akif karbon filtre bir diğer adıyla granül karbon filtreye doğru yola çıkar.

Membran Filtre

Granül karbon filtre suyun içerisinde bulunan organik maddeleri yakalayarak suyun tadının dengelemesini sağlar. Bu işlemde bittikten sonra bir sonraki filtre olan blok karbon filtreye doğru yola çıkar. Blok karbon filtre oldukça önemli filtredir. Bunun sebebi ise bu filtrenin suyun içerisinde bulunan ve bizlerin sağlığını ciddi bir şekilde olumsuz etkileyen eriyik gazlarının bazı kimyasal maddeleri sudan ayrıştırmamıza yarar.

Ardından su ön üçlü filtreden çıktıktan sonra su arıtma cihazın kalbi olarak adlandırılan ve önemli filtre olan membran filtreye doğru yola çıkar. Su bu filtrede ters ozmos teknolojisi adı verilen bir sistemden geçer bu sistem sayesinde suyun içeriside bulunan tüm maddeler sudan ayrıştırılır ve ayrıştırılan bu maddelerin arasında yararlı mineraller de bulunmaktadır.

Arındırılan su saf su haline gelir ve su tankına doğru yola çıkar. Su burada tüketicinin musluğu açmasını bekler. Tüketici musluğu açtığında su basınç ile yukarı çıkarak son filtre olan post karbon filtreden geçer. Su burada hindistan cevizi tozu takviyesi alarak tadı dengelenip pH seviyesi yükselir ve artık su tüketici için sağlıklı ve emiz bir su haline gelir.

Membran Filtre Özellikleri

Her filtrenin olduğu gibi membran filtrenin de özelliği bulunmaktadır. Bu özellik filtrenin günlük verdiği galon miktarı yani GPD’ dir. Filtrenin GPD oranı arttıkça attığı atık su miktarı azaları, suyu daha iyi arıtır ve filtrenin kullanım ömrü artar. İdeal bir GPD oranı 100 GPD’dir. Diğer (75GPD 80GPD) filtreler suyu en saf haline ulaştırmayabilir. Bu sebepten dolayı 100GPD’lik membran filtre ideal bir filtredir.

Call Now ButtonServis İçin Arayın!