Sediment Filtre Nedir?

 

Sediment Filtre Nedir

Sediment Filtre Nedir?

 

Sediment Filtre , su arıtma sistemindeki cihazın girişine takılan, sıkıştırılmış kağıttan üretilen başlangıç filtresidir. Bu filtre sayesinde su arıtma cihazına gelen işlenmemiş suyun ilk temizlenme görevini üstlenerek yaptığı işlemdir. Sediment filtre suyun içindeki katı ve zararlı maddelerin su arıtma cihazındaki diğer filtrelere ulaşmasına engel olur giden yolun önünü keser.

 

Sediment Filtre Ne işe Yarar?

 

Sediment Filtrenin en önemli amacı suyun içinde bulunan partiküllerin, kirin, tortuların ve kum gibi katı maddelerin filtrasyonlama yaparak suyun içilebilecek hale getirmesini sağlar. Sediment Filtreler 1, 5, 10, 20 ve 50 mikron değerlerine sahip olması açısından farklılık gösterir.

 

5 micron sediment filtre sularında bulunan askıda çözünmemiş, zararlı katı maddelerin oluşturmuş olduğu kirliliğe, su bulanıklığı denir. Bu çözünmemiş askıda olan katı maddelerin kirliliğini gidermek için filtrasyon işlemi yapılır. Fakat filtrasyon sisteminde üçüncü filtre olarak kullanılacaksa 1 mikron ölçüsünde olması gerekir.

 

Micronu ne kadar düşük olursa sediment filtrenin o kadar çok arıtım yapmaya başlar ve daha verimli olur. Örneğin 1 mikronlu sediment filtre 10 mikronlu sediment filtreden daha yoğun bir arıtma sağlar. Arıtım sağlayarak suyun içinde bolca bulunan tortu gibi katı maddelerin yumuşak içim haline dönüştürerek temiz ve sağlıklı bir içme suyu sunar.

 

Sediment Filtre İnsan Sağlığına Yararlı mı?

Sediment Filtre İnsan Sağlığına yararlı mı

Sediment Filtre İnsan Sağlığına Yararlı Mı?

Sediment Filtre, insanların sağlığı için üretilip içme suyunu nasıl daha temiz ve kullanışlı hale getirebilmek için sorusuna cevap veren bir filtredir. Geçmişten günümüze şebeke veyahut kuyu suların kullanımı halihazır süreçte devam etmektedir. Bu durum insan sağlığını derinden etkileyip çeşitli hastalıklara yol açar.

 

Sediment Filtre buna vesile olmasını engelleyip insanların sağlıklı ve yumuşak su içimine olanak sağlar. Tertemiz bir su ömrü uzatır. Belirli hastalıkların vücutta oluşmasını engeller. Yaşlandırmayı geciktirir. Vücuttan toksinleri atarak temiz bir cilde dönüştürür. Kuyu veyahut şebeke sular tercih edilmemelidir.

 

Su arıtma cihazı tercih edip önemli bir filtre olan sediment filtreyi kullanılmalıdır. Sağlığını önemseyen insanlar kendilerini riske atmazlar. Su hayatımızın en önemli yaşam kaynağıdır. Temiz su demek uzun ömür demektir. Sediment filtre insan sağlığına çok yararlıdır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Call Now ButtonServis İçin Arayın!