Urla Uzunkuyu Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla bölgesindeki su arıtma cihazlarınızın bakımı için bizi tercih edebilirsiniz. İzmir`in her ilçesine servis hizmeti vermekteyiz. Urla ilçesinde de İzmir arıtma servisi olarak tam zamanlı hizmet vermekteyiz.

Servisimiz cihazınıza yönelik en iyi bakımı uygular. Cihazınızın ihtiyacı belirlenip uygun bir servis planı oluşturulur.

Urla Su Arıtma Cihazı Bakımı

Su arıtma cihazları düzenli olarak bakıma ihtiyaç duyan ürünlerdir. Bakım zamanı gelen cihazlar çeşitli sıkıntılar çıkarabilir. Oluşan bu sıkıntıları gidermek için bir teknik servise ihtiyaç duyabilirsiniz. Urla su arıtma servisimiz su arıtma cihazınızın iyi bir analizini yaparak bir çalışma planı uygular.

Öncelikle filtre değişimi olmak üzere pek çok arıza durumunda da servisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Su arıtma cihazları düzenli periyotlarla bakıma tabi tutulmalıdır. Bakım zamanı ihmal edilen arıtma cihazları suyun kalitesini bozar. İlk kullanıldığı zamanki gibi kaliteli ve sağlıklı su vermez.

Bakımı yapılmayan su arıtma cihazları sağlığı da olumsuz etkileyebilmektedir. Bunun önüne geçmek için bakımlarının ihmal edilmeden yaptırılması gerekir. Bakım ve onarım işlemleri yapılan cihazlar eski çalışma düzenine geri döner. Böylece kullanıcı tekrar kaliteli ve sağlıklı su içebilir.

İzmir Urla su arıtma servisimiz ile ürününüzün bakımlarını eksiksiz bir şekilde yaptırabilirsiniz. Servis ekibimiz size en iyi hizmeti vermek için çalışmaktadır. Herhangi bir su kaçağı, arıza ve parça değişimi gibi su arıtma cihazı bakım – onarım konularında servisimizi arayabilirisiniz.

İzmir su arıtma cihazı parça değişimlerinde kullandığımız parçalar en kaliteli ve sağlıklı malzemelerden üretilmiştir. Kullandığımız Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylı parçalarla su arıtma cihazlarınızı daha kaliteli ve sağlıklı hale getiriyoruz.

Su arıtma cihazları haricinde su yumuşatma sistemleri için de servis hizmetimiz bulunmaktadır. Su yumuşatma cihazları suda kireç oluşumuna sebep olan magnezyum ve kalsiyum iyonlarını sodyum iyonları ile değiştirir. Böylece suyun kireci giderilir ve yumuşatılmış olur. Bu işlem özel bir reçine yardımıyla gerçekleştirilir.

Su yumuşatma reçinesi sudaki kalsiyum ve magnezyum iyonlarını tutar ve yerine sodyum iyonlarını ilave eder. Zamanla reçine biriken kalsiyum ve magnezyum iyonları ile doyuma ulaşır. Bu durumda suyu sağlıklı bir şekilde yumuşatamaz.

Bu nedenle su yumuşatma cihazlarında reçine yıkama işlemi uygulanır. Reçine tuzlu su ile yıkanarak yeniden rejenere edilir. Tuzlu su ile yıkanan reçine, tekrar tam kapasiteye ulaşır.

Tekar tekrar yıkanarak kullanılabilen su yumuşatma reçinelerinin elbette belli bir kullanım ömrü vardır. Kullanım süresi dolan reçinelerin değişimi de oldukça önemli bir konudur.

Urla Filtre Değişimi

Urla su arıtma servisi olarak filtre değişimine gereken önemi vermekteyiz. Çünkü su arıtma cihazı filtreleri cihazın en önemli parçalarıdır. Su arıtma cihazı filtre değişimi de bu nedenle büyük önem kazanır. Su kalitesini belirleyen elemanlar olan filtrelerin belirli bir kullanım ömrü vardır.

İzmir su arıtma servisimizi arayarak filtre değişimi için İzmir balçova ve Urla bölgeleri de dahil olmak üzere pek çok bölgede teknik destek hizmeti alabilirsiniz. Filtre değişimi ters ozmos su arıtma sistemlerinde çok önemli bir konudur. Değişim zamanı gelen filtreler hangi marka su arıtma cihazı olduğu fark etmeksizin teknik servisimiz tarafından değiştirilmektedir.

Filtre değişimleri ihmal edilen su arıtma cihazları sudaki maddeleri gerektiği kadar arıtamaz. Bunun sonucunda şebeke suyunun zararlı etkilerinden sağlığınız etkilenebilir. Ayrıca özellikle aktif karbon filtre değiştirilmediği takdirde bakteri oluşumu meydana getirebilir. Bu tarz durumlara yakalanmamak için mutlaka filtre değişimlerinizi yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Her filtrenin özelliği ve görevinin farklı olmasından dolayı kullanım ömürleri de farklı olmaktadır. Bundan dolayı duruma göre filtre değişimi yapılır. Ön üçlü filtrenin kullanım ömrü yaklaşık olarak 6 ila 12 ay arasında değişir. Membran filtrenin ve post karbon filtrenin kullanım ömrü ise 1,5 ila 2 yıl arasında değişiklik gösterir.

Kullanım süreleri biten filtreleri erteletmeden değiştirmenizde büyük fayda var. Urla filtre değişimi için teknik servis hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Filtrelerin yanında çeşitli yedek parçaların teminini de istediğiniz üzere gerçekleştiriyoruz.

Urla Su Arıtma Cihazı Tamiri

Su arıtma cihazı montajı yapıldıktan sonra bir takım arıza sorunları meydana gelebilir. Bu sorunlar sıhhi tesisattan da kaynaklanabilir ya da direkt olarak su arıtma cihazından da kaynaklanabilir. Başta su kaçağı olmak üzere çeşitli arıza problemleri meydana gelebilir.

Genelde montaj yapıldıktan sonra su arıtma cihazlarında kaçak meydana gelebiliyor. Bu durumda evi maalesef su basabiliyor. Su kaçağı sorununu engellemek için arıtma cihazlarında kaçak sensörleri kullanılabilmektedir. Kaçak sensörü basit bir mekanizma yardımıyla kaçağı olan cihazın suyunu keser. Böylece su basma olayları engellenmiş olur.

Kaçak sensörü herhangi bir kaçak anında açıldığı için cihazdan su geçemez. Musluktan da su gelmeyeceği için bir servise başvurmalısınız. İzmir arıtma servisi olarak su arıtma cihazlarınızdaki her türlü arıza sorunlarını gideriyoruz.

Pompalı arıtma cihaz su arıtma cihazlarıyla ilgili diyafram pompa arızaları için de teknik servisimizden yararlanabilirsiniz. Genelde pompalı su arıtma cihazlarında pompadan kaynaklı çeşitli arızalar meydana gelebilmektedir. Bu arızaların çözümü için deneyimli servis ekibimiz daima hizmetinizdedir.

Urla Güvendik Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla güvendik mahallesi su arıtma servisi ile cihazınız için en iyi bakımı yaptırabilirsiniz. İzmir arıtma servisi hizmetlerimizden yararlanarak su arıtma cihazınızın kullanım ömrünü uzatabilirsiniz. Su arıtma cihazları düzenli bakım ihtiyacı olan ürünler oldukları için bu konu ihmal edilmemelidir.

Urla Su Arıtma Cihazı Bakımı

Urla su arıtma servisi olarak cihazınız için gereken en iyi bakım işlemlerini uyguluyoruz. Servisimiz izmir su arıtma servisinin bünyesinde bulunmaktadır. İzmir Urla bölgesindeki mahalleler için su arıtma cihazı servisimiz bulunmaktadır.

İzmir su arıtma cihazı servisimiz cihazınız için en iyi bakım – onarım işlemlerini uygulamak için çalışmaktadır. Daima müşteri memnuniyetine önem verdiğimizden dolayı işimizi en iyi şekilde yapmaktayız. Su arıtma cihazlarınız için yedek parça teminini gerçekleştirmekteyiz.

Su arıtma cihazı bakımında önemli olan belli unsurlar vardır. Bunlar su arıtma cihazı parça değişimi ve arıza onarımı gibi konulardır.

Su arıtma cihazlarında parça değişimi gerektiren en önemli parçalar filtrelerdir. Filtreler belli bir kullanım ömrü bulunmakta olan parçalardır. Kullanılmaya başlandıktan sonra zamanla kullanım ömürlerinin sonuna gelirler. Ömrü tükenen filtreler görevlerini sağlıklı bir şekilde yerine getiremezler. Bunun sonucunda suyun kalitesinde bozulma olur.

Su kalitesinin bozulması yanında birkaç olumsuz durum daha oluşabilir. Bunlardan birisi de karbon içerikli filtrelerde bakteri oluşumu meydana gelebilir. Özellikle granül aktif karbon (GAC) filtre büyük bir yüzey alanına sahip olduğu için bakteri üremesi için elverişlidir. Elbette zamanında değişimi yapılan filtrelerde bu tür durumlar oluşmaz. Ayrıca değişimi yapılan filtrelerin yapısında sağlığa zararlı bir maddenin bulunmamasına dikkat etmek gerekir.

Filtrelerin kendi aralarında kullanım ömürleri değişebilmektedir. Ön üçlü filtrenin yaklaşık ömrü 6 ila 12 ay arasında değişiklik göstermektedir. Su arıtma cihazınızın ana filtresi olan membran filtrenin kullanım ömrü ise 1,5 ve 2 yıl arasında değişir. Son olarak post karbon yani tatlandırıcı filtre ise ortalama olarak 2 yıl yeterli düzeyde çalışmaktadır.

Urla Filtre Değişimi

Su arıtma cihazı bakımının önemli bir kısmını filtre değişimi oluşturur. Filtrelerin ömrü dolduğunda değişimlerini sağlığınız için yaptırmalısınız. Aksi takdirde suyu arıtarak sağlıklı hale getiren su arıtma cihazı, suyu iyi bir şekilde arıtamaz ve bakteri oluşumuna neden olabilerek sağlığınızı bozabilir. Bu nedenle filtrelerin kullanım süresi bittiğinde bir su arıtma cihazı servisine başvurabilirsiniz. Servis kaydınız açıldıktan sonra servis ekipleri cihazınızdaki filtrelerin durumuna göre bir değişim işlemi gerçekleştirir.

Duruma göre cihazınızın ön üçlü filtreleri ya da tam takım filtreleri değişir. Ön üçlü filtre sediment, granül karbon ve blok karbon filtrelerden oluşur. Tam takım ise ön üçlü filtrenin yanında membranı ve post karbon filtreyi de içerir.

Standart su arıtma cihazları 5 filtre 5 aşamadan oluşur. Yani sadece ön üçlü filtre, membran filtre ve post karbon filtreyi barındırır. Tam takım değiştirildiğinde standart bir su arıtma cihazının bünyesindeki tüm filtreler değişmiş olur.

Hangi marka su arıtma cihazı olduğu fark etmeden tüm cihazların filtre değişimini Urla su arıtma servisi olarak gerçekleştirmekteyiz. Su arıtma servisi ekibimiz

Ters ozmos su arıtma sistemlerindeki en önemli elemanlar filtreler olduğu için bu konu üzerine mümkün olduğunca dikkat etmek gereklidir. Teknik servisimizin kullanmış olduğu filtreler kaliteli ve sağlıklı malzemelerden üretilmiştir. Gerekli sertifikalara sahip olan ürünlerimiz ile her zaman hizmetinizdeyiz.

Urla Su Arıtma Tankı Değişimi

Su arıtma cihazlarındaki filtrelerden sonra bir diğer önemli parça ise depodur. Arıtılmış suyun depolandığı yer olduğu için su arıtma cihazı tankları bakımı ve değişimi yapılması gereken parçalardan biridir. Filtrelere göre ömürleri daha fazladır. Yaklaşık olarak 5 yıl sonra değişimlerinin yapılması gerekir.

Su arıtma cihazı alırken tankının çelik tank olmasına dikkat etmenizi öneriyoruz. Plastik tanklar hem hijyenik olmamaktadır hem de yüksek basınç altında şiddetli bir şekilde patlamaktadır. Bu durum plastik tankları gerçekten çok tehlikeli yapmaktadır.

Ayrıca hijyenik olmadığından dolayı bakteri oluşumuna da neden olabilmektedir. Bu durumda sağlık için büyük risk barındırır. Dolayısı ile kesinlikle plastik tank kullanılmamalıdır. Aldığınız cihazın çelik tankı olduğundan emin olunuz. Çelik tankların da kullanım süresi dolduğunda değişiminin yapılması gereklidir. İzmir su arıtma servisi olarak tankların değişimini de gerçekleştirmekteyiz.

Urla Endüstriyel Su Arıtma Bakımı

İş yerlerinizdeki su arıtma cihazları ve endüstriyel su arıtma sistemlerine yönelik teknik servis hizmeti vermekteyiz. İzmir Balçova ve İzmir Urla dahil olmak üzere İzmir`in genelinde su arıtma servisi hizmeti müşterilerimize sunuyoruz. Yüksek kapasiteli arıtma cihazları olmak üzere olmak üzere her türlü arıtma sistemi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Ayrıca su yumuşatma sistemleri için teknik servis ekibimiz bakım ve onarım hizmeti sağlamaktadır. Suyun sertliğini büyük oranda düşüren bu cihazlar düzenli olarak bakım istemektedir. Reçineleri sayesinde suyu yumuşatan bu cihazlar reçinelerini tekrar tekrar kullanabilirler ancak bu reçinenin de belli bir kullanım ömrü bulunmaktadır.

Servisimiz kullanım süresi dolan reçineleri değiştirip yenisi ile takviye eder. Böylece su yumuşatma cihazı sağlıklı bir şekilde çalışmaya başlar. Değişimin yanında su yumuşatma sistemlerinde oluşabilen çeşitli arızalar konusunda da servisimize başvurabilirsiniz.

Hazır Suların İnsan Sağlığına Etkileri?

Su insana doğrudan etkisi vardır. Su insanlar için oldukça önemlidir. Vücudumuz düzenli çalışabilmesi için gereken mineraller gereklidir. Bu mineraller ise doğal kaynak sularında yeterli miktarda bulunmaktadır. Eğer ki sağlıksız veya minerali az su içerseniz vücudunuz için tehlikeli olabilir.

Hazır Sular Nasıl Oluşur?

Market reyonlarındaki sular aslında bir arıtma suyudur. Doğal kaynak suyunu endüstriyel bir arıtmadan geçirmektedirler. Damacana veya pet şişe sularına direkt olarak kaynaktan çıktığı gibi şişelenemez. Çünkü şişelenirse çok fazla zaman geçmeden su yosunlaşır ve içilemeyecek hale gelir. Bu nedenle hazır suları kaynaktan çıkarıp endüstriyel bir arıtmadan geçip şişelenmektedir.

Hazır Sular

Hazır Suların Sağlığa Zararları?

Türkiye’de bir çok aile su ihtiyacını karşılamak için damacana suyu sipariş ediyor. Damacananın içerisinde suya salınım yapma ihtimali olan BPA veya BHPF maddeleri olmasının yanı sıra bu damacanalar sağlığınıza zarar verebilecek olan bakterilerin üremesi için ideal bir ortam olabilir.

Profesörlerin araştırmasına göre; su şişelerinin içindeki bakteri kolonilerin, şişeyi açtıktan sonra büyük bir oranda arttığı söylenmektedir. İnsan sağlığına zararlı olan bakteriler soğuk ortamlardansa oda sıcaklığında daha fazla yükselmektedir.

Hazır Sular

Plastik olan şişelerde bulunan en büyük tehlike ise plastiğin kendisidir. Yapılan araştırmalar sonucu, bir çok şişelerin içinde mikroplastik parçacıkların tespit edildiğini ortaya koymuşlardır. Bu partiküller suların paketlenme işlemi içerisinde suya karıştığı düşünülmektedir. Aslında düşük bir ihtimal bile olsa plastik ambalajlı suları içmek, plastik tükettiğimiz anlamına gelmektedir.

Ters Ozmos Suyu ile Hazır Suların Farkları?

Ters Ozmos sistemi yani su arıtma cihazının suları ile hazır suların arasında bir kaç fark vardır. Fakat ikisinin bir ortak yönü bulunmaktadır. Bu iki suda arıtma işleminden geçmektedir. Su arıtma cihazının filtreleri ve hazır sularının üretildiği endüstriyel arıtmadır. Bu nedenle iki işlemden çıkan su sağlıklıdır. Fakat işlemden sonraki durumlar insan sağlığına zarar vermektedir.

Su arıtma cihazından çıkan su anlık olarak temizlendiği için hiçbir bakteriye ve güneş ışınlarına maruz kalmadığı için sağlıklıdır. Hazır sular endüstriyel arıtmadan geçtikten sonra şişelenip günlerce hatta aylarca depolarda, marketlere gönderilmeyi bekliyorlar. Bu süreç içerisinde güneş ile temas eden plastik suya karışmaktadır.

Doğal mineralli su olarak tüketilen çeşitli hazır su markalarının ürünlerine göre ters ozmos sistemler uzun vadede çok ekonomiktir. Su markası ne olursa fark etmeksizin hepsi belli bir arıtma işleminden geçerek müşteriye ulaşmaktadır.

Su Arıtma Cihazları Neden Kullanılmalıdır?

Gerek şebeke suyunun içinde gerek de damacana ve pet şişe sularının içeriğinde zararlı maddeler bulunabilmektedir. Ancak damacana ve pet şişe sular arıtılmış su olduklarından dolayı bu risk şebeke sularında çok daha fazladır. Damacanalarda ve pet şişelerin yapısında ise bahsettiğimiz gibi sağlığa zararlı kanserojen maddeler bulunabilmektedir. Bu kanserojen maddeler de özellikle güneş ışığında zaman içinde suya karışabilmektedir.

Bundan dolayı evlerde ve işyerlerinde su arıtma cihazı kullanmanızda büyük fayda vardır. Su arıtma cihazları şebeke suyunu büyük oranda arıtarak sağlığa yararlı su haline getirir. Böylece hem şebeke suyunun zararlı etkilerinden hem de damacana gibi hazır suların zararlarından sağlığınızı korursunuz.

Tabi ki su arıtma cihazı alırken kaliteli ve sağlığa herhangi bir zararı bulunmayan ürünleri tercih etmek gerekir. Su arıtma cihazı alırken iyi bir araştırma ve inceleme yapmalısınız. Sağlıklı ve kaliteli arıtma cihazını bulmak için bu çok önemli bir unsurdur. Su arıtma cihazları alanında maalesef piyasada birçok kalitesiz ve sağlıksız ürün bulunmaktadır.

Bu nedenle su arıtma cihazı alırken son derece bilinçli ve dikkatli olmanızda fayda var. Hayat için en gerekli olan maddelerden birisi olan suyu arıtan bir ürün olduğu için alırken bu konuya önem verilmelidir.

Su arıtma cihazı almak bütçeniz için de çok iyi olacaktır. Kullanılan damacana sular ekonomik olarak bütçeyi büyük ölçüde zorlamaktadır. Su arıtma cihazı aldığınızda uzun vadede bütçenizi rahatlatmış olursunuz. Yani ekonomik olarak da bir su arıtma cihazı almak oldukça faydalıdır.

Evsel arıtma cihazları normal bir aile için yüksek arıtma kapasitesine sahiptir. Günlük olarak bir damacanadaki sudan çok daha fazla su üretirler. Böylece size ve ailenize ürettiği su miktarı rahatlıkla yeter. Su arıtma cihazı almanız konusunda en önemli sebeplerden birisi de budur. Tabi ki kaliteli ve gerekli sertifikalara sahip sağlıklı bir su arıtma cihazı tercih etmeniz şartıyla.

Su arıtma cihazlarının en önemli elemanları tahmin edeceğiniz üzere filtrelerdir. Filtreler, suyun içindeki yabancı ve zararlı maddeleri süzerek sudan ayırırlar. Böylece şebeke suyu sağlıklı hale gelerek tüketilmeye hazır olur. Su arıtma cihazlarında sırasıyla ön üçlü filtre, membran filtre ve post karbon (tatlandırıcı) filtre bulunmaktadır.

Membran filtre cihazın en önemli filtresidir. Membran filtreye arıtma cihazının kalbidir diyebiliriz. Evsel arıtma sistemlerinin çalışma prensibi olan ters ozmos yöntemi membran filtrede meydana gelir. Ters ozmos, suyun çok yoğun ortamdan az yoğun ortama geçişidir. Ters ozmosun düzgün bir şekilde oluşabilmesi için suyun basınçlı olması gerekir.

Bundan dolayı basıncın yeterli olmadığı bölgelerde cihazlarda pompa kullanılır. Diyafram pompa alçak su basıncını yükselterek membran filtreden suyun geçmesini sağlar. Membran filtreden suyun geçebilmesi için basıncın en az 4 bar değerinde olması gerekir.

Basıncın yeterli olduğu bina ve bölgelerde ihtiyaç duyulan su basıncı zaten cihazı çalıştırmayı sağlar. Aksi durumlarda bir diyafram pompa arıtma sistemine entegre edilir.

Membran filtre katmanlardan oluşur. Bu katmanların üzerinde mikron düzeyde gözenekler vardır. Bu gözenekler sadece su moleküllerini ve küçük mineral moleküllerinin geçişine izin verir. Yani membran filtre yarı geçirgen özellik gösterir.

Membran filtre de temiz ve arıtılmış su üretilirken aynı zamanda atık su da üretilir. Atık suyun içinde membrandan geçemeyen maddeler bulunmaktadır. Bu su membranın atık su kanalından sistem dışına gönderilir. Genellikle membran filtrelerde atık su miktarı temiz su miktarından fazla olmaktadır.

Atık su oranını membrandaki GPD değeri belirler. GPD değeri membranın arıtma kapasitesini belirler. Piyasada fazla sayıda bulunan 75 GPD ve 80 GPD değerindeki membranlar 1 litre temiz suya karşılık 3 ya da 4 litre atık su atmaktadırlar.

100 GPD membranlar ise 1 litre temiz suya karşılık 1 litre atık su atarlar. Atık su miktarını belirleyen bir diğer faktör de arıtılacak suyun sertlik oranıdır. Suyun sertliğine göre uygun membranlı bir su arıtma cihazı almakta fayda vardır.

Su Arıtma Cihazı Bakımı

Su arıtma cihazları konusunda bir diğer önemli detay ise rutin bakımdır. Cihazlar zaman içerisinde kullanım ömürlerinin sonuna yaklaştıklarından dolayı düzenli bir şekilde bakım gerektirirler. İzmir arıtma servisi olarak ürünlerin bakımını ve onarımını en iyi şekilde gerçekleştirmekteyiz.

İzmir su arıtma cihazı servisimizle iletişime geçerek su arıtma sistemleri için servis talebinde bulunabilirsiniz. Deneyimli servis ekibimizle cihazınızın filtre değişimini ve yedek parça teminini sağlamaktayız. İzmir su arıtma servisi ilçe merkezlerine de teknik destek hizmeti sağlayabilmektedir.

Su arıtma cihazı filtre değişimi oldukça önemli bir konudur. Filtre değişimi yapılmayan arıtma cihazlarının ürettiği suyun kalitesi ve ph değerleri düşer. Filtre değiştirildikten sonra cihaz eski çalışma performansına geri döner. İş yerlerinizde içme suyu ihtiyacını karşılamak için kullandığınız cihazlar için de hizmet vermekteyiz. Arıtmanızın filtrelerini değiştirerek su ph dengesini koruyunuz.

Su arıtma cihazı bakımı özellikle filtre yönünden gerçekten önemlidir. Filtreler pil gibidir kullanımla beraber zaman içerisinde ömürleri tükenirler. Bu durumda su kalitesi bozulur ve suyun tadı kötüleşir. Her filtrenin belli bir kullanım ömrü vardır. Bu kullanım ömrünün sonuna geldiklerinde iyi bir teknik destek servisi ile iletişime geçerek sorunu çözebilirsiniz. İzmir arıtma servisi olarak her türlü filtre değişimi ve bakım onarım işlemleri için hizmetinizdeyiz.

Urla Balıklıova Mahallesi Su Arıtma Servisi

Su arıtma cihazınız kullanmaya başladığınızdan itibaren belli bir kullanım ömrü bulunmaktadır. Kullanım ömrünü belirleyenler cihazın içindeki belirli parçalardır. Bu parçaların en başında su arıtma filtreleri gelmektedir. Kullanım ömrünün sonuna gelen su arıtma cihazlarının mutlaka filtreleri değiştirilmelidir.

Filtre değişimi yapılmayan su arıtma cihazı suyun kalitesini büyük oranda düşürür. Zamanla post karbon filtrenin de ömrünün bitmesiyle kullanıcı durumu fark eder. Filtreleri tükenmiş su arıtma cihazları suyu yeterli düzeyde arıtamaz. Bu durumda şebeke suyunun zararlı etkilerinden korunamazsınız.

Sağlığı etkileyebilen bu durumdan kaçınmak için su arıtma cihazlarınızın bakımlarını yaptırmanızda fayda var. İzmir arıtma servisi merkezimize bağlı olan Urla su arıtma servisi daima hizmetinizdedir. İzmir Urla`da bulunan müşterilerimiz için cihazlarının bakımını en iyi şekilde yapmaktayız.

Su arıtma sistemleri düzenli olarak bakıma ihtiyaç duyan ürünlerdir. İzmir su arıtma cihazı servisimiz ile su arıtma cihazının ihtiyacına göre her türlü işlemi gerçekleştirmekteyiz. Bunların en önemlisi ise tabi ki filtre değişimidir. Filtre değişimi gerektiren cihazlar için ertelenmeden servis talebinde bulunulmalıdır.

Su Arıtma Cihazında Filtre Değişimi

İzmir su arıtma servisi olarak ürününüz için en iyi bakım onarım işlemleri ekibimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Filtre değişimi su arıtma cihazları için çok kritik bir konudur. Filtre değişimleri aksatıldığı zaman cihaz kullanıcıya kaliteli su veremez. Ayrıca suyun kalitesi de büyük oranda olumsuz etkilenmektedir.

Bu nedenle su arıtma cihazı bakım zamanı geldiğinde mutlaka bir teknik servise başvurunuz. Bu konuda servisimizi tercih edebilirsiniz. Kullandığımız kaliteli ve insan sağlığına herhangi bir zararı bulunmayan yedek parçalarla su arıtma cihazınızı çalıştığı ilk performansla kullanmanızı sağlıyoruz.

Standart su arıtma cihazlarında ve temel ters ozmos sistemlerde sediment, granül karbon, blok karbon, membran ve post karbon filtreler bulunur. Her filtrenin belli bir görevi bulunmaktadır.

Öncelikle sediment filtre sistemdeki birinci filtredir. Sediment sudaki büyük partiküllü maddeleri elimine eder. Bu maddelere örnek olarak kum, toz, çamur ve tortu gibi maddeler söylenebilir.

Daha sonrasında gelen granül karbon ve blok karbon filtreler ise şebek suyunu içindeki klor ve kireç gibi maddeleri tutar. Özellikle granül karbon filtre yüzey alanı sayesinde kimyasal maddeleri süzerek suya geçişine izin vermez. Sediment, granül karbon ve blok karbon filtreler ön üçlü filtreyi oluşturur. Ön üçlü filtre suyu membran filtreye hazırlar.

Membran filtre suyun asıl arıtıldığı filtredir. Membran ters ozmos yöntemiyle suyun içindeki maddelerin neredeyse hepsini arıtır. Gözle görülmeyen gözeneklerin bulunduğu membran filtre katmanlardan oluşur. Basınçlı su bu gözeneklerden geçerek içeriğindeki sağlığa zararlı maddelerden kurtulur.

Su arıtma bakımı için son olarak değiştirilmesi gereken filtre ise post karbon yani tatlandırıcı filtredir. Membrandan çıkan su temizdir fakat arıtılmış olmasından dolayı tadı acıdır. Bunun için post karbon filtre kullanılarak suyun tadı düzenlenir ve daha içilebilir duruma getirilir.

Standart su arıtma cihazlarında kullanılmayan bir filtre daha vardır. Bu filtre mineral filtredir. İyi bir su arıtma cihazında mutlaka mineral veya bir alkali filtre bulunmalıdır. Membran filtre sudaki minerallerin yaklaşık olarak %15 – %20 oranının suya geçişine izin vermez. Bu nedenle sudaki minerallerin bir kısmı atık su ile beraber dışarıya atılır.

Bu durumda suda bir mineral eksikliği meydana gelir. Suda oluşan bu mineral eksikliğini gidermek için mineral filtreler kullanılır. Mineral filtre suda eksik olan mineralleri tamamlar ve suyu daha sağlıklı hale getirir. Böylece kullanıcı bol mineralli su tüketebilir.

İzmir Balçova ve İzmir Urla servis ekiplerimiz ile her zaman hizmet vermekteyiz. Herhangi marka su arıtma cihazlarının hepsi için servis desteğimiz bulunmaktadır. Endüstriyel su arıtma cihazı su arıtma sistemleri için de bizimle iletişime geçebilirsiniz. Endüstriyel cihazların ve evsel su arıtma cihazlarının yanı sıra su yumuşatma sistemleri için de teknik servis hizmetimiz bulunmaktadır.

Cihaz su arıtma cihazı bakımlarını deneyimli servis ekibimizce iyi bir şekilde tamamlamak için çabalıyoruz. Su arıtma servisi ekibimize servis talebi oluşturmak için bizimle iletişime geçin. Böylece su arıtma servisi hizmetimizden yardım alabilirsiniz.

Urla Yaka Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla su arıtma servisi, İzmir arıtma servisi merkezimize bağlıdır. Her türlü su arıtma cihazı filtre değişimi ve bakım onarım, yedek parça temini işlemleri için teknik desteğimizden faydalanabilirsiniz. Su arıtma servis ekibimiz cihazınız için birinci kalite parçalar kullanmaktadır. Böylece servis işlemi tamamlandıktan sonra su arıtma cihazınızın performansı artar ve sağlıklı suyun tadını çıkarırsınız.

İzmir urla bölgesindeki müşterilerimiz için faaliyetlerimiz devam etmektedir. Su arıtma cihazınızın bakım zamanı geldiğinde veya cihazınızda su kaçağı gibi bir arıza durumu oluştuğunda servisimizden teknik destek hizmeti alabilirsiniz.

Müşteri memnuniyeti odaklı çalıştığımızdan dolayı cihazınız için en iyi bakım işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Arıtma cihazlarında oluşan sorunları çözmekle birlikte ayrıca değişimini sağladığımız parçalar ile ürünün daha uzun ömürlü olmasını sağlamaktayız.

İzmir su arıtma cihazı servisimizi tercih ederek kaliteli su içme imkanına kavuşun. Hayatımızın olmazsa olmaz bir unsuru olan suyu en sağlıklı şekilde tüketmek herkesin hakkıdır. Konu su olunca su arıtma cihazları da büyük önem kazanmaktadır. Bu nedenle cihazınızın bakım zamanı geldiğinde aksatmadan bizimle iletişime geçmenizde fayda var.

Su Arıtma Cihazlarına Neden Bakım Yapılmalıdır?

Su, sağlık için şüphesiz en önemli maddelerden biridir. Vücutta gerçekleşen birçok hayati ve kritik olay su sayesinde gerçekleşir. Suyun vücuttaki görevi düzenleyici olmaktır. Dolaşım sisteminden sindirim sistemine, sindirim sisteminden boşaltım sistemine kadar pek çok fonksiyonda suyun çok önemli bir konumu vardır.

Vücutta gerçekleşen işlemleri ve hayati fonksiyonları düzenleyen suyun, temiz ve sağlıklı olması da aşırı derecede önemlidir. Sağlığın olmazsa olmazı olan su, eğer içinde zararlı maddeler bulunmaktaysa sağlık için büyük risk oluşturabilmektedir. Bu gibi olumsuzluklardan sağlığı korumak için su arıtma cihazlarına başvurulur.

Su arıtma cihazları her geçen gün daha fazla gelişerek sağlıklı su üretme konusunda çok daha önemli bir hale gelmiştir. Hem sağlık açısından hem ekonomik açıdan su arıtma cihazları pek çok yerde kullanılmaktadır. Kullanıcılar öncelikle evlerinde olmak üzere iş yerlerinde ve diğer alanlarda su arıtma cihazlarından faydalanabilirler.

Su arıtma cihazından maksimum verim alabilmek için bakımlarını düzenli bir şekilde yaptırmak gereklidir. Bu durum sağlık açısından da oldukça önemli bir konudur. Su arıtma cihazlarında suyun arıtılmasını sağlayan filtreler zaman içerisinde tükenmeye başlar.

Her filtrenin kendi aralarında kullanım ömürleri aşağı yukarı değişiklik göstermektedir. Filtre ömürleri kullanıma bağlı olarak ve arıtılacak suyun özelliklerine bağlı olarak da değişebilmektedir. Bu tarz çeşitli parametreler de filtrelerin ömrünü belirleyen faktörlerdir.

Su arıtma sistemlerinde filtrelerin en önemli elemanlar olduğunu söyleyebiliriz. Bundan dolayı kullanım ömürleri tükendiğinde yenileriyle değişimleri mutlaka yapılmalıdır. İzmir su arıtma servis olarak filtre değişimleri için kaliteli ve sağlıklı filtreler kullanılmaktadır.

Su arıtma bakımı için filtre değişimi en öncelikli işlemdir. Çünkü suyun kalitesini büyük oranda filtreler belirlemektedir. Filtreler kadar olmasa da suyun kalitesini belirleyen bir diğer parça ise su arıtma cihazı tankıdır. Arıtılmış suyu depolayan su arıtma cihazı tankı, arıtma sistemindeki önemli parçalardan birisidir.

Bir su arıtma cihazının deposu kesinlikle çelik tank olmalıdır. Bazı su arıtma cihazlarında kullanılan plastik tanklar çeşitli riskler barındırmaktadır. Plastikten üretildiklerinden dolayı uzun süre kullanılmaları durumunda bakteri üremesine yol açabiliyorlar. Üstelik yüksek basınca maruz kalan plastik tanklar, yüksek bir şiddetle patlayabilmektedir.

Bu nedenle çok tehlikeli olan plastik tank kullanmak yerine su arıtma cihazlarında çelik tank kullanılması gereklidir. Çelik tank sağlamlığıyla plastik tanktan çok daha iyidir. Bu nedenle su arıtma cihazı alırken çelik tanklı olarak almanızı tavsiye ediyoruz. Deponunda kullanım süresi dolduktan sonra değiştirilmesinda fayda var.

Su Arıtma Cihazı Filtre Görevleri

Su arıtma cihazlarında belli başlı filtreler bulunmaktadır. Her filtrenin belirli bir görevi vardır. Standart su arıtma cihazlarında 5 filtre 5 aşama bulunmaktadır. Standart olmayan su arıtma cihazlarında daha fazla filtre vardır. Ancak ters ozmos sistemlerde temelde 5 filtre bulunur.

Bu filtreler sırasıyla sediment, granül aktif karbon, blok karbon, membran ve tatlandırıcı filtrelerdir. Su, cihaza giriş yaptığında ilk olarak sediment filtreden geçer. Sediment suyun içindeki toz, toprak, çamur, tortu ve tesisattan karışabilen pas gibi maddelerin geçişini engeller. Sediment ön üçlü filtrenin ilk filtresidir. Ön üçlü filtre membran sağlığı açısından çok önemlidir.

Granül karbon filtre ikinci sırada gelir. Sudaki klor ve kireç gibi maddeleri yüksek yüzey alanı sayesinde tutar. Granül karbon filtrenin değişim zamanı gelince aksatılmadan değişimi yapılmalıdır. Aksi halde karbon yapısından dolayı bakteri üremesi meydana gelebilir. Su, ön üçlü filtrenin son filtresi blok karbondan geçtikten sonra ön arıtma işlemi tamamlanır.

Ön üçlüden çıkan su, membran filtreye yönlendirilir. Membran su arıtma cihazındaki en önemli filtredir. Membran filtre ters ozmos sayesinde sudaki maddeleri %99 oranında arıtabilmektedir. Böylece tam anlamıyla temiz su meydana gelmektedir.

Son olarak tatlandırıcı filtre bulunmaktadır. Tatlandırıcı filtrenin diğer adı post karbondur. Tatlandırıcı filtre membrandan çıkan acı suyun tadını yumuşatır. Böylece su çok daha iyi içilebilir hale gelir.

İzmir balçova teknik servisimiz ve Urla teknik servisimizin yanında pek çok ilçeye daha hizmet vermekteyiz. Hangi marka su arıtma cihazı olduğu fark etmeksizin istediğiniz zaman servis kaydı açtırabilirsiniz. Su arıtma servisi hizmetimizle cihazınız için en iyi servis hizmetini sunmak için çalışmaktayız.

Ayrıca arıtma cihaz su arıtma cihazı yanında su yumuşatma cihazları için de teknik servis desteğimiz bulunmaktadır. Servis kaydı açmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Urla Camiatik Mahallesi Su Arıtma Servisi

İzmir Urla ilçesinde su arıtma servisine ihtiyacınız olduğu zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. İzmir arıtma servisi merkezimize bağlı olan Urla su arıtma servisimiz cihazınız için en doğru bakım ve onarım işlemlerini uygular. Su arıtma cihazları mutlaka düzenli bakım isteyen ürünlerdir. Sağlık için olmazsa olmaz bir madde olan suyu arıttıklarından dolayı bu ürünlerin bakımı da kritik bir önem kazanmaktadır.

İzmir su arıtma cihazı servisimiz müşteri odaklı çalışmaktadır. Daima müşteri memnuniyetine önem verdiğimizden dolayı işimizi en iyi şekilde yapmak için çalışmaktayız. Çeşitli su arıtma sistemleri için teknik servis desteğimiz bulunmaktadır. Su arıtma cihazlarınızın bakımını yaptırarak sağlıklı su içmeye özen gösteriniz.

Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi

Bir su arıtma cihazındaki en önemli parçalar tabi ki filtrelerdir. Filtreler suyun arıtılmasını ve temizlenmesini sağlayarak şebeke suyunun zararlı etkilerinden sağlığı korur. Filtrelerin bu büyük öneminden dolayı düzenli periyotlarla değiştirilmesi gerekir.

Çünkü su arıtma cihazı filtrelerinin belli bir kullanım süresi bulunmaktadır. Filtreler kullanıldıkça zamanla bu kullanım süresinin sonuna yaklaşırlar.

Kullanım süresi bitmeye başlayan filtreler ilk günki arıtma işlemini sağlayamamaktadır. Ayrıca normalde suyu sağlıklı hale getiren filtreler, kullanım süreleri dolduktan sonra bakteri üremesine yol açabilirler. Bu durum da sağlık için büyük bir risk oluşturmaktadır. Sağlığı tehdit eden bu sorunlardan kaçınmak için su arıtma cihazınızdaki filtrelerin ömrü tükendikten sonra kaliteli filtreler ile değişimini sağlayınız.

İzmir su arıtma servisi ile süresi dolan filtrelerinizi kullandığımız uzun ömrülü ve kaliteli filtrelerimiz ile değiştirmekteyiz. Dünya Sağlık Örgütü`nün verdiği sertifikalara sahip olan filtreleri kullanarak sağlığınıza sağlık katın.

Standart su arıtma cihazlarında bulunan 5 filtrenin hepsini cihazın ihtiyacına göre değiştirebilmekteyiz. Bu 5 filtre sırasıyla sediment, granül karbon, blok karbon, membran ve post karbon filtredir. Her filtrenin kendi aralarında görevleri farklıdır.

Bunlardan bahsedicek olursak ilk olarak sediment filtreden başlayalım. Sediment filtre iki tür varyasyona sahiptir. Bunlar sediment filtrenin gözenek boyutuna göre belirlenir. Su arıtma cihazlarında kullanılmakta olan hem 1 mikron sediment vardır hem de 5 mikron sediment vardır.

Sediment filtrenin görevi sudaki büyük partiküllü maddeleri temizlemektir. Yani pas, toz, çamur ve tortu gibi maddelerin geçişine izin vermez. Ters ozmos arıtma sistemindeki ilk filtredir. Ön üçlü filtrenin elemanlarından biridir.

Sediment filtreden sonra granül karbon filtre gelir. Granül karbon filtre aktif yüzey alanı sayesinde sudaki klor ve kireç gibi maddeleri tutar. Ayrica suyun tadının, kokusunun ve bulanıklığının düzenlenmesine yardımcı olur. Kullanım ömrü bittikten sonra değişimi yapılmayan granül aktif karbon filtre bakteri oluşumuna yol açabilir.

Ön üçlü filtrenin son kısmını oluşturan filtre ise blok karbon filtredir. Küçük gözenekleri sayesinde suya membran filtreden önce son bir arıtma işlemi uygular. Blok karbon filtre, sediment ve granül karbon filtre ile membran filtrenin çalışma yükünü azaltır.

Çalışma yükü azalan membran filtre, daha uzun bir kullanım ömrüne sahip olur. Dolayısı ile ön üçlü filtrenin görevi bir su arıtma cihazı için vazgeçilmez olmaktadır.

Membran filtre ise cihazın en önemli ve en pahalı filtresidir. Çünkü su, ters ozmos yöntemi kullanılarak membran filtrede %99 oranında arıtılır. Membran, yarı geçirgen katmanlardan oluşmaktadır. Yarı geçirgen katmanların ise üzerinde gözle görülmeyecek kadar küçük olan gözenekler vardır.

Bu gözenekler sadece su moleküllerinin geçişine izin vermektedir. Diğer yabancı maddeler membran filtreden geçemez. Bu sayede su en iyi şekilde temizlenerek zararlı etkenlerden kurtulur.

Tabi ki membrandan geçemeyip atık su ile sistem dışına atılan maddeler arasında mineraller de bulunmaktadır. Minerallerin sadece %15 veya %20 lik bir kısmı sudan eksilir. Hepsi membran filtre tarafından dışarıya atılmaz.

Sudan eksilen mineral miktarını tamamlamak için mineral filtreler kullanılmaktadır. Mineral filtre suda eksilmiş olan mineralleri tamamlar ve suyu tam anlamıyla sağlıklı duruma getirir. Mineral filtre standart su arıtma cihazlarında bulunmamaktadır. Su arıtma cihazı alacağınız zaman mineral filtresi olup olmadığına dikkat etmenizi öneririz.

Standart cihazlarda son olarak post karbon filtre bulunmaktadır. Diğer adı tatlandırıcı filtredir. Membrandan çıkan suyun tadı acı olabilmektedir. Bu sorunu düzeltmek için post karbon filtreden faydalanılır.

Yapısında kullanılan hindistan cevizi kabuğu sayesinde suyun tadını düzenler. Böylece su tüketilmeye hazır olur.

Su Arıtma Cihazı Tank Değişimi

Su arıtma cihazları için bir diğer önemli konu ise depodur. Su arıtma cihazı depoları arıtılmış suları, sonraki kullanımlar için saklarlar. Böylece herhangi bir su kesintisi anında arıtılmış temiz suyunuzu kullanabilirsiniz.

Su arıtma cihazı deposu seçimi ihtiyaca yönelik olmalıdır. Su arıtma cihazının kullanım sıklığına göre depolar belirlenmelidir.

Ayrıca dikkat edilmesi gereken bir başka nokta ise plastik tank ve çelik tank konusudur. Su arıtma cihazınızda çelik tank olması en iyisidir. Plastik tanklar kesinlikle sağlıklı değildir. Bu tanklarda bakteri üremesi meydana geldiğinden dolayı sağlığa karşı büyük risk oluştururlar.

Üstelik plastik tanklar yüksek basınca maruz kaldıklarında patlayabilme özelliğine de sahiptir. Bu nedenle su arıtma cihazları için çelik tanklar en iyi seçim olacaktır.

Tankların ise ortalama değişim ömrü 5 yıldır. Su arıtma servis hizmetimizle kullanım süresi dolmuş tanklarınızı yenileriyle değiştirmekteyiz.

İzmir balçova ve urla ilçelerinin yanında diğer ilçelere de servis ekibimiz ile hizmet vermekteyiz. Su arıtma cihazı bakımı aksatılmaması gereken bir konudur. Bu nedenle herhangi bir marka su arıtma cihazınız için teknik destek talebinde bulunabilirsiniz.

İş yerlerinizde bulunan su arıtma cihazlarınız için de servisimize başvurabilirsiniz. Yüksek kapasiteli endüstriyel su arıtma cihazlarının filtre değişimi ve arızası gibi konularda alanında uzman servisimizden rahatlıkla faydalanabilirsiniz.

Sizin ve sevdiklerinizin sağlığınız düşünerek çalışan servisimiz cihazınız için en uygun bakım – onarım işlemlerini gerçekleştirmektedir. Müşteri memnuniyetine büyük önem verdiğimizden dolayı cihazınız yeni alınmış gibi çalışmaya devam eder.

Endüstriyel su arıtma cihazı ve su yumuşatma sistemlerinin bakımı için de bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kaliteli yedek parça teminini de cihaz su arıtma cihazınız için sağlamaktayız. İyi su arıtma cihazı aldıktan sonra bakım zamanı geldiğinde deneyimli servis ekibimizle daima hizmetinizdeyiz.

Urla Altıntaş Mahallesi Arıtma Servisi

Urla Altıntaş mahallesi için hizmet vermekte olan servisimiz daima hizmetinizdedir. Deneyimli teknik ekibimiz ve üstün hizmet anlayışımızla faaliyet göstermekteyiz. Cihazlarınızın ihtiyacına yönelik bakım onarım ve teknik destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İzmir arıtma servisimize bağlı olan Urla su arıtma servisi ile en doğru bakımı ve onarımı su arıtma cihazlarınıza uyguluyoruz. İzmir Urla`daki su arıtma cihazlarınızın yedek parça değişimlerini de sağlayabilmekteyiz.

Teknik servis ekibimizle en üstün teknik desteği sağlamak için çalışmaktayız. Servisimiz tüm su arıtma cihazı markalarına hizmet vermektedir. Herhangi bir marka su arıtma cihazına sahipseniz rahatlıkla bize ulaşabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazlarına Neden Bakım Yapılmalıdır?

Su arıtma sistemleri düzenli aralıklarla bakım gerektiren ürünlerdir. Özellikle ters ozmos su arıtma cihazları için filtre değişimi çok önemli bir konudur. Filtreler suyun temizlenmesini sağlayan su arıtma cihazlarının en önemli parçalarındandır.

Dolayısı ile arıtma sisteminde suyun kalitesini belirleyen parçalar filtrelerdir. Filtrelerin kendi aralarında belli kullanım ömrü vardır. Zamanla kullanılmakta olan filtreler tükenmeye başlar ve işlevsellikleri azalır.

Bu durumda kullanıcılar suyun kalitesinde bozulma olduğundan şikayet ederler. Su kalitesi bozulduğunda en belirgin olarak tadının kötüleşmesi dikkat çeker.

Filtrelerin kullanım süresi dolunca sadece tat bozulmasının yanında ayrıca suyun renginde bozulma da meydana gelebilir. Koku oluşumu da kullanıcıların fark ettiği bir diğer olumsuzluktur. Suda meydana gelen bulanıklık gibi bu tarz durumlarda filtrelerin kesinlikle değiştirilmesi gerekir.

Değişim işlemi ihmal edildiği takdirde filtrelerde bakteri oluşumu ortaya çıkabilmektedir. Sağlık açısından büyük risk taşıyan bu olumsuzluklardan kaçınmak için zamanı gelince filtre değişimlerinizi yaptırınız.

Filtrelerin değişimi ve onarımı yapıldıktan sonra cihaz eski haline yani ilk alındığı zamanki performansına geri döner. Su kalitesi artar ve bulanıklık geçer. Post karbon filtrenin yani tatlandırıcı filtrenin yenilenmiş olması neticesinde suyun tadında iyileşme meydana gelir. Su tekrar tüketilmeye uygun hale gelir.

Filtreler dışında cihaz su arıtma cihazı tankı ise bir diğer önemli parçadır. Önemli bir arıtma cihazı parçası olan tank, suyun depolanıp saklanmasını sağlayarak sonraki kullanımlar için kullanıcıya su sağlar.

Su arıtma cihazı depolarının da belli bir kullanım ömrü bulunmaktadır. Yaklaşık olarak 5 yıl sonra değişimi yapılması tavsiye edilmektedir. Uzun süre boyunca kullanılan ve değişimi yapılmayan tanklarda bakterilere davetiye çıkarabilmektedir. Özellikle plastik tanklar da görülebilen bu durumdan dolayı çelik tank kullanmakta büyük fayda vardır.

Ayrıca plastik tanklar yüksek basınca maruz kaldıklarında şiddetli bir şekilde patlayabildiklerinden dolayı tehlikeli olmaktadırlar. Bu nedenle su arıtma cihazı seçtiğiniz zaman tankının çelik olmasına dikkat etmenizde fayda var. Su arıtma cihazındaki diğer parçalar gibi tankın da Dünya Sağlık Örgütü tarafından verilen sertifikaya sahip olması büyük önem taşımaktadır.

İzmir su arıtma cihazı servisimiz ile cihazdaki filtreleri ve tankları güvenilir bir şekilde değiştirebilirsiniz. Filtre değişimi su arıtma cihazı sağlığı bakımından oldukça fazla önem kazanmaktadır.

Su Arıtma Cihazı Ters Ozmos Çalışma Prensibi

Ev tipi su arıtma cihazları ters ozmos yöntemi kullanılarak geliştirilmiştir. Ters ozmos suyun basınçlandırılarak yarı geçirgen bir yapıdan geçirilmesine dayanır. Ters ozmos sistemin en önemli filtresi membran filtredir. Ters ozmosun gerçekleştiği filtre membran filtre olmasından dolayı büyük önem taşır.

Basınçlandırılmış su membran filtrenin gözeneklerinden geçerek içindeki yabancı maddelerden kurtulur. Ters ozmos su arıtma cihazlarının sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için suyun yeterli basınç değerinde olması gerekir. Bu basınç değeri yaklaşık olarak 4 bardır.

4 bar değerinden daha düşük basınçta olan sular membran filtrenin gözeneklerinden geçemeyeceği için arıtma işlemi doğru bir şekilde yapılamaz. Cihazın ihitiyaç duyduğu basınç şebeke sistemi tarafından sağlanabilir. Eğer şebeke basıncı yeterli ise cihaz herhangi bir yardımcı elemana gerek duymadan çalışabilir.

Şebeke basıncının yeterli olmadığı durumlarda cihazlara entegre olmuş halde diyafram pompa kullanılmalıdır. Diyafram pompa sayesinde yetersiz su basıncı yükseltilir. Böylece suyun basıncı 4 bar düzeyine getirilerek arıtma cihazının çalışması sağlanır.

Eğer binada hidrofor bulunmaktaysa basınç yüksek olacağından dolayı pompaya gerek kalmadan su arıtma cihazınızı kullanabilirsiniz.

Basınçlı su cihaza ilk kez giriş yaptığında sediment filtreden geçer. Sediment filtre ise sudaki toz, çamur, tortu ve kum gibi maddeleri sudan uzaklaştırır. Sediment filtrenin 1 veya 5 mikronluk türleri vardır.

Sedimentten sonra granül karbon filtre gelmektedir. Granül karbon filtre yapısından dolayı büyük yüzey alanına sahiptir. Yüzey alanı sayesinde sudaki kloru, kireci ve bazı kimyasal maddeleri tutar. Granül karbondan sonra gelen ve ön üçlü filtrenin son aşamasında bulunan blok karbon filtre ise membran filtreden önce son kez arıtma işlemini uygulayarak suyu membrana hazırlar.

Su, ön üçlü filtreden geçtikten sonra membran filtreye ulaşır. Membran filtre ters ozmos arıtma cihazının en önemli filtresidir. Suyu %99 oranında arıtarak temizlenmesini sağlar. Ters ozmos işlemi bu filtrede gerçekleşir.

Basınçlı su membranın küçük gözeneklerinden geçerek zararlı maddelerden kurtulur. Membran filtrenin kalitesi bir su arıtma cihazı için oldukça önemlidir.

Membrandan sonra sıra post karbon yani tatlandırıcı filtreye gelir. Tatlandırıcı filtre membrandan çıkan temiz fakat acı suyu ham maddesinde bulunan hindistan cevizi kabuğu ile tatlandırır. Böylece su tüketime hazır hale gelir. Suyun tadının bozulması gibi sorunlar post karbon filtreden kaynaklanmaktadır.

İzmir su arıtma servisi olarak İzmir Balçova ve Urla ilçelerine teknik destek hizmeti vermekteyiz. Evlerinizin yanında iş yerlerinizdeki arıtma cihazlarınız için de su arıtma servisi hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Balçova Teleferik Mahallesi Su Arıtma Servisi

İzmir arıtma servisi ile su arıtma cihazları için çok gerekli olan rutin bakımları yaptırabilirsiniz. Bir su arıtma cihazlarının bakımları yapılmazsa su kalitesi olumsuz yönde etkilenir. Bu durumu önlemek için Balçova su arıtma servisi arayarak düzenli bir şekilde cihaz bakımlarını yaptırabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazı Bakımı

Su arıtma cihazı servisimizden en kaliteli teknik destek hizmetini alabilirsiniz. Su arıtma cihazının filtreleri düzenli aralıklarla bakım gerektirir. Çeşitli filtre arıza durumlarında filtre bakımları ve değişimleri sağlanmaktadır. Su arıtma cihazlarıyla alakalı su kaçağı gibi diğer arıza sorunları için de teknik destek verilmektedir.

İzmir su arıtma cihazı servisi olarak müşteri memnuniyetini ön planda tutuyoruz. Bunun için servisimizin kullandığı parçalar son kalite, kullanım ömrü yüksek ürünlerdir. Yüksek kullanım ömrüleri sayesinde piyasadaki filtrelere göre daha fazla arıtma kapasitesine sahiptir.

Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi

Filtre değişimi su arıtma cihazlarının bakımı konusundaki en önemli unsurdur. Su arıtma cihazının performansını belirleyen filtreler suyun içeriğindeki maddeleri arıtır ve suyun tadını düzenleyerek kullanıcıya sunar. Standart su arıtma cihazlarında 5 filtre 5 aşama bulunmaktadır. Bu filtreler ön üçlü filtre dediğimiz sediment, granül karbon, blok karbon ve diğerleri membran, post karbon filtrelerdir.

Öncelikle sediment filtreyi incelemek gerekirse ilk aşamada bulunmaktadır. Sediment filtre suyun ilk olarak giriş yaptığı filtredir. Şebeke suyunda bulunmakta olan büyük boyuttaki maddeleri tutar ve geçişine izin vermez.

Böylece su arıtma cihazındaki diğer iki ön filtreyle birlikte membran filtrenin kullanım ömrünün uzamasına büyük katkı sağlar. Sediment filtrenin 1 mikron veya 5 mikron olarak varyasyonları mevcuttur.

Sediment filtreden sonra gelen granül karbon filtre, sudaki çeşitli kimyasal maddeleri ve eriyik gazları ayrıca kireci sahip olduğu yüksek yüzey alanı sayesinde tutar. Suya kötü tat, koku ve bulanıklıkveren maddeleri ortadan kaldırır. Böylece suyu bir adım daha membran filtreye hazırlar.

Ön üçlü filtrenin son filtresi olan blok karbon filtre ise suyu arıttıktan sonra tam anlamıyla suyu membran filtreye hazırlamış olur. Su bu aşamadan da geçtikten sonra ters ozmos su arıtma sisteminin en önemli filtresi olan membran filtreye ulaşır.

Membran filtre su arıtma cihazlarının bir nevi kalbi görevini görmektedir. Membran filtrede ters ozmos işlemi meydana gelir. Katman katman küçük gözeneklerin üst üste gelmesiyle üretilen membran filtre suyun içindeki maddeleri büyük oranda temizler. Gözle görülemeyecek kadar küçük olan mikro boyuttaki gözenekleri sayesinde sudaki maddelerin geçişine izin vermez.

Membran filtre suyun içeriğindeki maddelerin neredeyse tamamını temizlediği için su membran çıkışından sonra saf durumuna yaklaşabilir. Yani su temizdir fakat sağlık için gerekli olan minerallerden yoksundur.

Standart su arıtma cihazlarında oluşan bu sorun membran filtre yardımıyla çözülebilmektedir. İzmir su arıtma servisimizin kullanmakta olduğu mineral filtreler sayesinde su, 5 aşamadan geçer. Böylece kaybettiği mineralleri geri kazanır.

Hatta mineral değerleri olması gereken miktarının da üzerine çıkarabilmektedir. İyi bir su arıtma cihazında sağlığınız için mineral filtre mutlaka bulunmalıdır. İyi bir membran filtre ve iyi bir mineral filtre su arıtma cihazları için çok önemlidir.

Filtre değişiminde kullanılan bir diğer filtre ise post karbon filtredir. Son kısımda bulunmakta olan post karbon yani tatlandırıcı filtre ise suyun tadını düzenler ve tüketmeye uygun hale getirir. Bu sayede kullanıcı temiz, bol mineralli, sağlıklı ve hoş tadı olan bir su içer.

Bu özelliklerden dolayı su arıtma cihazı filtre değişimi çok önemli bir konu olmaktadır. Zamanı gelince aksatmadan filtre değişimi yapılmalıdır.

Su Arıtma Cihazı Servisi

Su arıtma sistemleri alanında sahip olduğumuz tecrübeyle İzmir bölgesinde sizler için en iyi hizmeti sunmak içi çabalıyoruz. Hangi marka su arıtma cihazı olduğu fark etmeksizin cihazlara yönelik her türlü servis hizmetini gerçekleştiriyoruz.

Su yumuşatma sistemleri ve endüstriyel su arıtma cihazları için de bakım onarım hizmetlerimiz bulunmaktadır. Cihazınızın ihtiyacına yönelik yedek parça temini sağlamaktayız. Bu tür su arıtma ve yumuşatma sistemleri için hizmet vermekten dolayı müşteri memnuniyetine ayrıca dikkat etmekteyiz.

Teknik desteğimizdan yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Su arıtma servisimizden destek alarak sağlığınızı koruyun hem de cihazınızın düzenli bir şekilde çalışmasını sağlayın.

İzmir Balçova Onur Mahallesi Su Arıtma Servisi

İzmir arıtma servisi olarak Balçova Onur Mahallesi`nde hizmet verebilmekteyiz. İzmir`in pek çok bölgesinde hizmet vermekte olan servisimiz Balçova Onur Mahallesi`nde faaliyetlerine başlamıştır ve devam etmektedir.

Neden Su Arıtma Cihazına Bakım Yapılmalıdır?

Şebeke suyunun içeriğindeki zararlı maddelerden etkilenmemek için ve damacana sulardan kurtulmak için daha kolay ve etkili bir yöntem olan su arıtma cihazlarına kullanıcılar yönelmektedir. Su arıtma cihazları kullanıcıya ev ortamında veya kendi iş yerinde şebeke suyundan temiz ve sağlıklı su elde edebilme imkanı sunar.

Elbette bu konforun ve kolaylığın yanında getirdiği bir takım yapılması gerekenler vardır. Bu yapılması gerekenlere genel olarak su arıtma cihazı bakımı diyebiliriz. Su arıtma cihazı bakımları mutlaka aksatılmaması gereken unsurlardır. Çünkü su arıtma cihazları düzenli olarak bakım gerektiren eşyalardır.

Bakımı yapılmayan su arıtma cihazı suyu kalitesini olumsuz etkileyebilir. Bu nedenle arıtma cihazının bakımlarını yaptırmak sağlık açısından da önemli bir konudur. Her gün sağlıklı ve temiz su üreten bu cihazlar, bakımları yapılmadığı zaman suyu düzgün arıtamaz ve suyun tadının bozulmasına, bulanık olmasına neden olabilir.

Genelde kullanıcılar bu tarz sorunlar meydana geldiği zaman su arıtma cihazının bakım zamanı geldiğini anlayabilir. İzmir arıtma servisimizin bünyesinde bulunan Balçova su arıtma servisi ile arıtma cihazınızın bakımını en iyi şeklide yaptırabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazı Bakımı Nasıl Yapılır?

Su arıtma cihazlarının bakımı için yapılan bir kaç işlem bulunmaktadır. Bu işlemlerden en önemlisi ve sıklıkla yapılanı filtre değişimidir. Filtreler, su arıtma sistemindeki en önemli elemanlardır. Suyun arıtılmasını ve temizlenmesini sağlayan filtreler düzenli olarak yenileri ile değiştirilmelidir.

Standart ters ozmos su arıtma cihazlarında belli filtreler bulunmaktadır. Standart su arıtmalarda 5 adet filtre bulunmaktadır. Bu 5 filtre sayesinde suyun 5 aşamadan geçtiğini de söyleyebiliriz. Standart olmayan su arıtma cihazlarında bir filtrede birden çok aşama olabilmektedir.

Standart su arıtma cihazlarında bulunan filtreler her ters ozmos su arıtma cihazında vardır. Bu filtreler suyun içeriğindeki maddeleri süzer ve sudan ayırır. En sonunda kullanıcıya temiz ve sağlıkı su ulaşır. Her filtrenin üretim amacına göre belli bir görevi vardır. Cihazdaki her filtrenin yaklaşık olarak belirlenmiş bir kullanım ömrü bulunmaktadır.

Kullanım süresi veya ömrünün sonuna gelen filtreler teknik servis desteği alarak değiştirilmesi gerekir. Bu işlem su arıtma cihazları için oldukça önemlidir. Bir diğer önemli konu ise cihazın deposudur. Arıtılmış suyun saklandığı yer olması bakımından su arıtma cihazı tankları da önemli bir parçadır.

Arıtma cihazının deposu da belli bir kullanım ömrüne sahiptir. Filtrelere göre kullanım ömrü çok daha fazla olan depoların uzun bir kullanımdan sonra değiştirilmeleri tavsiye edilmektedir.

Filtre ve tank değişimi dışında su arıtma cihazlarında su kaçağı gibi bir takım arızalar oluşabilmektedir. Bir teknik servise başvurarak cihazdaki arızaların onarılmasını sağlayabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi

Su arıtma cihazlarının standart olarak 5 tanedir. Bu filtreler sırasıyla sediment, granül aktif karbon, blok karbon, membran ve post karbon filtredir. Her filtrenin sistemde belli bir görevi vardır. Sağlıklı bir şekilde çalışmayan herhangi bir filtre sistemdeki işleyişin bozulmasına neden olabilir. Su arıtma cihazı servisimizden yardım alarak süresi dolan filtrelerinizi değiştirebilirsiniz.

Su arıtma cihazındaki suyun giriş yaptığı ilk filtre sediment filtredir. Sediment filtrenin diğer adı 5 mikron filtredir. Sudaki büyük partikülleri ve tozları tutar. Cihazın işleyişi bakımından önemli bir filtredir.

İkinci sırada granül karbon filtre vardır. Granül aktif karbon filtre büyük yüzey alanına sahip olduğu için sudaki çeşitli zararlı maddeleri yüksek kapasiteyle tutabilir. Çeşitli kimyasalların da geçişine izin vermez.

Üçüncü sırada blok karbon filtre vardır. Bu filtre de ilk iki filtreye yardımcı olarak suyu arıtır ve membran filtreye hazırlar. Sediment, granül aktif karbon ve blok karbon filtreye genel olarak ön üçlü filtre denir. Ön üçlü filtrenin arıtma sistemindeki başlıca amacı membran filtreye yardımcı olmaktır.

Dördüncü sıradaki membran filtreye ters ozmos su arıtma cihazının merkezi yani ana filtresi denilebilir. Ters ozmos kullanılarak yapılan arıtma işlemi bu kısımda gerçekleşir. Katmanlardan oluşan membran filtre, her katmanının üzerinde gözenekler barındırır.

Basınçlı suyu bu gözeneklerinden geçirerek arıtır. Membran gözeneklerinden sadece su molekülleri ve bazı küçük boyutlu mineraller geçebilmektedir. Bu sayede sudaki zararlı maddeler atık su ile beraber sistem dışına atılır.

Cihazdaki son filtre ise post karbon filtredir. Post karbon filtrenin diğer adı ise tatlandırıcı filtredir. Membrandan çıkan su, içindeki maddelerin neredeyse hepsinden kurtulur. Bu durumda su, saf hale gelir. Böylece su temizdir fakat tadı acıdır. Suyun acılığını giderilmesi ve içimi hoş hale gelmesi için post karbon yani tatlandırıcı filtre kullanılır.

İzmir su arıtma cihazı servisi olarak tüm bu filtreler filtre değişiminde yenilenir ve cihazın düzgün bir şekilde çalışması sağlanır. İzmir su arıtma servisi olarak siz mişterilerimize en iyi servis hizmeti sunmak için çalışmaktayız.

Endüstriyel su arıtma ve su yumuşatma cihazları için de teknik servis desteğimiz bulunmaktadır. Cihazların ihtiyacına yönelik yedek parça temini sağlanmaktadır. Bu alandaki tecrübeyle izmir su arıtma servis hizmetlerimizi müşterilerimize ulaştırıyoruz.

Cihazınızın herhangi bir marka su arıtma olduğu fark etmeksizin servis hizmetimizi gerçekleştirmekteyiz.

Arıtılmış Suyun İnsan Sağlığına Faydaları

Günümüzde temiz suya ulaşma cabasında olan insanların sayısı gün geçtikçe artmaktadır. İnsanların bük çoğunluğu temiz su olarak arıtılmış suları tercih etmişlerdir. Peki temiz su olarak sayılan arıtılmış su temiz midir. Yada insan sağlığına etkileri nelerdir.

Arıtılmış sular insan sağlığına zararlımı yoksa faydalı mıdır. Su arıtma cihazlarının suyun içindeki faydalı mineralleri yok eder mi. Aslında su arıtma cihazları suyun içindeki zararlı maddeleri tutar ve suyun içine sağlık için oldukça faydalı mineraller katar. Su arıtma cihazını suya kattığı mineraller insan sağlığına nasıl katkı sağlar.

Su arıtma cihazına giren sular ilk başta içindeki sağlığa zararlı maddelerden arındırılır. Zararlı maddelerden arındırılan su içindeki kazlardan da arındırılmış olur. Suyun içindeki en ufak yabancı partikül kalmayana kadar arındırılır. Su tamamen saf hale geldiğinde ise içine insan sağlığı için faydalı mineraller verilir. sonuç olarak su tamamen insan sağlığına faydalı bir biçime gelmiş olur.

Arıtılmış Suyun Faydaları

Arıtılmış suyun içindeki mineraller sayesine insan sağlığına destek olur. Aynı zamanda böbreklerde oluşa bilecek sağlık sorunlarını önlemeye yardımçı olmaktadır. Kanser gibi oluşa bilecek ciddi sağlık sorunlarını da engellemekte destek olmaktadır ve suda kum ve çakıl gibi maddelerin de olmaması oksijen seviyesini artırmaya yardımcı olmaktadır.

Arıtılmış Su

Aynı zamanda suyun PH değerinin de ideal seviyede olmasından dolayı kan akışını da düzenlemektedir. arıtılmış suların faydaları sayılamayacak kadar çok tur.

Peki ya damacana sular faydalı mıdır. Damacanalar genel olarak 50 kez kullanılmaktadır. tüketiciden toplanan damacanalar yenikten yıkanıp tüketiciye yenikten sunulmaktadır. Damacanalar yıkanırken içine çeşitli kimyasallar girmektedir. Bu kimyasallar durulanırken tamamen temizlenmeye bilir ve bundan dolayı tüketiciye deterjanlı su tüketme ihtimali vardır.

Damacana sular aynı zamanda uzun süre kapalı alanda tutulmasından dolayı içinde bakteriler oluşa bilir bundan dolayı insan sağlığını olumsuz yönde etkileye bilir ve tüketicileri hasta edebilir. Damacanalar aynı zamanda gün ışığı gördüğü zaman yosun tutar buda içinde bakteriler olduğunu göstermektedir.

Arıtılmış Su

Aynı zamanda damacana su üreten fabrikalarda üretimi yapılırken suyun havayla temas etmesinden dolayı suyun içine havadaki mikroplar da girmiş olur. Suyun içine mikrop girmesi insan vücuduna da mikrop girmesi demektir. damacana suyun toksin olma ihtimali vardır. Çünkü damacananın içine su pompalanırken su buharlaşır.

Buharlı ortamlar Plastikten kaynaklanan toksinlerin en sevdiği ortamlar arasındadır. Damacanaların içinde toksin olma ihtimali, içinde bakteri olma ihtimali ve içinde deterjan olma ihtimalinden dolayı yeteri kadar sağlıklı olmamaktadır. Su arıtma cihazı tarafından üretilen su ise bu tehditlerin hiçbiri bulmadığı için tehdit içermemektedir.

Call Now ButtonServis İçin Arayın!