Urla Altıntaş Mahallesi Arıtma Servisi

Urla Altıntaş mahallesi için hizmet vermekte olan servisimiz daima hizmetinizdedir. Deneyimli teknik ekibimiz ve üstün hizmet anlayışımızla faaliyet göstermekteyiz. Cihazlarınızın ihtiyacına yönelik bakım onarım ve teknik destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İzmir arıtma servisimize bağlı olan Urla su arıtma servisi ile en doğru bakımı ve onarımı su arıtma cihazlarınıza uyguluyoruz. İzmir Urla`daki su arıtma cihazlarınızın yedek parça değişimlerini de sağlayabilmekteyiz.

Teknik servis ekibimizle en üstün teknik desteği sağlamak için çalışmaktayız. Servisimiz tüm su arıtma cihazı markalarına hizmet vermektedir. Herhangi bir marka su arıtma cihazına sahipseniz rahatlıkla bize ulaşabilirsiniz.

Su Arıtma Cihazlarına Neden Bakım Yapılmalıdır?

Su arıtma sistemleri düzenli aralıklarla bakım gerektiren ürünlerdir. Özellikle ters ozmos su arıtma cihazları için filtre değişimi çok önemli bir konudur. Filtreler suyun temizlenmesini sağlayan su arıtma cihazlarının en önemli parçalarındandır.

Dolayısı ile arıtma sisteminde suyun kalitesini belirleyen parçalar filtrelerdir. Filtrelerin kendi aralarında belli kullanım ömrü vardır. Zamanla kullanılmakta olan filtreler tükenmeye başlar ve işlevsellikleri azalır.

Bu durumda kullanıcılar suyun kalitesinde bozulma olduğundan şikayet ederler. Su kalitesi bozulduğunda en belirgin olarak tadının kötüleşmesi dikkat çeker.

Filtrelerin kullanım süresi dolunca sadece tat bozulmasının yanında ayrıca suyun renginde bozulma da meydana gelebilir. Koku oluşumu da kullanıcıların fark ettiği bir diğer olumsuzluktur. Suda meydana gelen bulanıklık gibi bu tarz durumlarda filtrelerin kesinlikle değiştirilmesi gerekir.

Değişim işlemi ihmal edildiği takdirde filtrelerde bakteri oluşumu ortaya çıkabilmektedir. Sağlık açısından büyük risk taşıyan bu olumsuzluklardan kaçınmak için zamanı gelince filtre değişimlerinizi yaptırınız.

Filtrelerin değişimi ve onarımı yapıldıktan sonra cihaz eski haline yani ilk alındığı zamanki performansına geri döner. Su kalitesi artar ve bulanıklık geçer. Post karbon filtrenin yani tatlandırıcı filtrenin yenilenmiş olması neticesinde suyun tadında iyileşme meydana gelir. Su tekrar tüketilmeye uygun hale gelir.

Filtreler dışında cihaz su arıtma cihazı tankı ise bir diğer önemli parçadır. Önemli bir arıtma cihazı parçası olan tank, suyun depolanıp saklanmasını sağlayarak sonraki kullanımlar için kullanıcıya su sağlar.

Su arıtma cihazı depolarının da belli bir kullanım ömrü bulunmaktadır. Yaklaşık olarak 5 yıl sonra değişimi yapılması tavsiye edilmektedir. Uzun süre boyunca kullanılan ve değişimi yapılmayan tanklarda bakterilere davetiye çıkarabilmektedir. Özellikle plastik tanklar da görülebilen bu durumdan dolayı çelik tank kullanmakta büyük fayda vardır.

Ayrıca plastik tanklar yüksek basınca maruz kaldıklarında şiddetli bir şekilde patlayabildiklerinden dolayı tehlikeli olmaktadırlar. Bu nedenle su arıtma cihazı seçtiğiniz zaman tankının çelik olmasına dikkat etmenizde fayda var. Su arıtma cihazındaki diğer parçalar gibi tankın da Dünya Sağlık Örgütü tarafından verilen sertifikaya sahip olması büyük önem taşımaktadır.

İzmir su arıtma cihazı servisimiz ile cihazdaki filtreleri ve tankları güvenilir bir şekilde değiştirebilirsiniz. Filtre değişimi su arıtma cihazı sağlığı bakımından oldukça fazla önem kazanmaktadır.

Su Arıtma Cihazı Ters Ozmos Çalışma Prensibi

Ev tipi su arıtma cihazları ters ozmos yöntemi kullanılarak geliştirilmiştir. Ters ozmos suyun basınçlandırılarak yarı geçirgen bir yapıdan geçirilmesine dayanır. Ters ozmos sistemin en önemli filtresi membran filtredir. Ters ozmosun gerçekleştiği filtre membran filtre olmasından dolayı büyük önem taşır.

Basınçlandırılmış su membran filtrenin gözeneklerinden geçerek içindeki yabancı maddelerden kurtulur. Ters ozmos su arıtma cihazlarının sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için suyun yeterli basınç değerinde olması gerekir. Bu basınç değeri yaklaşık olarak 4 bardır.

4 bar değerinden daha düşük basınçta olan sular membran filtrenin gözeneklerinden geçemeyeceği için arıtma işlemi doğru bir şekilde yapılamaz. Cihazın ihitiyaç duyduğu basınç şebeke sistemi tarafından sağlanabilir. Eğer şebeke basıncı yeterli ise cihaz herhangi bir yardımcı elemana gerek duymadan çalışabilir.

Şebeke basıncının yeterli olmadığı durumlarda cihazlara entegre olmuş halde diyafram pompa kullanılmalıdır. Diyafram pompa sayesinde yetersiz su basıncı yükseltilir. Böylece suyun basıncı 4 bar düzeyine getirilerek arıtma cihazının çalışması sağlanır.

Eğer binada hidrofor bulunmaktaysa basınç yüksek olacağından dolayı pompaya gerek kalmadan su arıtma cihazınızı kullanabilirsiniz.

Basınçlı su cihaza ilk kez giriş yaptığında sediment filtreden geçer. Sediment filtre ise sudaki toz, çamur, tortu ve kum gibi maddeleri sudan uzaklaştırır. Sediment filtrenin 1 veya 5 mikronluk türleri vardır.

Sedimentten sonra granül karbon filtre gelmektedir. Granül karbon filtre yapısından dolayı büyük yüzey alanına sahiptir. Yüzey alanı sayesinde sudaki kloru, kireci ve bazı kimyasal maddeleri tutar. Granül karbondan sonra gelen ve ön üçlü filtrenin son aşamasında bulunan blok karbon filtre ise membran filtreden önce son kez arıtma işlemini uygulayarak suyu membrana hazırlar.

Su, ön üçlü filtreden geçtikten sonra membran filtreye ulaşır. Membran filtre ters ozmos arıtma cihazının en önemli filtresidir. Suyu %99 oranında arıtarak temizlenmesini sağlar. Ters ozmos işlemi bu filtrede gerçekleşir.

Basınçlı su membranın küçük gözeneklerinden geçerek zararlı maddelerden kurtulur. Membran filtrenin kalitesi bir su arıtma cihazı için oldukça önemlidir.

Membrandan sonra sıra post karbon yani tatlandırıcı filtreye gelir. Tatlandırıcı filtre membrandan çıkan temiz fakat acı suyu ham maddesinde bulunan hindistan cevizi kabuğu ile tatlandırır. Böylece su tüketime hazır hale gelir. Suyun tadının bozulması gibi sorunlar post karbon filtreden kaynaklanmaktadır.

İzmir su arıtma servisi olarak İzmir Balçova ve Urla ilçelerine teknik destek hizmeti vermekteyiz. Evlerinizin yanında iş yerlerinizdeki arıtma cihazlarınız için de su arıtma servisi hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Call Now ButtonServis İçin Arayın!