Urla Atatürk Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Atatürk Mahallesi su arıtma servisi olarak ters ozmos arıtma sistemleri için her türlü bakım – onarım, parça değişimi işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Servisimiz İzmir arıtma servisine bağlı olan Urla su arıtma servisinin bünyesinde yer almaktadır.

Urla Su Arıtma Cihazı Servisi

Urla su arıtma servisi ile ürünün gerekli bakımlarını güvenli ve sağlıklı bir şekilde yapabilirsiniz. Bakımları yapılan su arıtma cihazı tekrar yüksek kapasiteyle çalışmaya devam eder. Su arıtma cihazınızdan maksimum verimi almak için Urla su arıtma servisine başvurarak bakımları yaptırabilirsiniz.

Urla Filtre Bakımı

Su arıtma cihazlarındaki en önemli parçalar olan filtreler zaman içinde kullanım ömrünü tüketir. Kullanım ömrünün sonuna gelen filtreler suyun kalitesini olumsuz etkiler. Hatta uzun süre boyunca değiştirilmeyen filtreler bakteri oluşumuna neden olabilirler. Bu durum sağlığa karşı oldukça büyük bir risk oluşmasını sağlayabilir.

Dolayısı ile filtre değişimlerinin düzenli olarak yapılması sağlığınız açısından çok önemlidir. Su arıtma cihazları belirli filtrelere sahiptir. Standart su arıtma cihazlarında bulunan ön üçlü filtre, membran ve post karbon filtre bulunur.

Ters ozmos arıtma sisteminin en önemli filtresi membran filtredir. Membran suyun içindeki maddeleri %99 oranında temizleyebilmektedir. Membran su arıtma cihazının performansını büyük ölçüde etkilemektedir. Bu nedenle kaliteli bir membran kullanmakta çok fayda vardır.

Membran filtreler yapıları gereği atık su atmaktadırlar. Piyasada genellikle kullanılmakta olan membranların atık su oranları çok yüksek olmaktadır. Urla su arıtma servisi olarak kullandığımız 100 GPD kapasiteli membran filtreler düşük atık su oranıyla tasarruf etmenizi sağlayacaktır.

Ayrıca su arıtma cihazlarında bulunan membran dışındaki filtrelerin de kaliteli olması membran sağlığı açısından önemlidir. Suyun cihazda ilk işlem gördüğü parçalar ön üçlü filtrelerdir. Sediment, Granül Karbon ve Blok karbon filtreler ön üçlü filtre olarak adlandırılır.

Ön üçlü filtre sudaki büyük partiküllü maddeleri ve çeşitli kimyasalları tutar. Bu özellikleri sayesinde membranın iş yükünü azaltarak kullanım ömrünün uzamasına yardımcı olurlar. Ön üçlü filtrelerin kullanım ömrü 6 ay ile 12 ay arasında değişiklik göstermektedir.

Son aşamada bulunan post karbon filtre ise hindistan cevizi kabuğundan üretilmektedir. Post karbon filtre yani diğer bir deyişle tatlandırıcı filtre, suyun tadını düzenler ve tüketilmeye hazır hale getirilir. Tatlandırıcı filtrenin kullanım ömrü ise 1 yıl ile 2 yıl arasında değişir.

Yorum yapın

Call Now ButtonServis İçin Arayın!