Urla Bademler Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Bademler Mahallesi su arıtma servisi ile kaliteli teknik destek hizmeti ile tanışın. Su arıtma cihazlarınız için gerekli olan en iyi servisi sağlamak için her zaman hizmetinizdeyiz. Su arıtma cihazları sağlık üzerinde etkisi olan cihazlardır. Bu nedenle müşteri memnuniyetine önem veren servisimiz en iyi hizmeti size ulaştırmak için çalışmaktadır.

Urla Filtre Değişim Zamanları

Standart evsel su arıtma cihazlarında bulunan filtrelerin düzenli olarak değişmesi gerekmektedir. Değişimi yapılmayan filtreler, sağlık için büyük risk oluşturmaktadır. Sağlığa karşı oluşabilecek risklerden birisi ise filtrelerde bakteri oluşmasıdır.

Su arıtma cihazlarında uzun süre değiştirilmeyen ve kullanılmayan filtreler hasta olmanıza sebep olabilir. Uzun süre kullanılmayan su arıtma cihazlarında filtrelerin içeriğinde bakteri üremesi meydana geleceği için suyun tadı bozulur ve koku oluşur. Ayrıca kullanım ömrünü tamamlayan filtrelerde tıkanıklık da meydana gelebilir.

Bu tarz kötü durumları önlemek için iyi bir teknik servise başvurarak filtrelerin değişimini sağlamak oldukça önemlidir. Urla su arıtma servisimiz İzmir arıtma servisi bünyesinde çalışarak filtre değişim işlemlerini en iyi şekilde gerçekleştirmektedir.

Arıtma cihazlarında bulunan ön üçlü filtre yani sediment, granül karbon ve blok karbon filtreler suyun ilk olarak işlemden geçtiği bölümlerdir. Bu filtreler membran filtrenin çalışma yükünü azaltarak kullanım ömrünün uzamasına yardımcı olur. Ön üçlü filtrenin yaklaşık olarak kullanım ömrü 6 ay ile 12 ay arasındadır.

Ön üçlü filtreden sonraki aşamada su, membran filtreden geçer. Su arıtma cihazının en önemli filtresi olan membranlar, sudaki yabancı maddeleri yaklaşık olarak %99 oranında temizlemektedir. Membran filtre basınçlı suyu mikron boyutun altındaki küçük gözeneklere sahip katmanlarından geçirerek suyu temizler.

Membranda oluşan temiz suyun yanında bir de atık su meydana gelir. Atık suyun içeriğinde membranın sudan ayrıştırdığı zararlı kimyasal maddeler bulunmaktadır. Atık su ise membranın atık su çıkışından sistem dışına tahliye edilir. Membran filtrenin kullanım ömrü 1 – 2 yıl arasındadır.

Temiz su ise arıtma sisteminde yolculuğuna devam eder. Son aşamada bulunmakta olan post karbon yani tatlandırıcı filtre de membrandan çıkan temiz fakat acı olan suyun tadını düzenler ve tüketilmeye hazır hale getirir. Post karbon filtrenin de yaklaşık olarak ömrü 1 yıl ila 2 yıl arasında değişmektedir.

Yorum yapın

Call Now ButtonServis İçin Arayın!