Urla Balıklıova Mahallesi Su Arıtma Servisi

Su arıtma cihazınız kullanmaya başladığınızdan itibaren belli bir kullanım ömrü bulunmaktadır. Kullanım ömrünü belirleyenler cihazın içindeki belirli parçalardır. Bu parçaların en başında su arıtma filtreleri gelmektedir. Kullanım ömrünün sonuna gelen su arıtma cihazlarının mutlaka filtreleri değiştirilmelidir.

Filtre değişimi yapılmayan su arıtma cihazı suyun kalitesini büyük oranda düşürür. Zamanla post karbon filtrenin de ömrünün bitmesiyle kullanıcı durumu fark eder. Filtreleri tükenmiş su arıtma cihazları suyu yeterli düzeyde arıtamaz. Bu durumda şebeke suyunun zararlı etkilerinden korunamazsınız.

Sağlığı etkileyebilen bu durumdan kaçınmak için su arıtma cihazlarınızın bakımlarını yaptırmanızda fayda var. İzmir arıtma servisi merkezimize bağlı olan Urla su arıtma servisi daima hizmetinizdedir. İzmir Urla`da bulunan müşterilerimiz için cihazlarının bakımını en iyi şekilde yapmaktayız.

Su arıtma sistemleri düzenli olarak bakıma ihtiyaç duyan ürünlerdir. İzmir su arıtma cihazı servisimiz ile su arıtma cihazının ihtiyacına göre her türlü işlemi gerçekleştirmekteyiz. Bunların en önemlisi ise tabi ki filtre değişimidir. Filtre değişimi gerektiren cihazlar için ertelenmeden servis talebinde bulunulmalıdır.

Su Arıtma Cihazında Filtre Değişimi

İzmir su arıtma servisi olarak ürününüz için en iyi bakım onarım işlemleri ekibimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Filtre değişimi su arıtma cihazları için çok kritik bir konudur. Filtre değişimleri aksatıldığı zaman cihaz kullanıcıya kaliteli su veremez. Ayrıca suyun kalitesi de büyük oranda olumsuz etkilenmektedir.

Bu nedenle su arıtma cihazı bakım zamanı geldiğinde mutlaka bir teknik servise başvurunuz. Bu konuda servisimizi tercih edebilirsiniz. Kullandığımız kaliteli ve insan sağlığına herhangi bir zararı bulunmayan yedek parçalarla su arıtma cihazınızı çalıştığı ilk performansla kullanmanızı sağlıyoruz.

Standart su arıtma cihazlarında ve temel ters ozmos sistemlerde sediment, granül karbon, blok karbon, membran ve post karbon filtreler bulunur. Her filtrenin belli bir görevi bulunmaktadır.

Öncelikle sediment filtre sistemdeki birinci filtredir. Sediment sudaki büyük partiküllü maddeleri elimine eder. Bu maddelere örnek olarak kum, toz, çamur ve tortu gibi maddeler söylenebilir.

Daha sonrasında gelen granül karbon ve blok karbon filtreler ise şebek suyunu içindeki klor ve kireç gibi maddeleri tutar. Özellikle granül karbon filtre yüzey alanı sayesinde kimyasal maddeleri süzerek suya geçişine izin vermez. Sediment, granül karbon ve blok karbon filtreler ön üçlü filtreyi oluşturur. Ön üçlü filtre suyu membran filtreye hazırlar.

Membran filtre suyun asıl arıtıldığı filtredir. Membran ters ozmos yöntemiyle suyun içindeki maddelerin neredeyse hepsini arıtır. Gözle görülmeyen gözeneklerin bulunduğu membran filtre katmanlardan oluşur. Basınçlı su bu gözeneklerden geçerek içeriğindeki sağlığa zararlı maddelerden kurtulur.

Su arıtma bakımı için son olarak değiştirilmesi gereken filtre ise post karbon yani tatlandırıcı filtredir. Membrandan çıkan su temizdir fakat arıtılmış olmasından dolayı tadı acıdır. Bunun için post karbon filtre kullanılarak suyun tadı düzenlenir ve daha içilebilir duruma getirilir.

Standart su arıtma cihazlarında kullanılmayan bir filtre daha vardır. Bu filtre mineral filtredir. İyi bir su arıtma cihazında mutlaka mineral veya bir alkali filtre bulunmalıdır. Membran filtre sudaki minerallerin yaklaşık olarak %15 – %20 oranının suya geçişine izin vermez. Bu nedenle sudaki minerallerin bir kısmı atık su ile beraber dışarıya atılır.

Bu durumda suda bir mineral eksikliği meydana gelir. Suda oluşan bu mineral eksikliğini gidermek için mineral filtreler kullanılır. Mineral filtre suda eksik olan mineralleri tamamlar ve suyu daha sağlıklı hale getirir. Böylece kullanıcı bol mineralli su tüketebilir.

İzmir Balçova ve İzmir Urla servis ekiplerimiz ile her zaman hizmet vermekteyiz. Herhangi marka su arıtma cihazlarının hepsi için servis desteğimiz bulunmaktadır. Endüstriyel su arıtma cihazı su arıtma sistemleri için de bizimle iletişime geçebilirsiniz. Endüstriyel cihazların ve evsel su arıtma cihazlarının yanı sıra su yumuşatma sistemleri için de teknik servis hizmetimiz bulunmaktadır.

Cihaz su arıtma cihazı bakımlarını deneyimli servis ekibimizce iyi bir şekilde tamamlamak için çabalıyoruz. Su arıtma servisi ekibimize servis talebi oluşturmak için bizimle iletişime geçin. Böylece su arıtma servisi hizmetimizden yardım alabilirsiniz.

Call Now ButtonServis İçin Arayın!