Urla Camiatik Mahallesi Su Arıtma Servisi

İzmir Urla ilçesinde su arıtma servisine ihtiyacınız olduğu zaman bizimle iletişime geçebilirsiniz. İzmir arıtma servisi merkezimize bağlı olan Urla su arıtma servisimiz cihazınız için en doğru bakım ve onarım işlemlerini uygular. Su arıtma cihazları mutlaka düzenli bakım isteyen ürünlerdir. Sağlık için olmazsa olmaz bir madde olan suyu arıttıklarından dolayı bu ürünlerin bakımı da kritik bir önem kazanmaktadır.

İzmir su arıtma cihazı servisimiz müşteri odaklı çalışmaktadır. Daima müşteri memnuniyetine önem verdiğimizden dolayı işimizi en iyi şekilde yapmak için çalışmaktayız. Çeşitli su arıtma sistemleri için teknik servis desteğimiz bulunmaktadır. Su arıtma cihazlarınızın bakımını yaptırarak sağlıklı su içmeye özen gösteriniz.

Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi

Bir su arıtma cihazındaki en önemli parçalar tabi ki filtrelerdir. Filtreler suyun arıtılmasını ve temizlenmesini sağlayarak şebeke suyunun zararlı etkilerinden sağlığı korur. Filtrelerin bu büyük öneminden dolayı düzenli periyotlarla değiştirilmesi gerekir.

Çünkü su arıtma cihazı filtrelerinin belli bir kullanım süresi bulunmaktadır. Filtreler kullanıldıkça zamanla bu kullanım süresinin sonuna yaklaşırlar.

Kullanım süresi bitmeye başlayan filtreler ilk günki arıtma işlemini sağlayamamaktadır. Ayrıca normalde suyu sağlıklı hale getiren filtreler, kullanım süreleri dolduktan sonra bakteri üremesine yol açabilirler. Bu durum da sağlık için büyük bir risk oluşturmaktadır. Sağlığı tehdit eden bu sorunlardan kaçınmak için su arıtma cihazınızdaki filtrelerin ömrü tükendikten sonra kaliteli filtreler ile değişimini sağlayınız.

İzmir su arıtma servisi ile süresi dolan filtrelerinizi kullandığımız uzun ömrülü ve kaliteli filtrelerimiz ile değiştirmekteyiz. Dünya Sağlık Örgütü`nün verdiği sertifikalara sahip olan filtreleri kullanarak sağlığınıza sağlık katın.

Standart su arıtma cihazlarında bulunan 5 filtrenin hepsini cihazın ihtiyacına göre değiştirebilmekteyiz. Bu 5 filtre sırasıyla sediment, granül karbon, blok karbon, membran ve post karbon filtredir. Her filtrenin kendi aralarında görevleri farklıdır.

Bunlardan bahsedicek olursak ilk olarak sediment filtreden başlayalım. Sediment filtre iki tür varyasyona sahiptir. Bunlar sediment filtrenin gözenek boyutuna göre belirlenir. Su arıtma cihazlarında kullanılmakta olan hem 1 mikron sediment vardır hem de 5 mikron sediment vardır.

Sediment filtrenin görevi sudaki büyük partiküllü maddeleri temizlemektir. Yani pas, toz, çamur ve tortu gibi maddelerin geçişine izin vermez. Ters ozmos arıtma sistemindeki ilk filtredir. Ön üçlü filtrenin elemanlarından biridir.

Sediment filtreden sonra granül karbon filtre gelir. Granül karbon filtre aktif yüzey alanı sayesinde sudaki klor ve kireç gibi maddeleri tutar. Ayrica suyun tadının, kokusunun ve bulanıklığının düzenlenmesine yardımcı olur. Kullanım ömrü bittikten sonra değişimi yapılmayan granül aktif karbon filtre bakteri oluşumuna yol açabilir.

Ön üçlü filtrenin son kısmını oluşturan filtre ise blok karbon filtredir. Küçük gözenekleri sayesinde suya membran filtreden önce son bir arıtma işlemi uygular. Blok karbon filtre, sediment ve granül karbon filtre ile membran filtrenin çalışma yükünü azaltır.

Çalışma yükü azalan membran filtre, daha uzun bir kullanım ömrüne sahip olur. Dolayısı ile ön üçlü filtrenin görevi bir su arıtma cihazı için vazgeçilmez olmaktadır.

Membran filtre ise cihazın en önemli ve en pahalı filtresidir. Çünkü su, ters ozmos yöntemi kullanılarak membran filtrede %99 oranında arıtılır. Membran, yarı geçirgen katmanlardan oluşmaktadır. Yarı geçirgen katmanların ise üzerinde gözle görülmeyecek kadar küçük olan gözenekler vardır.

Bu gözenekler sadece su moleküllerinin geçişine izin vermektedir. Diğer yabancı maddeler membran filtreden geçemez. Bu sayede su en iyi şekilde temizlenerek zararlı etkenlerden kurtulur.

Tabi ki membrandan geçemeyip atık su ile sistem dışına atılan maddeler arasında mineraller de bulunmaktadır. Minerallerin sadece %15 veya %20 lik bir kısmı sudan eksilir. Hepsi membran filtre tarafından dışarıya atılmaz.

Sudan eksilen mineral miktarını tamamlamak için mineral filtreler kullanılmaktadır. Mineral filtre suda eksilmiş olan mineralleri tamamlar ve suyu tam anlamıyla sağlıklı duruma getirir. Mineral filtre standart su arıtma cihazlarında bulunmamaktadır. Su arıtma cihazı alacağınız zaman mineral filtresi olup olmadığına dikkat etmenizi öneririz.

Standart cihazlarda son olarak post karbon filtre bulunmaktadır. Diğer adı tatlandırıcı filtredir. Membrandan çıkan suyun tadı acı olabilmektedir. Bu sorunu düzeltmek için post karbon filtreden faydalanılır.

Yapısında kullanılan hindistan cevizi kabuğu sayesinde suyun tadını düzenler. Böylece su tüketilmeye hazır olur.

Su Arıtma Cihazı Tank Değişimi

Su arıtma cihazları için bir diğer önemli konu ise depodur. Su arıtma cihazı depoları arıtılmış suları, sonraki kullanımlar için saklarlar. Böylece herhangi bir su kesintisi anında arıtılmış temiz suyunuzu kullanabilirsiniz.

Su arıtma cihazı deposu seçimi ihtiyaca yönelik olmalıdır. Su arıtma cihazının kullanım sıklığına göre depolar belirlenmelidir.

Ayrıca dikkat edilmesi gereken bir başka nokta ise plastik tank ve çelik tank konusudur. Su arıtma cihazınızda çelik tank olması en iyisidir. Plastik tanklar kesinlikle sağlıklı değildir. Bu tanklarda bakteri üremesi meydana geldiğinden dolayı sağlığa karşı büyük risk oluştururlar.

Üstelik plastik tanklar yüksek basınca maruz kaldıklarında patlayabilme özelliğine de sahiptir. Bu nedenle su arıtma cihazları için çelik tanklar en iyi seçim olacaktır.

Tankların ise ortalama değişim ömrü 5 yıldır. Su arıtma servis hizmetimizle kullanım süresi dolmuş tanklarınızı yenileriyle değiştirmekteyiz.

İzmir balçova ve urla ilçelerinin yanında diğer ilçelere de servis ekibimiz ile hizmet vermekteyiz. Su arıtma cihazı bakımı aksatılmaması gereken bir konudur. Bu nedenle herhangi bir marka su arıtma cihazınız için teknik destek talebinde bulunabilirsiniz.

İş yerlerinizde bulunan su arıtma cihazlarınız için de servisimize başvurabilirsiniz. Yüksek kapasiteli endüstriyel su arıtma cihazlarının filtre değişimi ve arızası gibi konularda alanında uzman servisimizden rahatlıkla faydalanabilirsiniz.

Sizin ve sevdiklerinizin sağlığınız düşünerek çalışan servisimiz cihazınız için en uygun bakım – onarım işlemlerini gerçekleştirmektedir. Müşteri memnuniyetine büyük önem verdiğimizden dolayı cihazınız yeni alınmış gibi çalışmaya devam eder.

Endüstriyel su arıtma cihazı ve su yumuşatma sistemlerinin bakımı için de bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kaliteli yedek parça teminini de cihaz su arıtma cihazınız için sağlamaktayız. İyi su arıtma cihazı aldıktan sonra bakım zamanı geldiğinde deneyimli servis ekibimizle daima hizmetinizdeyiz.

Call Now ButtonServis İçin Arayın!