Urla Demircili Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Demircili Mahallesi su arıtma servisi ile ürüne yönelik en iyi teknik destek hizmetini alabilirsiniz. Su arıtma cihazı bakım, onarım ve filtre – parça değişimi işlemlerini yaptırmak için İzmir arıtma servisine bağlı olan Urla su arıtma servisini arayıp teknik servis talebinde bulunabilirsiniz. Deneyimli servis ekibimizle daima hizmetinizdeyiz.

Urla Filtre Değişim Hizmetleri

Filtre değişimleri su arıtma cihazı bakımında çok önemli bir yere sahiptir. Filtre değişimi yaptırılmazsa cihazın ürettiği suyun kalitesi büyük oranda düşer. Suyun içindeki zararlı maddeler tam anlamıyla temizlenmez. Dolayısı ile sağlık açısından filtre değişimi yaptırmak çok gereklidir. Ayrıca değişimi yapılmayan filtreler zaman içerisinde bakteri oluşumuna yol açabilir.

Bu nedenlerden dolayı su arıtma cihazı filtre değişimlerini düzenli olarak yaptırmanızı tavsiye etmekteyiz. İzmir arıtma servisi bünyesindeki Urla su arıtma servisi ile cihazınızdaki filtreleri kaliteli ve uzun ömürlü filtreler ile değiştirebilirsiniz.

Membran Filtre Değişimi

Uzun ömürlü filtreler suyunuzun çok daha iyi bir şekilde arıtılmasını sağlar. Üstelik ekonomik açıdan da sizin için daha avantajlı olacaktır. Servisimizin kullandığı membran filtreler sayesinde arıtma cihazınızdan maksimum verim alırsınız.

Membran filtrelerde kısaca GPD olarak adı verilen bir değer bulunmaktadır. GPD değeri Galon Per Day anlamına gelmektedir. Yani membranın günlük arıtma kapasitesini belirler. Günlük arıtma kapasitesi fazla olan membran filtrelerin sarım sayısı da fazla olur.

Piyasada kullanılan membran filtrelerin GPD değerleri 75 ve 80 şeklinde olmaktadır. Teknik servis ekibimizin kullandığı membranlar 100 GPD değerindedir. 100 GPD membran filtreler hem suyu daha iyi arıtır hem de 75 ve 80 GPD değerinde olan membranlara göre daha az atık su atar.

Membran filtreler üst üste sıralanmış katmanlardan oluşmaktadır. Her katmanın üzerinde gözle görülmeyecek kadar küçük mikron boyutun altında gözenekler bulunmaktadır. Su ancak belli bir basınç altında bu gözeneklerden geçebilmektedir. Gözeneklerden geçen basınçlı su, içeriğinde bulunan zararlı ve yabancı maddelerden kurtulur.

Atık su, arıtma işlemi sonrasında açığa çıkar. Membrana giriş yapan su, temiz ve atık olmak üzere ikiye ayrılır. Atık suyun içeriğinde temiz sudan ayrıştırılmış olan maddeler bulunmaktadır. Atık su, arıtma cihazının gider bölümünden sistem dışına atılır.

Membran filtre, su arıtma cihazının en önemli filtresidir diyebiliriz. Arıtma işlemindeki iş yükü fazla olduğundan dolayı cihazlara ön üçlü filtre entegre edilir. Ön üçlü filtre membranın çalışma yükünü düşürerek daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

Membran filtrenin yaklaşık olarak ömrü 1 – 2 yıl arasında değişiyor. Tabi ki membranın kalitesi ve bulunduğu bölgedeki suların kirlilik oranı bu süreyi etkilemektedir. Urla Demircili Mahallesi su arıtma servisimiz her zaman müşteri memnuniyetine önem vermektedir. Su arıtma cihazlarına yönelik bakım – onarım, parça değişimi gibi işlemler için teknik servisimizi arayarak servis kaydınızı oluşturabilirsiniz.

Yorum yapın

Call Now ButtonServis İçin Arayın!