Urla Kadıovacık Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Kadıovacık Mahallesi su arıtma servisi olarak daima teknik destek hizmetimiz bulunmaktadır. Servisimiz su arıtma cihazınızın ihtiyacını belirleyerek gerekli olan bakım ve onarım işlemlerini gerçekleştirir. Bu sayede cihazınızı ilk aldığınız günkü gibi kullanabilirsiniz.

Urla Su Arıtma Bakımı

Su arıtma cihazları düzenli olarak bakım gerektiren ürünlerdir. Bakımları yapılmayan cihazlar su kalitesini olumsuz etkiler. Bu durumda sağlığınızın bozulmasına yol açabilir.

Su arıtma cihazının bakımı ve onarımı için filtre, depo gibi parçaların değiştirilmesi gerekebilir. Su arıtma cihazının en önemli parçaları olan bu elemanlar direkt olarak ters ozmos sistemini oluşturur. Ters ozmos sistemi su arıtma cihazlarının kullandığı bir çalışma prensibidir.

Ters ozmos sistemi temelde yarı geçirgen bir filtreden basınçlı suyun geçirilmesinden ibarettir. Basınçlı su yarı geçirgen zardan geçerek içeriğindeki zararlı maddelerden kurtulur. Ters ozmos olayının gerçekleştiği kısım ise su arıtma cihazlarının en önemli filtresi olan membran filtredir.

Membran filtre gözle görülmeyen gözeneklere sahip üst üste binmiş katmanlardan oluşmaktadır. Bu katmanların üzerindeki gözenekler, sadece su moleküllerinin ve bazı küçük moleküllü minerallerin geçişine izin verir.

Ters osmoz arıtma sistemlerde oldukça önemli bir yere sahip olan membranlar suyun molekül boyutunda arıtılmasını sağlayarak kullanıcıya temiz su sağlar. Membran filtrelerin yaklaşık olarak ömrü 1 – 2 yıl aralığında değişmektedir. Membranların türlerine göre bu süreç değişebilmektedir.

Urla Filtre Değişim Zamanları

Filtre değişim zamanları filtreden filtreye göre değişiklik göstermektedir. Standart su arıtma cihazlarında ön üçlü filtre, membran filtre ve post karbon yani tatlandırıcı filtre bulunmaktadır. Ön üçlü filtre suyun ilk olarak işlemden geçtiği filtrelerdir. Ön üçlü filtrenin değişim zamanları yaklaşık olarak 6 ay ila 12 ay arasında değişir.

Ön üçlü filtreden sonra gelen membran filtrenin kullanım ömrü ise 1 ya da 2 yıl arasında değişmektedir. Tabi ki membranın sarım sayısına göre bu süre de farklılık olabilir. Membran filtrenin atık su oranını da sarım sayısı etkiler.

Membrandan sonra gelen post karbon (tatlandırıcı) filtre ise membrandan çıkan acı suyu içime uygun hale getirir. Suyun tadını düzenler ve hazırlar. Post karbon filtrenin değişim süresi yaklaşık olarak 1 – 2 yıl arasında değişmektedir.

İzmir arıtma servisimize bağlı olan Urla Kadıovacık Mahallesi su arıtma servisimizle bakım ve onarım için istediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

Yorum yapın

Call Now ButtonServis İçin Arayın!