Urla Özbek Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Özbek Mahallesi su arıtma servisi ile su arıtma cihazınızın rutin bakımını yaptırabilirsiniz. Su arıtma cihazı bakıma muhtaç bir üründür. Bakımları yapılmayan su arıtma cihazları suyun kalitesini düşürür. Suyun tadı bozulur ve kötü kokabilir. Ayrıca bakımı ihmal edilen su arıtma cihazları sağlık için bazı riskler oluşturabilir. Sağlığınıza karşı oluşabilecek riskleri ortadan kaldırmak için su arıtma cihazı bakımlarını düzenli olarak yaptırmanızda büyük fayda vardır.

Urla Özbek Mahallesi Filtre Değişimi

Filtreler bir su arıtma cihazındaki en önemli unsurlardandır. Filtreler suyun arıtılmasını sağlar ve içime hazır hale getirir. Filtrelerin belli bir kullanım ömrü vardır. Kullanım ömrü biten filtrelerin ihmal edilmeden değiştirilmesi gerekir. Değiştirilmeyen filtreler suyun yapısını bozarak kalitesini düşürür.

Su arıtma cihazlarının içindeki ön üçlü filtreler membranın çalışma yükünü azaltmak için kullanılır. Böylece membran filtrenin kullanım ömrü de uzamaktadır. Sediment filtre, granül karbon filtre ve blok karbon filtre ön üçlü filtreyi oluşturur. Bu filtreler sudaki büyük partikülleri, çeşitli kimyasalları ve eriyik gazları ortadan kaldırır. Ön üçlü filtrenin kullanım ömrü 6 ay ila 12 ay arasında değişmektedir.

Membran filtre su arıtma cihazının en önemli filtresidir. Bu filtre sayesinde su molekül boyutunda inceltilerek, içeriğindeki zararlı maddelerden kurtulur. Membran filtre suyu %99 oranında arıtabilmektedir. Membrandan çıkan su zararlı maddelerin neredeyse hepsinden kurtulmuş olur.

Membran filtrelerin arıtma kapasitesi olan GPD değerinin önemi çok büyüktür. Bu değer ayrıca membranın atık su atma oranını da belirlemektedir. GPD değeri yüksek membran filtreler kullanmak bu açıdan oldukça önemlidir. GPD değeri kullanım ömrünü etkileyen faktörlerden biridir. Membran filtre kullanım ömrü 1,5 – 2 yıl arasında değişir.

Son aşamada bulunan post karbon yani tatlandırıcı filtre membran filtreden çıkan suyu içime hazır hale getirir. Membran filtreden çıkan temiz su, içeriğindeki maddelerden kurtulduğundan dolayı tadı acıdır. Bu nedenle post karbon filtre kullanılır. Post karbon filtreden çıkan su tüketilmeye hazır hale gelmiş olur. Post karbon filtrenin kullanım ömrü de 1,5 – 2 yıl aralığındadır.

Urla Özbek Mahallesi su arıtma servisi olarak cihazınızda tüm filtrelerin değişimini gerçekleştirebilmekteyiz. Filtrelerin kullanım ömrü bittiğinde aksatmadan bizimle iletişime geçerek filtre değişimi için servis talebinde bulunabilirsiniz.

Yorum yapın

Call Now ButtonServis İçin Arayın!