Urla Rüstem Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Rüstem Mahallesi Su Arıtma Servisi ile su arıtma cihazınızın bakım ve onarım işlemlerini kolayca yaptırabilirsiniz. Su arıtma servisi sayesinde arıtma cihazlarınızın gerekli olan bakımlarını tamamlayabilirsiniz. Ayrıca yeni bir su arıtma cihazı aldıysanız eğer montajını da yaptırabilirsiniz.

Urla Su Arıtma Cihazı Montajı

Urla`da bulunan yeni cihazlarınız için İzmir su arıtma servisine bağlı olan Urla su arıtma servisimiz ile montaj işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Montaj işlemi tamamlandıktan sonra servisimiz gerekli testleri yapar ve cihazı kullanıcıya çalışır bir şekilde teslim eder.

Montaj işlemi yapıldıktan sonra meydana gelebilecek herhangi bir sorunla ilgili de servisimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Urla Su Arıtma Filtre Değişimi

Urla su arıtma servisimiz arayarak filtre değişim işlemlerini yaptırabilirsiniz. Filtre değişimi su arıtma cihazlarının düzgün ve sağlıklı bir şekilde çalışabilmesi için yapılması gereken bir işlemdir. Su arıtma cihazlarındaki filtreler zamanla kullanım ömrünün sonuna gelirler.

Su arıtma filtreleri suyu filtreleyerek içeriğindeki sağlığa zararlı maddeleri ortadan kaldırır. Şebeke suyunda birçok sağlığı tehdit eden madde bulunmaktadır. Bu maddelerden en çok bilineni klordur ve arseniktir. Bu tür kimyasal maddeler zamanla vücutta birikerek kansere davetiye çıkarabilir.

Su arıtma filtreleri bu nedenle çok önemlidir. Değişim zamanı geldiğinde ertelemeden filtrelerinizi değiştirmek sağlık açısından gereklidir. Standart su arıtma cihazları 5 filtre 5 aşamalı sistemi kullanırlar. Bu 5 filtreyi sediment, granül karbon, blok karbon, membran ve tatlandırıcı filtre oluşturur.

Sediment, granül karbon ve blok karbon filtreler ön üçlü filtre olarak isimlendirilmektedir. Ön üçlü filtrenin değişim zamanı genellikle 6 ila 12 ay arasında değişim göstermektedir. Membranın kullanım ömrünü uzamasını sağlayan bu filtrelerin değişimi çok önemlidir.

Ön üçlü filtre sonrasında membran filtre bulunur. Membran filtre sudaki maddeleri %99 oranında arıtabilir. Cihazın ana filtresi olduğundan dolayı görevi büyüktür. Membran filtrelerin de değişimi 1 – 2 yıl aralığında yapılmaktadır.

Son olarak tatlandırıcı filtre diğer ismiyle post karbon filtre ise suyun tadını düzenler ve acılığını alır. Post karbon filtre kullanım ömrü de 1 yıl ila 2 yıl arasında değişir.

Urla su arıtma servisi ile filtre değişimlerinizi en sağlıklı şekilde yaptırabilirsiniz. Teknik ekibimizin kullandığı kaliteli filtreler sayesinde ürününüzün kalitesini yükseltin.

Call Now ButtonServis İçin Arayın!