Urla Sıra Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Sıra Mahallesi su arıtma servisi olarak daima hizmetinizdeyiz. Deneyimli teknik servisimiz ile Urla`da arıtma cihazı bakım ve onarım işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Servisimiz ürün için gerekli olan en iyi bakım veya onarım işlemini uygular. Böylece kullanım ömrü uzayan cihazınızı sağlıklı ve güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Urla Filtre Bakımı

Su arıtma cihazlarında kilit rol oynayan ve arıtma sistemini oluşturan filtreler, düzenli olarak değiştirilmesi gereken parçalardır. Her filtrenin belli bir görevi olduğundan su arıtma cihazı için hepsinin önemi fazladır. Ters ozmos su arıtma sistemlerinde filtreler çalışma yükünü paylaşarak arıtım işlemini birlikte gerçekleştirirler.

Filtre Değişim Süreleri

Filtre değişim süreleri kendi aralarında değişiklik göstermektedir. Su arıtma filtrelerinin kullanım ömrü bitince mutlaka değişimi yapılmaktadır. Değişimi yapılmayan filtreler sağlığa karşı belli riskler meydana getirebilir. Bu risklerden kaçınmak için İzmir arıtma servisine bağlı bulunan Urla Sıra Mahallesi su arıtma servisi ile iletişime geçerek filtrelerinizi değiştirebilirsiniz.

Evsel ters ozmos arıtma cihazlarında suyun ilk olarak karşılaştığı bölüm ön üçlü filtredir. Ön üçlü filtre seti; Sediment, Granül Karbon ve Blok Karbon filtrelerden oluşmaktadır. Bu filtreler sayesinde sudaki çeşitli kimyasallar, eriyik gazlar ve büyük partiküllü maddeler sudan uzaklaştırılır.

Ön üçlü filtrelerin bir diğer önemli görevi ise membran filtrenin çalışma yükünü düşürmektir. Membran filtrenin bu sayede kullanım ömrünü uzattıklarından dolayı ön üçlü filtrenin önemi büyüktür. Ön üçlü filtrenin kullanım ömrü 6 – 12 ay arasında değişir.

Ön üçlü filtre sonrasında membran filtre bulunur. Membran filtre su arıtma cihazının en önemli filtrelerinden biridir. Su arıtma cihazının ana filtresi olan membran suyu molekül boyutunda temizleyerek kullanıcıya sunar. Membran filtrenin yaklaşık olarak kullanım ömrü 1 ila 2 yıl arasında değişmektedir.

Membrandan sonra gelen ve su arıtma cihazının son aşamasında bulunan post karbon yani tatlandırıcı filtre, membrandan çıkan temiz ve acı suyu içime hazır hale getirir.. Post karbon filtrenin yaklaşık olarak ömrü ise 1 – 2 yıl aralığındadır.

Filtrelerinizin değişim zamanı geldiğinde İzmir arıtma servisi ve Urla su arıtma servislerimizle iletişime geçerek teknik destek talebinde bulunabilirsiniz. Su arıtma cihazları için en iyi servis hizmetini sağlayan ekiplerimiz daima müşteri memnuniyetine öncelik vermelidir.

Yorum yapın

Call Now ButtonServis İçin Arayın!