Urla Torasan Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Torasan Mahallesi Su Arıtma Servisi alanında deneyimli ve tecrübeli teknik ekibiyle hizmetinizdedir. Su arıtma cihazlarında çeşitli arızalar meydana geldiğinde veya bakım – onarım gibi işlemler yaptırmak isterseniz İzmir arıtma servisimize bağlı olan Urla su arıtma servisimizle iletişime geçerek servis kaydı açtırabilirsiniz.

Urla Filtre Bakımı ve Değişimi

Su arıtma cihazının suyu arıtabilmesini sağlayan filtrelerin belli bir süre geçtikten sonra değiştirilmesi gerekebilir. Kullanım ömrünün sonuna gelen filtreleri teknik servisimizi arayarak değiştirebilirsiniz. Filtrelerin kendi aralarında kullanım ömürleri değişiklik gösterebileceğinden dolayı servisimiz bir takım testler uygulayarak hangi filtrelerin değişmesi gerektiğini belirler.

Böylece cihazınız için en uygun olan servis işlemi uygulanmış olur. Filtre değişimi yapılmayan cihazlar düşük kalitede sağlıksız su üretebilir. Değiştirilmeyen filtrelerin için de zamanla bakteri oluşumu meydana gelebilir. Bu durum da sağlık için tehlikeli sorunlar açığa çıkarabilir.

Böyle durumların önüne geçmek için filtre değişimlerinin düzenli olarak yapılması oldukça önemlidir. Su arıtma cihazlarında ön üçlü filtre denilen sediment, granül karbon ve blok karbon filtrelerin kullanım ömrü 6 ila 12 ay arasında kalitesine göre değişiklik göstermektedir. Ön üçlü filtre büyük boyutlu partikülleri ve çeşitli kimyasal maddeleri tutar. Ön üçlü filtrenin başlıca görevlerinden birisi de membran filtrenin çalışma yükünü düşürmektir.

Membran filtre ise su arıtma cihazlarının en önemli filtresi olarak kabul edilir. Çünkü ters ozmos prensibiyle suyun büyük oranda arıtıldığı bölüm burasıdır. Membran filtrenin gözeneklerinden geçen su, içeriğindeki zararlı maddelerden kurtulur ve temiz hale gelir. Membran filtrenin kullanım ömrü 1 – 2 yıl aralığında değişir.

En son aşamada bulunan post karbon filtre ise suyun tadını düzenleyerek içime uygun hale getirir. Membrandan çıkan temiz suyun tadı acımsı olmaktadır. Bu sorunu çözmek için hindistan cevizi kabuğu kullanılarak üretilen post karbon filtre kullanılır. Post karbon yani tatlandırıcı filtrenin kullanım ömrü ise 1 – 2 yıl civarındadır.

Urla Su Arıtma Servis Hizmetleri

Urla Torasan Mahallesi su arıtma servisimiz en iyi teknik servis hizmetini size sunmak için çalışmaktadır. Cihazınızın filtre ömrü tükendiğinde veya su kaçağı gibi herhangi bir arıza söz konusu olduğunda servisimizle irtibat sağlayarak evsel su arıtma cihazınıza gereken bakımı ve tamiri yaptırabilirsiniz.

Yorum yapın

Call Now ButtonServis İçin Arayın!