Urla Uzunkuyu Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla bölgesindeki su arıtma cihazlarınızın bakımı için bizi tercih edebilirsiniz. İzmir`in her ilçesine servis hizmeti vermekteyiz. Urla ilçesinde de İzmir arıtma servisi olarak tam zamanlı hizmet vermekteyiz.

Servisimiz cihazınıza yönelik en iyi bakımı uygular. Cihazınızın ihtiyacı belirlenip uygun bir servis planı oluşturulur.

Urla Su Arıtma Cihazı Bakımı

Su arıtma cihazları düzenli olarak bakıma ihtiyaç duyan ürünlerdir. Bakım zamanı gelen cihazlar çeşitli sıkıntılar çıkarabilir. Oluşan bu sıkıntıları gidermek için bir teknik servise ihtiyaç duyabilirsiniz. Urla su arıtma servisimiz su arıtma cihazınızın iyi bir analizini yaparak bir çalışma planı uygular.

Öncelikle filtre değişimi olmak üzere pek çok arıza durumunda da servisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Su arıtma cihazları düzenli periyotlarla bakıma tabi tutulmalıdır. Bakım zamanı ihmal edilen arıtma cihazları suyun kalitesini bozar. İlk kullanıldığı zamanki gibi kaliteli ve sağlıklı su vermez.

Bakımı yapılmayan su arıtma cihazları sağlığı da olumsuz etkileyebilmektedir. Bunun önüne geçmek için bakımlarının ihmal edilmeden yaptırılması gerekir. Bakım ve onarım işlemleri yapılan cihazlar eski çalışma düzenine geri döner. Böylece kullanıcı tekrar kaliteli ve sağlıklı su içebilir.

İzmir Urla su arıtma servisimiz ile ürününüzün bakımlarını eksiksiz bir şekilde yaptırabilirsiniz. Servis ekibimiz size en iyi hizmeti vermek için çalışmaktadır. Herhangi bir su kaçağı, arıza ve parça değişimi gibi su arıtma cihazı bakım – onarım konularında servisimizi arayabilirisiniz.

İzmir su arıtma cihazı parça değişimlerinde kullandığımız parçalar en kaliteli ve sağlıklı malzemelerden üretilmiştir. Kullandığımız Dünya Sağlık Örgütü tarafından onaylı parçalarla su arıtma cihazlarınızı daha kaliteli ve sağlıklı hale getiriyoruz.

Su arıtma cihazları haricinde su yumuşatma sistemleri için de servis hizmetimiz bulunmaktadır. Su yumuşatma cihazları suda kireç oluşumuna sebep olan magnezyum ve kalsiyum iyonlarını sodyum iyonları ile değiştirir. Böylece suyun kireci giderilir ve yumuşatılmış olur. Bu işlem özel bir reçine yardımıyla gerçekleştirilir.

Su yumuşatma reçinesi sudaki kalsiyum ve magnezyum iyonlarını tutar ve yerine sodyum iyonlarını ilave eder. Zamanla reçine biriken kalsiyum ve magnezyum iyonları ile doyuma ulaşır. Bu durumda suyu sağlıklı bir şekilde yumuşatamaz.

Bu nedenle su yumuşatma cihazlarında reçine yıkama işlemi uygulanır. Reçine tuzlu su ile yıkanarak yeniden rejenere edilir. Tuzlu su ile yıkanan reçine, tekrar tam kapasiteye ulaşır.

Tekar tekrar yıkanarak kullanılabilen su yumuşatma reçinelerinin elbette belli bir kullanım ömrü vardır. Kullanım süresi dolan reçinelerin değişimi de oldukça önemli bir konudur.

Urla Filtre Değişimi

Urla su arıtma servisi olarak filtre değişimine gereken önemi vermekteyiz. Çünkü su arıtma cihazı filtreleri cihazın en önemli parçalarıdır. Su arıtma cihazı filtre değişimi de bu nedenle büyük önem kazanır. Su kalitesini belirleyen elemanlar olan filtrelerin belirli bir kullanım ömrü vardır.

İzmir su arıtma servisimizi arayarak filtre değişimi için İzmir balçova ve Urla bölgeleri de dahil olmak üzere pek çok bölgede teknik destek hizmeti alabilirsiniz. Filtre değişimi ters ozmos su arıtma sistemlerinde çok önemli bir konudur. Değişim zamanı gelen filtreler hangi marka su arıtma cihazı olduğu fark etmeksizin teknik servisimiz tarafından değiştirilmektedir.

Filtre değişimleri ihmal edilen su arıtma cihazları sudaki maddeleri gerektiği kadar arıtamaz. Bunun sonucunda şebeke suyunun zararlı etkilerinden sağlığınız etkilenebilir. Ayrıca özellikle aktif karbon filtre değiştirilmediği takdirde bakteri oluşumu meydana getirebilir. Bu tarz durumlara yakalanmamak için mutlaka filtre değişimlerinizi yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Her filtrenin özelliği ve görevinin farklı olmasından dolayı kullanım ömürleri de farklı olmaktadır. Bundan dolayı duruma göre filtre değişimi yapılır. Ön üçlü filtrenin kullanım ömrü yaklaşık olarak 6 ila 12 ay arasında değişir. Membran filtrenin ve post karbon filtrenin kullanım ömrü ise 1,5 ila 2 yıl arasında değişiklik gösterir.

Kullanım süreleri biten filtreleri erteletmeden değiştirmenizde büyük fayda var. Urla filtre değişimi için teknik servis hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz. Filtrelerin yanında çeşitli yedek parçaların teminini de istediğiniz üzere gerçekleştiriyoruz.

Urla Su Arıtma Cihazı Tamiri

Su arıtma cihazı montajı yapıldıktan sonra bir takım arıza sorunları meydana gelebilir. Bu sorunlar sıhhi tesisattan da kaynaklanabilir ya da direkt olarak su arıtma cihazından da kaynaklanabilir. Başta su kaçağı olmak üzere çeşitli arıza problemleri meydana gelebilir.

Genelde montaj yapıldıktan sonra su arıtma cihazlarında kaçak meydana gelebiliyor. Bu durumda evi maalesef su basabiliyor. Su kaçağı sorununu engellemek için arıtma cihazlarında kaçak sensörleri kullanılabilmektedir. Kaçak sensörü basit bir mekanizma yardımıyla kaçağı olan cihazın suyunu keser. Böylece su basma olayları engellenmiş olur.

Kaçak sensörü herhangi bir kaçak anında açıldığı için cihazdan su geçemez. Musluktan da su gelmeyeceği için bir servise başvurmalısınız. İzmir arıtma servisi olarak su arıtma cihazlarınızdaki her türlü arıza sorunlarını gideriyoruz.

Pompalı arıtma cihaz su arıtma cihazlarıyla ilgili diyafram pompa arızaları için de teknik servisimizden yararlanabilirsiniz. Genelde pompalı su arıtma cihazlarında pompadan kaynaklı çeşitli arızalar meydana gelebilmektedir. Bu arızaların çözümü için deneyimli servis ekibimiz daima hizmetinizdedir.

Call Now ButtonServis İçin Arayın!