Urla Yaka Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla su arıtma servisi, İzmir arıtma servisi merkezimize bağlıdır. Her türlü su arıtma cihazı filtre değişimi ve bakım onarım, yedek parça temini işlemleri için teknik desteğimizden faydalanabilirsiniz. Su arıtma servis ekibimiz cihazınız için birinci kalite parçalar kullanmaktadır. Böylece servis işlemi tamamlandıktan sonra su arıtma cihazınızın performansı artar ve sağlıklı suyun tadını çıkarırsınız.

İzmir urla bölgesindeki müşterilerimiz için faaliyetlerimiz devam etmektedir. Su arıtma cihazınızın bakım zamanı geldiğinde veya cihazınızda su kaçağı gibi bir arıza durumu oluştuğunda servisimizden teknik destek hizmeti alabilirsiniz.

Müşteri memnuniyeti odaklı çalıştığımızdan dolayı cihazınız için en iyi bakım işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Arıtma cihazlarında oluşan sorunları çözmekle birlikte ayrıca değişimini sağladığımız parçalar ile ürünün daha uzun ömürlü olmasını sağlamaktayız.

İzmir su arıtma cihazı servisimizi tercih ederek kaliteli su içme imkanına kavuşun. Hayatımızın olmazsa olmaz bir unsuru olan suyu en sağlıklı şekilde tüketmek herkesin hakkıdır. Konu su olunca su arıtma cihazları da büyük önem kazanmaktadır. Bu nedenle cihazınızın bakım zamanı geldiğinde aksatmadan bizimle iletişime geçmenizde fayda var.

Su Arıtma Cihazlarına Neden Bakım Yapılmalıdır?

Su, sağlık için şüphesiz en önemli maddelerden biridir. Vücutta gerçekleşen birçok hayati ve kritik olay su sayesinde gerçekleşir. Suyun vücuttaki görevi düzenleyici olmaktır. Dolaşım sisteminden sindirim sistemine, sindirim sisteminden boşaltım sistemine kadar pek çok fonksiyonda suyun çok önemli bir konumu vardır.

Vücutta gerçekleşen işlemleri ve hayati fonksiyonları düzenleyen suyun, temiz ve sağlıklı olması da aşırı derecede önemlidir. Sağlığın olmazsa olmazı olan su, eğer içinde zararlı maddeler bulunmaktaysa sağlık için büyük risk oluşturabilmektedir. Bu gibi olumsuzluklardan sağlığı korumak için su arıtma cihazlarına başvurulur.

Su arıtma cihazları her geçen gün daha fazla gelişerek sağlıklı su üretme konusunda çok daha önemli bir hale gelmiştir. Hem sağlık açısından hem ekonomik açıdan su arıtma cihazları pek çok yerde kullanılmaktadır. Kullanıcılar öncelikle evlerinde olmak üzere iş yerlerinde ve diğer alanlarda su arıtma cihazlarından faydalanabilirler.

Su arıtma cihazından maksimum verim alabilmek için bakımlarını düzenli bir şekilde yaptırmak gereklidir. Bu durum sağlık açısından da oldukça önemli bir konudur. Su arıtma cihazlarında suyun arıtılmasını sağlayan filtreler zaman içerisinde tükenmeye başlar.

Her filtrenin kendi aralarında kullanım ömürleri aşağı yukarı değişiklik göstermektedir. Filtre ömürleri kullanıma bağlı olarak ve arıtılacak suyun özelliklerine bağlı olarak da değişebilmektedir. Bu tarz çeşitli parametreler de filtrelerin ömrünü belirleyen faktörlerdir.

Su arıtma sistemlerinde filtrelerin en önemli elemanlar olduğunu söyleyebiliriz. Bundan dolayı kullanım ömürleri tükendiğinde yenileriyle değişimleri mutlaka yapılmalıdır. İzmir su arıtma servis olarak filtre değişimleri için kaliteli ve sağlıklı filtreler kullanılmaktadır.

Su arıtma bakımı için filtre değişimi en öncelikli işlemdir. Çünkü suyun kalitesini büyük oranda filtreler belirlemektedir. Filtreler kadar olmasa da suyun kalitesini belirleyen bir diğer parça ise su arıtma cihazı tankıdır. Arıtılmış suyu depolayan su arıtma cihazı tankı, arıtma sistemindeki önemli parçalardan birisidir.

Bir su arıtma cihazının deposu kesinlikle çelik tank olmalıdır. Bazı su arıtma cihazlarında kullanılan plastik tanklar çeşitli riskler barındırmaktadır. Plastikten üretildiklerinden dolayı uzun süre kullanılmaları durumunda bakteri üremesine yol açabiliyorlar. Üstelik yüksek basınca maruz kalan plastik tanklar, yüksek bir şiddetle patlayabilmektedir.

Bu nedenle çok tehlikeli olan plastik tank kullanmak yerine su arıtma cihazlarında çelik tank kullanılması gereklidir. Çelik tank sağlamlığıyla plastik tanktan çok daha iyidir. Bu nedenle su arıtma cihazı alırken çelik tanklı olarak almanızı tavsiye ediyoruz. Deponunda kullanım süresi dolduktan sonra değiştirilmesinda fayda var.

Su Arıtma Cihazı Filtre Görevleri

Su arıtma cihazlarında belli başlı filtreler bulunmaktadır. Her filtrenin belirli bir görevi vardır. Standart su arıtma cihazlarında 5 filtre 5 aşama bulunmaktadır. Standart olmayan su arıtma cihazlarında daha fazla filtre vardır. Ancak ters ozmos sistemlerde temelde 5 filtre bulunur.

Bu filtreler sırasıyla sediment, granül aktif karbon, blok karbon, membran ve tatlandırıcı filtrelerdir. Su, cihaza giriş yaptığında ilk olarak sediment filtreden geçer. Sediment suyun içindeki toz, toprak, çamur, tortu ve tesisattan karışabilen pas gibi maddelerin geçişini engeller. Sediment ön üçlü filtrenin ilk filtresidir. Ön üçlü filtre membran sağlığı açısından çok önemlidir.

Granül karbon filtre ikinci sırada gelir. Sudaki klor ve kireç gibi maddeleri yüksek yüzey alanı sayesinde tutar. Granül karbon filtrenin değişim zamanı gelince aksatılmadan değişimi yapılmalıdır. Aksi halde karbon yapısından dolayı bakteri üremesi meydana gelebilir. Su, ön üçlü filtrenin son filtresi blok karbondan geçtikten sonra ön arıtma işlemi tamamlanır.

Ön üçlüden çıkan su, membran filtreye yönlendirilir. Membran su arıtma cihazındaki en önemli filtredir. Membran filtre ters ozmos sayesinde sudaki maddeleri %99 oranında arıtabilmektedir. Böylece tam anlamıyla temiz su meydana gelmektedir.

Son olarak tatlandırıcı filtre bulunmaktadır. Tatlandırıcı filtrenin diğer adı post karbondur. Tatlandırıcı filtre membrandan çıkan acı suyun tadını yumuşatır. Böylece su çok daha iyi içilebilir hale gelir.

İzmir balçova teknik servisimiz ve Urla teknik servisimizin yanında pek çok ilçeye daha hizmet vermekteyiz. Hangi marka su arıtma cihazı olduğu fark etmeksizin istediğiniz zaman servis kaydı açtırabilirsiniz. Su arıtma servisi hizmetimizle cihazınız için en iyi servis hizmetini sunmak için çalışmaktayız.

Ayrıca arıtma cihaz su arıtma cihazı yanında su yumuşatma cihazları için de teknik servis desteğimiz bulunmaktadır. Servis kaydı açmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Call Now ButtonServis İçin Arayın!