Urla Zeytinalanı Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Zeytinalanı Mahallesi Su Arıtma Servisi ile iletişime geçerek su arıtma cihazlarınızın bakımını ve onarımını üst düzey bir şekilde yapabilirsiniz. Su arıtma cihazı bakımı sağlık açısından çok büyük bir öneme sahiptir. Bunun için su arıtma cihazınızı aldıktan sonra bakım zamanlarını kontrol etmeniz gerekir. Bakım zamanı gelen cihazlarınızı ise geciktirmeden bir servise başvurarak bakımını yaptırabilirsiniz.

Urla Filtre Değişimi

Filtre değişimi su arıtma cihazları için oldukça kritik bir konudur. Filtre değişimi yaptırılmayan cihazların arıttığı suyun kalitesi düşer. Suyun tadı ve kokusu bozulabilir. Bu durum kullanıcıların en çok şikayet ettiği konulardan biridir.

Filtreleri değiştirilmeyen su arıtma cihazı sağlık için de büyük riskler oluşturabilir. Özellikle uzun süre kullanılmayan su arıtma cihazları filtrelerinde bakteri oluşumuna yol açabilir. Bakteriler suda kötü tat ve koku oluşumuna neden olurlar. Bu durumda su, tüketilemeyecek bir hal alır.

Bu tür olaylar meydana geldiğinde hemen bir arıtma servisini arayarak bakım talebinde bulunabilirsiniz. Urla su arıtma servisi bünyesinde bulunduğu İzmir arıtma servisi ile her türlü su arıtma cihazı bakım ve onarımını gerçekleştirir. Urla su arıtma servisi ile iletişime geçerek kullanım ömrünün sonuna gelmiş filtrelerin değişimini sağlayabilirsiniz.

Servisimizin kullanmış olduğu kullanım ömrü yüksek kaliteli filtrelerle cihazınızın ürettiği suyun kalitesini yükseltebilirsiniz. Standart su arıtma cihazlarında 5 filtre 5 aşama bulunmaktadır. Bu 5 filtreyi sediment, granül karbon, blok karbon, membran ve post karbon filtreler oluşturmaktadır.

Sediment, granül karbon ve blok karbon filtrelerin değişim zamanı kullanılmaya başlandıktan sonra 6 ay ile 12 ay arasında gelir. Bu filtreler membran filtrenin çalışma yükünü düşürerek ömrünün uzamasına yardımcı olurlar. Ön filtrasyon yaptıklarından dolayı bu filtrelerin değişimi çok önemlidir.

Membran filtre su arıtma cihazının ana filtresidir. Suyu büyük oranda arıtır. Membran filtre üzerindeki küçük gözenekler sayesinde sudaki çeşitli zararlı maddelerin geçişine izin vermez. Mebran filtrenin yaklaşık olarak ömrü ise 1 yıl ila 2 yıl arasında değişir.

Post karbon yani tatlandırıcı filtre ise suyun tadının tüketilmeye uygun hale getirilmesini sağlar. Post karbon filtrenin de kullanım ömrü 1 yıl ya da 2 yıl sonra sona erer.

Tüm bu filtrelerin değişimi için Urla su arıtma servisini arayabilirsiniz. Uzman teknik ekibimiz cihazınız için en uygun bakım ve onarım hizmetini uygulamaktadır.

Yorum yapın

Call Now ButtonServis İçin Arayın!