Urla Zeytinler Mahallesi Su Arıtma Servisi

Urla Zeytinler Mahallesi Su Arıtma Servisi ile su arıtma cihazınızın filtre değişimini ve diğer bakımlarını en iyi şekilde yaptırabilirsiniz. Su arıtma cihazlarının bakımları düzenli olarak gerçekleştirmelidir. Bakımları yapılmayan arıtma cihazları, suyun kalitesinin düşürerek çeşitli sağlık sorunları meydana getirebilir.

Urla Su Arıtma Cihazı Filtre Değişimi

Urla`da bulunmakta olan arıtma cihazlarınız için her türlü bakım ve onarım işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Deneyimli ve alanında uzman servis ekibimiz ile su arıtma cihazınızın ihtiyacı olan parça değişimini ve bakımlarını yaptırabilirsiniz.

Su arıtma cihazları içindeki filtrelerin kendi aralarında farklı özellikleri bulunmaktadır. Standart su arıtma cihazlarında 5 filtre 5 aşama bulunmaktadır. Standart bir evsel su arıtma sistemini sediment, granül karbon, blok karbon, membran ve post karbon filtreler oluşturmaktadır.

Öncelikle membran filtre, ters ozmos su arıtma cihazlarının en önemli filtresidir. Membran filtre üst üste getirilmiş katmanlardan oluşmaktadır. Katmanların üzerinde gözle görülmeyen mikron düzeyin altında küçük gözenekler bulunmaktadır. Bu gözenekler sadece su moleküllerini geçirerek geri kalan yabancı molekülleri geçirmez.

Böylece membran filtre tam anlamıyla bir temizlik sağlayarak suyun içindeki sağlığa zararlı maddeleri uzaklaştırır. Şebeke suyundaki yabancı ve sağlığa zararlı maddeler ise atık su ile beraber arıtma sisteminin dışına atılır.

Membranlarda atık su miktarı farklılık gösterebilmektedir. Genelde atık su miktarı temiz su miktarına göre fazla olduğundan dolayı su arıtma cihazı alırken dikkat etmeniz gerekenlerden birisi de atık su oranıdır. Daha az atık su atan tasarruflu bir cihaz alırak bütçenize katkıda bulunabilirsiniz.

Ön üçlü filtreyi oluşturan sediment, granül karbon ve blok karbon filtreler de suyun içeriğindeki büyük boyutlu partiküller ile çeşitli kimyasal maddeleri sudan ayrıştırır. Bu filtrelerin bir diğer önemli görevi ise membranın çalışma yükünü azaltmaktır. Böylece membran filtrenin kullanım ömrü uzar.

En son aşamada bulunan filtremiz ise post karbon diğer adıyla tatlandırıcı filtredir. Post karbon filtre suyun tadını düzenleyerek içime hazır hale getirir.

Filtrelerin kullanım ömrüleri ise ön üçlü filtrede 6-12 ay, membran ve post karbon filtre de 12-24 ay arasında değişir. İzmir arıtma servisi merkezimize bağlı olan Urla arıtma servisimiz ile müşterilerimiz için en iyi arıtma servisi hizmetini ulaştırmak için çabalamaktayız.

Call Now ButtonServis İçin Arayın!